Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Значи дека
DOBRO BE DALI NEKOJ KE KAZIT SO ZNACIT OVA PO 5 - TI PAT PISAM I NIKOJ PAMETEN NE SE NAJDE DA MI KAZIT - Статус'т на зајавлението е : Изчаква финален статус ?????????
Значи дека ти е разгледан предметот и е пред одобрување. Така е обично. Сега одлучува претседателот на ДАБЧ и само он потпишува происход.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
198
Поени од реакции
119
DOBRO BE DALI NEKOJ KE KAZIT SO ZNACIT OVA PO 5 - TI PAT PISAM I NIKOJ PAMETEN NE SE NAJDE DA MI KAZIT - Статус'т на зајавлението е : Изчаква финален статус ?????????
bezz nervoza
znaci deka predmetot se razgleduva i vo rok od dve tri nedeli ke ti se smeni vo ili izdadeno udostoverenie ili prekraten,otkaz.a ne znaci deka sigurno ke bide odobreno ti si znajs sto dok imas odneseno i ke si ocekuvas
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
DOBRO BE DALI NEKOJ KE KAZIT SO ZNACIT OVA PO 5 - TI PAT PISAM I NIKOJ PAMETEN NE SE NAJDE DA MI KAZIT - Статус'т на зајавлението е : Изчаква финален статус ?????????
извини но глуп си......ТОА ЗНАЧИ ДЕКА УТРЕ ИЛИ ЗАУТРЕ КЕ ТИ СУДАТ....ВО ПРЕВОД ИЛИ КЕ ТЕ ОБЕСАТ ИЛИ КЕ ТЕ ПУШТАТ....(или ке те одбијат или ке добиеш) КАПИШ
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
А со бидна со братуцеди и братуцедки
 
Член од
11 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
19
ИТНО: Дали има проблем при излез од Македонија ако македонскиот пасош ми важи пократко од 3 месеци, а после тоа патувам со БГ пасош низ Европа. Ви благодарам.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Ке имаш проблем кога ке се вратиш пак во МК..пошо македонскиот ке ти биде истечен.
 
Член од
11 август 2011
Мислења
57
Поени од реакции
19
Не планирам да се враќам скоро ... ваљда можам да го обновам во Македонска амбасада.
 
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
Не сум баш сигурен како оди постапката но законот е на чекање за разгледување во КОМИСИја ПО ПРАВНИ В'ПРОСИ Ако одат по ред има уште дваесетина закони пред нашиот.
Znacivako e taka da bideme srekni ako do dekemrvi go izglasat u usvojat zakonot...ina da se iznacekame ali dobro..nema drugo
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Znacivako e taka da bideme srekni ako do dekemrvi go izglasat u usvojat zakonot...ina da se iznacekame ali dobro..nema drugo
Ne mora da znaci, Lukicu. Ima primer, podneseno baranje za promena na zakon u mart, i vece se ovaa nedela na vtoro citanje. Mnogu kratko potoa stapuva na sila.
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
94
Поени од реакции
48
ima novi protokoli
da ne ima nekoj so smenat status od 2014 god ?
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
zdr decki ima li nekoj iskustvo od koga ti e odobreno od sovetot za grazdanstvo so polozitelna stanovice pretstoi izdavanje na ukaz od vizeprezidentot kolku vreme se ceka i sto sleduva posle kako treba da se promeni statusot fala vi.[DOUBLEPOST=1435225008][/DOUBLEPOST]pominaa 3 nedeli koga moze da ocekuvam fala vi.
 
Член од
14 јуни 2015
Мислења
28
Поени од реакции
35
Дечки, а во кој формат треба да биде напишан Входјашт номер на веб страната на ДАБЧ за проверка на статус на зајавленија?
Јас поднесов документи во вторникот, ми дадоа еден 4-цифрен број за да проверувам, и кога го впишувам бројчето ми излева Нјама намерени зајавленија по посочените критерии.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom