Калитеа

C

cige

Гостин
Ај уште едно прашање.
Пошо агенцииве држат исти вили сите и све се резервирани. Е сеа план ни е да идеме до таму и да си бараме смештај сами. Какви се шансите да се најде смештај?
После 20ти Август огромни
 

Jimmy

Организатор
Член од
26 мај 2006
Мислења
927
Поени од реакции
312
@wiksa @Stefan-kobe Пошо гледам дека вие лани сте биле. Ја до се аникад не сум бил накај грција. Па да прашам дали на граница треба да се пријават работи ко: професионален апарат, таблет или некој други работи што ќе ги носам од тука?
Нема потреба мислам, јас досега сум бил десетина пати и никогаш не сум ни пријавил нити ми побарале да пријавам техничка стока...чувај си ја во ранец, торба и сл. Немаш гајле. ;)
 
Член од
24 јули 2014
Мислења
118
Поени од реакции
64
Наредна година Калитеа нема да биде достапна за повеќето Македонци. А тука ги вклучувам и Афитос, Ханиоти, Пефкохори и Јонските острови.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Наредна година Калитеа нема да биде достапна за повеќето Македонци. А тука ги вклучувам и Афитос, Ханиоти, Пефкохори и Јонските острови.
зашто:?
 
Член од
17 мај 2014
Мислења
124
Поени од реакции
214
Јас и дечко ми планираме да идеме од 6ти. Сакаме онака мирен пензионерски одмор. Некој да ми пренесе искуство што бил во овој период зошто прв пат идам вон сезона незнам што да очекувам. :D
 
S

sramezliviot blesavko

Гостин
Јас и дечко ми планираме да идеме од 6ти. Сакаме онака мирен пензионерски одмор. Некој да ми пренесе искуство што бил во овој период зошто прв пат идам вон сезона незнам што да очекувам. :D
moze da dojdam i jas so vas :)
 
C

cige

Гостин
Наредна година Калитеа нема да биде достапна за повеќето Македонци. А тука ги вклучувам и Афитос, Ханиоти, Пефкохори и Јонските острови.
Да не знаеш таверните во Афитос дали ќе работат за 1ви Мај?
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Дечки, rent a car во Калитеа каде има најдобро, според големиве фирми гледам изгор е.
 
Член од
23 јануари 2012
Мислења
885
Поени од реакции
912
На ова место падна изборот за одмор оваа година.. Некој предлог за дискотека,плажа, кафиќи, ресторани за помладно друштво околу 20 години сите.. (се разбира само машки одиме :P девојките дома ке одмараат :cool: )
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
На ова место падна изборот за одмор оваа година.. Некој предлог за дискотека,плажа, кафиќи, ресторани за помладно друштво околу 20 години сите.. (се разбира само машки одиме :P девојките дома ке одмараат :cool: )
Имаш 3 дискотеки Аква работи секој ден во неделата (барем порано не се плаќаше влез незнам сега како е), Перл ултра модерна и популарна дискотека влез ако сакаш пред 2 саат само со резервација, имаше уште една да ме убиеш во моментов не ми текнува како се викаше чек да видиме дали @Stefan-kobe се сеќава. Плажи сите се убави ама менувајте и истражувајте зависи што очекувате да најдете на плажата (девојки има на сите, некаде повеќе некаде помалку)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Имаш 3 дискотеки Аква работи секој ден во неделата (барем порано не се плаќаше влез незнам сега како е), Перл ултра модерна и популарна дискотека влез ако сакаш пред 2 саат само со резервација, имаше уште една да ме убиеш во моментов не ми текнува како се викаше чек да видиме дали @Stefan-kobe се сеќава. Плажи сите се убави ама менувајте и истражувајте зависи што очекувате да најдете на плажата (девојки има на сите, некаде повеќе некаде помалку)
Ахој
 

Kajgana Shop

На врв Bottom