Тајланд

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.020
da veke
bev veke tamu minatiot vikend epten ubavini no comment :)

Да видиш како беше пред 3-4 години, сега е доста уништен цел тој дел. Мислам во 2013 имаше голем проблем со излив на нафта во океанот таму. Порано си беше одлична викенд дестинација од бангкок сега послабо е. Да не нуркаше случајно?
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
13
Поени од реакции
4
Rayong :)[/quote]
Dokolku imas vo plan da prosetas "malku" podole i od druata strana, ti go preporacuvam ko phi phi, da se iskacis na viewpoin, toa e mesto koe ke ti ostane vrezano za cel zivot :)
 
S

Sasha

Гостин
Dokolku imas vo plan da prosetas "malku" podole i od druata strana, ti go preporacuvam ko phi phi, da se iskacis na viewpoin, toa e mesto koe ke ti ostane vrezano za cel zivot :)[/quote]
Da gnjurev... Fala za sovetite se nadevam za edna god pa i poveke ke imam sansa da prosetam pogolem del od Tajland, pozdrav.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.020
Dokolku imas vo plan da prosetas "malku" podole i od druata strana, ti go preporacuvam ko phi phi, da se iskacis na viewpoin, toa e mesto koe ke ti ostane vrezano za cel zivot :)
Da gnjurev... Fala za sovetite se nadevam za edna god pa i poveke ke imam sansa da prosetam pogolem del od Tajland, pozdrav.[/quote]


Како гнурењето? Видливост? Не сум бил натака последниве 4-5 год ама по се изгледа ноемвери/декември ќе заглавам во чонбури така да рајонг и чантабури ако морам се добри опции за гнурење

ПС. Посети ги филипините и индонезија. Поевтини варијанти од тајланд, помалку туристи, многу подобра природа.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Во октомври уствари ич не е сезона за одење, така? Многу дожд тоа време од годината?
За Пукет конкретно зборам...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.513
Поени од реакции
23.020
Во октомври уствари ич не е сезона за одење, така? Многу дожд тоа време од годината?
За Пукет конкретно зборам...
Па не е баш, ем дожд ем е жешко. Кох Самуи или надоле Кох Чанг ти се подобри опции за во Октомври мада почекај и шибај во Ноември ако можеш
 
S

Sasha

Гостин
Da gnjurev... Fala za sovetite se nadevam za edna god pa i poveke ke imam sansa da prosetam pogolem del od Tajland, pozdrav.

Како гнурењето? Видливост? Не сум бил натака последниве 4-5 год ама по се изгледа ноемвери/декември ќе заглавам во чонбури така да рајонг и чантабури ако морам се добри опции за гнурење

ПС. Посети ги филипините и индонезија. Поевтини варијанти од тајланд, помалку туристи, многу подобра природа.[/quote]
Vidlivosta za gnurenje e epten dobra se cisto okolu tebe ubavini, uste ednas fala na preporakite se nadevam ke imam vreme da posetam so e mozno poveke mesta, pozdrav :)
 
Член од
8 октомври 2014
Мислења
489
Поени од реакции
300
jas na fevruari planiram da odam. Togas mislim e najubavo vreme za odenje ...
 
S

Sasha

Гостин
Ete i toa se sluci konecno go posetiv i Puket, no iskreno ne mi ostavi nekoi golemi vpecatoci ocekuvav mnogu poveke ama toa e, sledno na listata e ayutayya ^_^
 

Kajgana Shop

На врв Bottom