Беса во отворен протест за федерализација на Македонија

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Државата не реагира затоа што се очекува молскавична акција на Миленко, Пандов и Филип Петровски.

Стрпливост само.
Власта не реагира, а опозицијата исмејува предупредувањата. Од арно поарно.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ти се абсолвираш себеси од било каква одговорност?
Исклучиво криминалните дилетанти кои моментално ја водат државата, се криви? Сега само ќе гледаш сеир како ни ја распарчуваат државата и народот??
Јас во двесет и кусурот години на независност не видов никакви назнаки дека овој народ може да биде државотворен. Ниту една. Напротив, видов како од квазипатриотска еуфорија, преку транзициска пљачка се стига до Северна Кореа. Подобро да не нема, никому нема да му недостигаме. Куп мочковци.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Јас во двесет и кусурот години на независност не видов никакви назнаки дека овој народ може да биде државотворен. Ниту една. Напротив, видов како од квазипатриотска еуфорија, преку транзициска пљачка се стига до Северна Кореа. Подобро да не нема, никому нема да му недостигаме. Куп мочковци.
Па уби се бе, кој ти пречи. Решен ти е проблемот.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.321
Поени од реакции
5.435
Охридскиот договор е со поминат рок, од непочитувањето на договорот претрпеа албанците, финансиски најмногу.

Не се постигна целта на тој договор, ни во Чаир не можат албанците да сменат имиња на српски војсководци, нити да отворат паралелка повеќе на албански јазик, нити да пробијат една нова улица.
Ниедна казна за непочитување на официјалниот албански јазик, битката за почитување на договореното ја водат албанските медиуми, кои никако да ги натерат македонските функсионери да го почитуват Уставот и законите.

Се монтираат судски процеси, во стилот: ако бе Албанци се.

Албанците само формално се вработени, министерот албанец не смее да донесе никаква одлука.

Албанците не можат да отворат штаб во МВР.

Албанците немаат ниеден споменик во Скопје 2014.

Ниедна странска фабрика не е отворена во "албанска" општина.

Со граѓански пари се извади Енциклопедија навредлива за албанците.

Државата само на хартија е поделена од Црквата, и само на хартија сите верски заедници се рамноправни, во име на туризмот се градат патишта кон црквите и манастирите дури и по планини, во име на Скопје 2014 им изделија парцела за изградба на црква во центарот на Скопје, во име на Скопје 2014 им ја украсија околината на две цркви во Центар, во име на Скопје 2014 се изгради Офицерски дом врз темелите на 5 вековна џамија.

Заради 800 вработени македонци се задушија 200.000 албанци во Полог, заради еден русин и којзнае какви матни зделки не го почитуваа законот за заштита на околината и спас на човечки животи.

Сега ќе ме нападнете мене, како јас да сум крив што ја кажувам вистината, некој ќе се фати на тоа дека сум бил против македонците, што нема врска, не сум ни против цркви, во Скопје има помалку цркви него џамии, православните верници имаат право на повеќе цркви, имаат право и по асвалт да одат до црква и манастир, имаат право и да ја негуваат историјата преку споменици, енциклопедии ..... Меѓутоа, каде се албанците? Дали им се нудат исти услови и на албанците.
 
W

wicked_1

Гостин
^^
Не те слуша, во центарот на универзумот е (главата му е во задникот).






Така збореа (зборевте?) и за ОНА, па се деси војната и рамковниот.... и капитулацијата под присила на НАТО и Америте.
Тоа не беше доволно за таквите како тебе да си ја извадите главата од задникот.

После се деси Гошинце, и без разлика чива претстава беше тоа - таму беше испратена јасна порака.
Но алас, ниту тоа не беше доволно за да си ја извадите главата од задникот. Па се деси Куманово.




Додека ти се мислиш како да наплатиш на дилетантиве што се на власт, Шќиптарите си ја тераат агендата за Голема Шќиптарија.

Прогласија Голема Албанија во Скопје, се смеете. Се смеевте и кога ја најавуваа ОНА. Се смеевте и на Гошинце. Сега се смеете на барањава за федерализација на БЕСА.
Ебате глупавите ебате, па самиот Претседател на Албанија официјално во официјална изјава даде подршка за создавање на Голема Албанија. Лидерот на БЕСА пред пар недели беше на средба со истиот тој Еди Рама. Сето тоа пар недели пред официјалната посета на Стејт Департментот на САД, од албанскиот министер за надворешни работи.

Уште ли треба? Да земам да нацртам можеби??
БЕСА, Еди Рама, Албанците воопшто - тие се американски алатки, со САД си имаме работа а не со наведените.

Но наместо конечно да ја извадиш главата од задникот, ти (и другарчињата) сеуште се кезите на ретардираните шеги и сеуште старите тешења: „БЕСА не се важни“, „Ништо не е ова“, „Невзат Халили е никој“... „Голема Албанија е смешка“.
Одамна те замолив да прочиташ за когнитивна дисонанца. Сепак очигледно остануваш неук и за тоа како и за куп други работи.
Лажеш и си измислуваш моменти, средби, изјави, незнам како не те мрзи уопште, шо психа ќе имаше вакви глупости да пишеш. Збориш за прогласена република како да е сепарирана област вон наша јурисдикција а уствари тоа се изјави без ефект кои ги фураат од 92ра до сега и се од страна на морони надвор од политичката сцена кои пробуваат да поентираат на картата на национализмот, потоа ја изменуваш и додаваш на изјавата на Рама, па си праиш некоја луда конекција на сето ова, за да го вадиш ултимативниот заклучок, како и на секоја твоја теорија на заговор, дека Американците се криви.
Никовски да те чита, суза ќе му потече.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Па уби се бе, кој ти пречи. Решен ти е проблемот.
Зошто би се убивал? Јас немам племенски менталитет, не припаѓам на никаква група. Баш ми е забавно вака, кога гледам како се пенавите и мислите дека од секое дрво се прави свирче.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Зошто би се убивал? Јас немам племенски менталитет, не припаѓам на никаква група. Баш ми е забавно вака, кога гледам како се пенавите и мислите дека од секое дрво се прави свирче.
Ако ова ти е забавно... тогаш ептен си бил очаен....
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Охридскиот договор е со поминат рок, од непочитувањето на договорот претрпеа албанците, финансиски најмногу.

Не се постигна целта на тој договор, ни во Чаир не можат албанците да сменат имиња на српски војсководци, нити да отворат паралелка повеќе на албански јазик, нити да пробијат една нова улица.
Ниедна казна за непочитување на официјалниот албански јазик, битката за почитување на договореното ја водат албанските медиуми, кои никако да ги натерат македонските функсионери да го почитуват Уставот и законите.

Се монтираат судски процеси, во стилот: ако бе Албанци се.

Албанците само формално се вработени, министерот албанец не смее да донесе никаква одлука.

Албанците не можат да отворат штаб во МВР.

Албанците немаат ниеден споменик во Скопје 2014.

Ниедна странска фабрика не е отворена во "албанска" општина.

Со граѓански пари се извади Енциклопедија навредлива за албанците.

Државата само на хартија е поделена од Црквата, и само на хартија сите верски заедници се рамноправни, во име на туризмот се градат патишта кон црквите и манастирите дури и по планини, во име на Скопје 2014 им изделија парцела за изградба на црква во центарот на Скопје, во име на Скопје 2014 им ја украсија околината на две цркви во Центар, во име на Скопје 2014 се изгради Офицерски дом врз темелите на 5 вековна џамија.

Заради 800 вработени македонци се задушија 200.000 албанци во Полог, заради еден русин и којзнае какви матни зделки не го почитуваа законот за заштита на околината и спас на човечки животи.

Сега ќе ме нападнете мене, како јас да сум крив што ја кажувам вистината, некој ќе се фати на тоа дека сум бил против македонците, што нема врска, не сум ни против цркви, во Скопје има помалку цркви него џамии, православните верници имаат право на повеќе цркви, имаат право и по асвалт да одат до црква и манастир, имаат право и да ја негуваат историјата преку споменици, енциклопедии ..... Меѓутоа, каде се албанците? Дали им се нудат исти услови и на албанците.
Така е Дарди, ние овде сме сите Финци и Норвежани, се ти веруваме што напиша.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Охридскиот договор е со поминат рок, од непочитувањето на договорот претрпеа албанците, финансиски најмногу.

Не се постигна целта на тој договор, ни во Чаир не можат албанците да сменат имиња на српски војсководци, нити да отворат паралелка повеќе на албански јазик, нити да пробијат една нова улица.
Ниедна казна за непочитување на официјалниот албански јазик, битката за почитување на договореното ја водат албанските медиуми, кои никако да ги натерат македонските функсионери да го почитуват Уставот и законите.

Се монтираат судски процеси, во стилот: ако бе Албанци се.

Албанците само формално се вработени, министерот албанец не смее да донесе никаква одлука.

Албанците не можат да отворат штаб во МВР.

Албанците немаат ниеден споменик во Скопје 2014.

Ниедна странска фабрика не е отворена во "албанска" општина.

Со граѓански пари се извади Енциклопедија навредлива за албанците.

Државата само на хартија е поделена од Црквата, и само на хартија сите верски заедници се рамноправни, во име на туризмот се градат патишта кон црквите и манастирите дури и по планини, во име на Скопје 2014 им изделија парцела за изградба на црква во центарот на Скопје, во име на Скопје 2014 им ја украсија околината на две цркви во Центар, во име на Скопје 2014 се изгради Офицерски дом врз темелите на 5 вековна џамија.

Заради 800 вработени македонци се задушија 200.000 албанци во Полог, заради еден русин и којзнае какви матни зделки не го почитуваа законот за заштита на околината и спас на човечки животи.

Сега ќе ме нападнете мене, како јас да сум крив што ја кажувам вистината, некој ќе се фати на тоа дека сум бил против македонците, што нема врска, не сум ни против цркви, во Скопје има помалку цркви него џамии, православните верници имаат право на повеќе цркви, имаат право и по асвалт да одат до црква и манастир, имаат право и да ја негуваат историјата преку споменици, енциклопедии ..... Меѓутоа, каде се албанците? Дали им се нудат исти услови и на албанците.
Дарди, што мислиш колку ќе има масовност повикот на Беса ?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Не разбирам, навистина. Прво се буневте против полициска брутелност, а сега барате повеќе иницијатива од полицијата... Дај решете се што сакате?
Добро, ја само се надевам дека џандар ќе ти убие некој близок од фамилија на јавен собир па можеби тогаш ќе го сфатиш муабетот со полициската бруталност.
А сега можеш и да ми одговориш на прашањето. Пошо ја уопште не ги спомињам твоиве тези. Ти се пуниш шкипциве вака шкипциве онака, па логично, те прашувам, што направи државата во врска со тоа?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Ако нема доволно, секогаш може со по некој сендвич да се намамат. Не е проблем масовноста никогаш.
Нема веќе сендвичи. Ако сакаш сладолед, ќе треба да се наведнеш кај некој од учесниците.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Нема веќе, сендвичи ако сакаш сладолед, ќе треба да се наведнеш кај некој од учесниците.
Не е проблем за сендвичи, не може да нема, може да има снемано. Едно тендерче и се ќе биде во ред. Што се однесува до сладоледот, тропаш на погрешна врата. Тука се љубителите на слодоледот:

http://libertas.mk/видео-спектакл-во-контра-кампот-чокол/
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.321
Поени од реакции
5.435
Така е Дарди, ние овде сме сите Финци и Норвежани, се ти веруваме што напиша.
За работа што се гледа нема потреба да се поверува, ја пресликав состојбата со примери кои неутралниот човек ги гледа.
Камо да бевме сите финци и норвежани.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.810
Поени од реакции
26.374
Не е проблем за сендвичи, не може да нема, може да има снемано. Едно тендерче и се ќе биде во ред. Што се однесува до сладоледот, тропаш на погрешна врата. Тука се љубителите на слодоледот:

http://libertas.mk/видео-спектакл-во-контра-кампот-чокол/
Не збориме за љубителите на сладоледи, туку за љубителите на орлите. Фелациото е онака успат, да се комплетира сликата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom