Фан Клуб: Реал Мадрид

A

apidrone

Гостин
Не треси само така од ракав, колку да се речи нешто. Шо требаше, награда да му дадат за сезонава?
Па кој кур потпишуваат 5-6 годишни договори кога единствен предуслов за да еден тренер на Реал ја зачува работата е дали ќе освои број на титули поголем од 0? И нема шанси Карло да е единствен виновник за слабава сезона. Ама дали ќе се смени нешто друго освен тренерот? Реторичко прашање.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Па кој кур потпишуваат 5-6 годишни договори кога единствен предуслов за да еден тренер на Реал ја зачува работата е дали ќе освои број на титули поголем од 0? И нема шанси Карло да е единствен виновник за слабава сезона. Ама дали ќе се смени нешто друго освен тренерот? Реторичко прашање.
Најверојатно го потпишуваат тој договор за да тренерот се чуствува сигурно во текот на престојот, иако и сам знај дека доколку не освој ништо, 99% е избркан. И секако дека Карло не е единствен виновник, да почнам од повредата на Модрич ( ако ја ставиме како главна, не дека е некој виновен ама е скоро главна причина за се и немање на план Б ), Ирина, Икер, оној со обрачот на глава, и ред други работи, има многу виновници. Но прв, и најдебелиот крај секогаш го влечи тренерот.


Изненадени сте ко топла вода да сте откриле.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.224
Поени од реакции
16.669
Карло 4 милиони лапнал поради раскинувањето на договорот.
 
A

apidrone

Гостин
Најверојатно го потпишуваат тој договор за да тренерот се чуствува сигурно во текот на престојот, иако и сам знај дека доколку не освој ништо, 99% е избркан. И секако дека Карло не е единствен виновник, да почнам од повредата на Модрич ( ако ја ставиме како главна, не дека е некој виновен ама е скоро главна причина за се и немање на план Б ), Ирина, Икер, оној со обрачот на глава, и ред други работи, има многу виновници. Но прв, и најдебелиот крај секогаш го влечи тренерот.


Изненадени сте ко топла вода да сте откриле.
Не сме изненадени али скурчено ни е више.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Немале долгорочен план, а само што ги земаа Едегард и Асенсио, а во тимот ги имаат Хесе, Карва, Данило, Хамес и остали со само 2-3 над 30 години. :sramezliv:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.178
Поени од реакции
57.730
Napoli have announced that club president Aurelio De Laurentiis and Rafa Benitez will hold a joint press conference on Thursday at 1pm CET.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.271
Поени од реакции
29.254
Додека ние се заебаваме со тренери Барса ќе си го лапнат Погба, и после чика Перез пак ќе плака.
 
A

apidrone

Гостин
Немале долгорочен план, а само што ги земаа Едегард и Асенсио, а во тимот ги имаат Хесе, Карва, Данило, Хамес и остали со само 2-3 над 30 години. :sramezliv:
:facepalm:
Тогаш уопште нека не ангажираат тренер.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.224
Поени од реакции
16.669
Додека ние се заебаваме со тренери Барса ќе си го лапнат Погба, и после чика Перез пак ќе плака.
Далеку од ова, Погба ова сезона т.е. ова лето 99% не мрда од Јуве. Според ЏДМ Погба денес дал свои гаранции дека не го напушта Јуве до наредното лето минимум а и Марота 3-4 пати нагласи дека Погба не е на продажба, само доколку тој пријави желба или дојди некоја луда понуда како 100мил. :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.178
Поени од реакции
57.730
Iker Casillas has reiterated his desire to remain at Real Madrid beyond the end of the summer.

“I’m sure I’ll continue here next season – of course. I cannot imagine myself outside of the club when the new campaign starts. I want to end my career here," the 34-year-old told El Larguero on Cadena Ser.

“But there’s always the chance that I could go to a smaller league, if things don’t turn out and I have to leave, but right now I see myself as being strong and up to the job in hand."

Casillas also dismissed the prospect of joining another top European side, stating he could never line up against the club he has represented for the entirety of his career.

“I could never imagine myself playing against Real Madrid - even in a testimonial, that would be too strange,” he added.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Честито Бенитез. Со среќа нека му е па што повеќе ротации <3
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.771
Поени од реакции
18.368
Бејл ќе бил лидер на Реал во тимот на Бенитез. :) Осеќам ќе има тензии на линија Роналдо - Бенитез. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom