ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Дали некој примети дека 24vesti и а1on не се во функција двете страни се оборени за да ги слушаме вестите на сител и бламажите од Латас :tapp:
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.040
Поени од реакции
17.900
Имаш пишано колку што гледам околу 16 сатот. Сега е веќе 23. Мислам дека сега ти станува многу појасно околу мојата поента со петтата колона и што е побитно кои биле во улога на петта колона години наназад. Додуша секој со свој ум, за некој ова е голема победа на демократијата, посебно ако странски амбасадори ти ја уредуваат државата. Некако забораваат дека сепак тие се странски амбасадори и дека првенствено го застапуваат интересот на матичните држави од каде што доаѓаат кој и немора да значи дека е и наш интерес. Нека се радуваат, да се надеваме дека набрзо нема да се покајат поради тоа.
И да во нормални и сериозни држави петтата колона се третира како внатрешен непријател колку и да се демократски тие држави. Со неа се справуваат брзо и ефективно, само кај нас си играме демократија.
Иако ми ја избегна целата поента на првиот пост,а тоа не беше дали ги оправдувам или не туку за начините на кој тие дејствуваат врз земји како нашата.
Во нормални држави власта работи за целото население,а не за својата партија. Таа твоја 5 колона е секој што не е вмро.
И на крај чоече кажи ми која ти е поентата,дека Американците се лоши,дека треба да ги елиминираме Албанците како наша 5 колона,со Русија да влеземе во сојуз ? Ме замараш со 4 поста зашто пишав дека Американците имаат многу подобар начин на бутање власт од Заев и денес виде многу мал дел од таа моќ што праи,што друго не ти е јасно?

Забораив да вратам на еден дел,у последно време ме боли кур кој ја уредува државава, кога секако не работи за мој нити за национален интерес.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.195
Поени од реакции
34.430
Дали некој примети дека 24vesti и а1on не се во функција двете страни се оборени за да ги слушаме вестите на сител и бламажите од Латас :tapp:
Не се „оборени“, туку им „прегореа“ серверите од наплив на посетители кои сакаат да читаат за оставките.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.784
Поени од реакции
6.769
Интересно, на Сител сеуште нема вести :LOL:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Сега од кога Мијалков си даде оставка, се осеќам несигурно. Претходно беше страв и трепет, им беше трн во око на америте,на шошоните, дури имав осет дека и Груевски се плашеше од него.

Ај да видиме дали ќе се најде човек од ваков калибар што нема да биде корумпиран, бидејќи самата функција е премногу моќна за да не почнеш да се занимаваш со големи бизниси.
Како ги потиснаа Кумановчани овие од Дуи денеска дури сега видов.Бравос.
Е објасни подетално де.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.444
зашто пишав дека Американците имаат многу подобар начин на бутање власт од Заев и денес виде многу мал дел од таа моќ што праи,што друго не ти е јасно?
Заев е еден од неуспешните обиди Американците да ја бутнат власта. Заради неговиот неуспех следеше епизодата што ја гледавме неделава.
 
W

wicked_1

Гостин
Заев е еден од неуспешните обиди Американците да ја бутнат власта. Заради неговиот неуспех следеше епизодата што ја гледавме неделава.
по толку испишани глупости, треба форумот да има некоја команда сам да те банира
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
За тоа кој ги предал снимките ќе се навратиме кога ќе помине еуфоријата околу оставките. Уствари и да не се навратиме, само тоа ќе си дојде на дневен ред.
Мене ми е апсолутно неважно кој ги направил снимките. Она што мене ме интересира како граѓанин на оваа држава, и како гласач на ВМРО е дека на тие снимки се слуша како најтесното раководство на Македонија е инволвирано во изборни измами, узурпација на судството и МВР, милионски криминал, а ниту еден од тоа раководство немаше доблест и храброст да каже НЕ, не сум јас на снимките и да го докаже тоа, или пак да рече ДА го направив тоа, треба да бидам судски гонет. За мене тука оваа влада изгуби секаков легитимитет, правен, морален, било каков.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
10.040
Поени од реакции
17.900
Заев е еден од неуспешните обиди Американците да ја бутнат власта. Заради неговиот неуспех следеше епизодата што ја гледавме неделава.
Па и ова не е бутање власт,ова е потег на Груевски. Само го принудија да жртвува нешто.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ај да видиме дали ќе се најде човек од ваков калибар што нема да биде корумпиран, бидејќи самата функција е премногу моќна за да не почнеш да се занимаваш со големи бизниси.
Eве јас се нафаќам да пробам, па ако не ме бива сам ќе дам оставка
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Заев е еден од неуспешните обиди Американците да ја бутнат власта. Заради неговиот неуспех следеше епизодата што ја гледавме неделава.
Му побеле косата на Обама од секојдневни нервози како да го турне Грујо од власта
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Е објасни подетално де.
Неколкумина пратеници беа на посета и се собраа граѓаните,ги прашуваа каква влада сте вие,зошто доаѓате сега,каде сте цели овие години,ако сте знаеле за нападот зошто не го спречивте,зошто дозволивте.
Потоа имаше еден спомна и за соживот,дека имало соживот дека македонецот не е душман за албанецот итн...овие без зборови останаа како посрани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom