ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
24 март 2010
Мислења
15.206
Поени од реакции
25.941
Некако веќе не читам теории дека власта го наместила ова да ги скрие бомбите. Сега е на ред филмот лоша проценка, неспособна полиција и разознавање.
Таа теорија ја закопа Заев денес.
 
W

wicked_1

Гостин
Твое е во што и како ќе се мочаш. Јас не дадов оценка за квалитетот на проценката, бидејќи не сум компетентен за тоа. Лаички, ме радува тоа што нема цивилни жртви, а ме плаши тоа што имаше огромен број на мртви и ранети. За возила и куќи, кур ме боли.
Компетентен си да пишеш цели четива за тоа како снимките на заев се неприфатливи у постапка, за политиките на дуи во македонија, средства на делување и триста чуда, а тука се криеш како мало детенце и ти е страв да се изразиш и да ги искритикуваш твоите кои се директно/индиректно одговорни за огромните загуби од конфликтот.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.458
Поени од реакции
5.481
Абе луѓе какви проценки од МВР, се слушате? Иванов вели дека 8 месеци ја пратат групава, за 8 месеци не можеа да најдат подобро место и начин да ги елиминираат? Па резил е ова, со толку информации кога знаат дека се тука па уште и дека ќе напраднат институции мораше да ги нападнат среде Куманово?
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.206
Поени од реакции
25.941
Компетентен си да пишеш цели четива за тоа како снимките на заев се неприфатливи у постапка, за политиките на дуи во македонија, средства на делување и триста чуда, а тука се криеш како мало детенце и ти е страв да се изразиш и да ги искритикуваш твоите кои се директно/индиректно одговорни за огромните загуби од конфликтот.
Да, за политика сум многу покомпетентен, затоа што сум политички активен и имам информации за тоа. За ова не сум. Не можеме сите да бидеме генијални и експерти за се. Тоа е задача на едни кловнови, кои урлаат кога сите паметни молчат. :)
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Тоа е тоа.
Некој ќе гине напред за татковината, некој ќе си снима позади и ќе си пали најтвижн.
Важно треба да изгледа дека е реално.
Ова е видео на полицијата и секогаш кога има акција има камерман за вакви работи, така да погледни го убаво каналот на youtube од каде е преземено и кој го снима.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.781
Поени од реакции
18.393
Абе луѓе какви проценки од МВР, се слушате? Иванов вели дека 8 месеци ја пратат групава, за 8 месеци не можеа да најдат подобро место и начин да ги елиминираат? Па резил е ова, со толку информации кога знаат дека се тука па уште и дека ќе напраднат институции мораше да ги нападнат среде Куманово?
Толку добри информации имале да не ти се веруе, и конгрес си напраија недела дена пред да се деси масакаров на полициските сили у истиот тој град.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Сега кажуваат на Вести дека сите убијци биле Чкљарци, а и дека казните ќе им биле од една година, па нагоре, се во зависност што функција имале во тоа групата нивна. А само неколку од нив ќе добиеле доживотна казна.

Еее, луѓе убиле, а некои од нив ќе бидат казнети само една година. СРАМОТА!!!
 
W

wicked_1

Гостин
Да, за политика сум многу покомпетентен, затоа што сум политички активен и имам информации за тоа. За ова не сум. Не можеме сите да бидеме генијални и експерти за се. Тоа е задача на едни кловнови, кои урлаат кога сите паметни молчат. :)
Чим фактичка состојба не си способен да утврдиш, како уопште може да се сметаш за компетентен у политика?
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.988
Поени од реакции
8.536
Доста само да чекате од Македонците да ви средат држава, да ве внесат во НАТО и ЕУ, да ви отстапат работно место, да ве бејбиситеруваат у секоја владина коалиција, а после како фала ќе ни скандирате УЧК и ќе не' бламирате по амбасади во странство затоа што полицијата ризикувала живот за да ги евакуира вашите цивили.
Примаат терористи како гости кои како благодарност за гостопримството му ја минираат куќата на домаќинот и пак тој домаќин ќе ги велича и глорифицира тие терористи, а ќе ги исвиркува македонските специјални единици кои ризикувајќи си ги своите животи ги деактивираат мините за домаќинот и членовите на неговото семејство да не загинат или останат без раце, без нозе и без очи како последица од нагазување на мини.

http://kumanovonews.com/vesti/se-deminira-terenot-vo-tode-mendol
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.325
Прати ги до вчера беше,
„Абе луѓе какви терористи ова е све фалс флаг од власта“
а сега
„Абе луѓе какви експерти за жртвите е крива власта “[DOUBLEPOST=1431375499][/DOUBLEPOST]
Абе луѓе какви проценки од МВР, се слушате? Иванов вели дека 8 месеци ја пратат групава, за 8 месеци не можеа да најдат подобро место и начин да ги елиминираат? Па резил е ова, со толку информации кога знаат дека се тука па уште и дека ќе напраднат институции мораше да ги нападнат среде Куманово?
Аха, а како на пример тоа ќе го напраат, ќе им испратат покани за евенти на фејсбук ?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.458
Поени од реакции
5.481
Толку добри информации имале да не ти се веруе, и конгрес си напраија недела дена пред да се деси масакаров на полициските сили у истиот тој град.
Полн ми е ФБ со сликата на Бранко со Рамадани од пред 5-6 месеци,
Б.Ц ЗАЕДНО СО ЕДЕН ОД КОМАНДАНТИТЕ НА ОНА КОЈ УЧЕСТВУВАЛ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД НА КУМАНОВО!

СЕ Е ЈАСНО!
ЈАСНО Е ЗОШТО ПРЕД ЕДНА НЕДЕЛА Б.Ц ПОВТОРНО СЕ ПОЈАВИ ПОСЛЕ 2 ГОДИНИ!

Алав да ми е на Рамадани, војува и 6 статуси напиша на фб викендов.

Прати ги до вчера беше,
„Абе луѓе какви терористи ова е све фалс флаг од власта“
а сега
„Абе луѓе какви експерти за жртвите е крива власта “[DOUBLEPOST=1431375499][/DOUBLEPOST]
Аха, а како на пример тоа ќе го напраат, ќе им испратат покани за евенти на фејсбук ?
Шо знам јас, ете велат се движеле низ околните села, се движеа до Гошице. Сигурно се седеле в место 8 месеци.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.206
Поени од реакции
25.941
Чим фактичка состојба не си способен да утврдиш, како уопште може да се сметаш за компетентен у политика?
Каква фактичка состојба? Твоите илузии и желби не се фактичка состојба. Туку само твои илузии и желби. По малце бедни. Или малце повеќе бедни. И времето ги разнесува, една по една. Како таа вчерашната дека Груевски го исценирал ова.
 
G

Goldie

Гостин
Некако веќе не читам теории дека власта го наместила ова да ги скрие бомбите. Сега е на ред филмот лоша проценка, неспособна полиција и разознавање.
Вториот филм всушност и е реалност, барем во изминатиов месец на дело видовме како министерката „професионално“ ги води случаите во МВР.
 
W

wicked_1

Гостин
Каква фактичка состојба? Твоите илузии и желби не се фактичка состојба. Туку само твои илузии и желби. По малце бедни. Или малце повеќе бедни. И времето ги разнесува, една по една. Како таа вчерашната дека Груевски го исценирал ова.
:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom