ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

filjandecko

Komandant benzini-HAVUZ
Член од
5 мај 2012
Мислења
324
Поени од реакции
394
Градоначалникот на Куманово само што кажа на Топ Тема дека уште пред 10 дена граѓани на куманово го носеле и му покажувале каде се криеле терористите, а уште пред тоа стигале информации дека се движат униформирани лица низ тој предел. Типов вика дека све пренел на надлежните, и џабе.

Мислам дека сега стварно е време да прекинете да го потите курот со руски гас и амерички илуминатски агенди.
По јасно од ова, амин.[DOUBLEPOST=1431373109][/DOUBLEPOST]ШОКАНТНА ИЗЈАВА НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО: Десет дена пред пукањето цело Куманово знаеше дека има дојдено група од 50 терористи, дури јас бев до една од куќите кои потоа беа упоришта и беа разрушени во Диво Маало, народот се жалеше дека се трупа оружје и муниција, МВР ништо не направи!
Само Саше политико обајвил ама кој да го прочита.
Oвој глупавиов градоначалник го бутал носот кај што не му е место,сигурен сум дека бил топ тема на разговор на мештаните во Диво Насеље една недела пред акцијата .
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Во вид на хартија со на неа напишани букви. Генерали после војна со политички цели колку сакаш.

Следен пат ќе ти дадеме тебе да планираш :^)
Да де, што треба да пишува на нив?
Треба да пишува дека ги бил и ги видел куќите пуни со муниција?
Као на тоа повеќе се верува одколку на теве да го чуеш како кажува усно?
Не те сфаќам? Шо бараш?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
Писмен доказ донесе ?
Заев му забрани да чачка за тоа, па пи*ка му ма*ер и во Куманово се организираа мал милион протести а знаел дека има терористи ??? Не се плашел терористите да направат беља на мирољубивите ненасилни демонстранти ??
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Немаат они врска каква моќ имаат криминалците (терористите). Имаат нивни царинарници, па немаат проблем да внесат оружје или луге. Имаат нивни полицајци, командири, војници коишто им даваат информации. Имаат грб од УСА и НАТО.

2. Им поверуваа демек имаат заложници, па не одеа до крај. Да не се толку наивни ќе ги гранатираа куќите и ќе имаше 0 жртви полицајци.

Ако му требаат инструкции од друга држава нека си даде оставка веднаш.
I turisticka agencija imaat[DOUBLEPOST=1431374342][/DOUBLEPOST]
Не го разбирам ова. Објавуваат дека во неколку куќи е најден голем арсенал на оружје. Ете членот што живее во населбата кажува ги познавал тие луѓе. Зошто никој од нив не е приведен или донесен на сослушување за оружјето.
Da ne sakas tebe da te viknat pa da sledis kako odi procesot
 
G

Goldie

Гостин
Ден пред да се случи ова веќе медиумите јавуваа за вооружени криминални групи, еве на пример од Фокус.
http://fokus.mk/kriminalna-banda-od-kosovo-vlegla-vo-makedonija/

Така да не се чудете зошто терористите биле спремни дури и во 4 саатот сабајле
Чудно како на МВР им требало толку време да реагираат, зошто очигледно многу од поодамна знаеле за ова!
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Да бидеме реални и 14 години после војната не се дојде до целосна рамноправност, остана нешто кај употребата на јазикот и правото на раководење (никој не ги прашува албанците за ништо) , а особено во економскиот аспект, но за овие работи е глупаво да се војува, пошто разликата не е толку голема како во 2001, тоа би се решило внатре во институциите, само да не беа овие корумпирани политичари, кои намерно држат отворени теми за да кренат рејтинг еден на друг.
Да бидеме реални вас не ви се проблем правата кои во секој случај ги имате повеќе отколку некои Македонци во посиромашните региони, кои не можат да сметаат на квоти за вработување затоа што не се Албанци.

Викаш, никој за ништо не ги прашувал Албанците, си се запрашал какви кадри нудите во било која сфера? (со чесни и многу ретки исклучоци)
Порано беше ти дадов пример со стоматолозите, одиме во исти школи, и вие и ние завршуваме стоматологија, ама ВАШИТЕ идат само кај Македонци зубари. Иди прашај ги зошто одат кај поганите славо-Македонци да им оставаат пари.

Така да си знаеш, ќе си завршиш поштено школо, ќе си изучиш занатот и тогаш и ние ќе одиме кај вас да ве прашаме што и како треба да се прави.

Во Куманово загинаа и 2 албански полицајци, од ваши куршуми. Што треба сега од самите вас да ве браниме?

Доста само да чекате од Македонците да ви средат држава, да ве внесат во НАТО и ЕУ, да ви отстапат работно место, да ве бејбиситеруваат у секоја владина коалиција, а после како фала ќе ни скандирате УЧК и ќе не' бламирате по амбасади во странство затоа што полицијата ризикувала живот за да ги евакуира вашите цивили.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
117
Поени од реакции
327
Да де, што треба да пишува на нив?
Треба да пишува дека ги бил и ги видел куќите пуни со муниција?
Као на тоа повеќе се верува одколку на теве да го чуеш како кажува усно?
Не те сфаќам? Шо бараш?
Би му бил чист гзот и би имал доказ за тоа, незнам што те буни толку. Не си работел во животот твој никогаш ?

И кои се тие граѓани што на градоначалникот му кажуваат кај има терористи, не слушнале за полиција ? Да не мислат поверпаф грлс е ова
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
W

wicked_1

Гостин
Нема потреба од писмен доказ. Споделил информации, полицијата ги разработила и реагирала во моментот кога процениле дека тоа е најдобро. Притоа во операцијата немаше цивилни жртви.

Јас не знам што очекувал Циц. Сигурно мислел дека ќе ги замолат да си заминат од таму, по мејл.
Да да ептен јако проценија, два дена 8 жртви, уништени и запалени куќи и возила.
Да им се мочам у проценката која ја толкуваат како успех и помало зло.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
*Domakinot* na teroristive im ja izrental kukjata pazi za 5000 evra mesecno. Hehehe. LOOL.
:icon_lol:[DOUBLEPOST=1431374664][/DOUBLEPOST]*
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.946
Да да ептен јако проценија, два дена 8 жртви, уништени и запалени куќи и возила.
Да им се мочам у проценката која ја толкуваат како успех и помало зло.
Твое е во што и како ќе се мочаш. Јас не дадов оценка за квалитетот на проценката, бидејќи не сум компетентен за тоа. Лаички, ме радува тоа што нема цивилни жртви, а ме плаши тоа што имаше огромен број на мртви и ранети. За возила и куќи, кур ме боли.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Изгледа не бев доволно јасен. Дупла негација = ? :)
Аха, те разбирам...Навистина ми е е мачно да читам бидејќи секој еден има различно мислење и некаква различно теорија за ситуацијава кај нас и ниту една не ми е резонска.
Затоа малтене и ништо не прочитав на темава туку дадов мислење со надеж дека некој ќе реплицира и ќе даде некакво рационално објаснување околу оваа цела ситуација.
Мене искрено сите теории за тоа кој и со каква цел ги платил овие платеници ми изгледаат небулозни.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Највероватно ама ај кажи ми на кого остана да се надеваме веќе. Да ти се плукнам у животот беден што ни е пишано да го живееме овдека

Vo vas e problemot be brat, tvojot etnikum e protiv ovaa drzava! Zosto ednas ne zastanete kako makedonski gragjani da ja pomognete tatkovinata vo koja ziveete?

Preku kur vece od glumenje nevinost i ludilo!
Mozes da im kazuvas gacki i bajki tuka na tie sto ne ziveat so vas. Bidi iskren i kazi deka ste protiv makedonskiot narod site do eden Albanec.
Kako od kaj vas nikogas nema makedonsko zname po selata i ulicite kaj sto ste mnozinstvo, kako pola od osnovcite ne go znaat makedonskiot narod.
kako moze vasite kosovari da pukaat na nasa i vasa policija a da zaboravaat koj gi pribra vo 1999 od kangjite na milosevic.
Dodeka ste so toj pamet sekogas ce bide vaka, ne e ni do gruevski ni do nikoj, vo vas e problemot!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.932
Поени од реакции
15.952
Да да ептен јако проценија, два дена 8 жртви, уништени и запалени куќи и возила.
Да им се мочам у проценката која ја толкуваат како успех и помало зло.
Policijata ne smeeše da dejstvuva se dodeka ne spukaa bidejći će se buneše opozicijata koja organiziraše miting vo Kumanovo... taka barem pišuva vo fokus, opozicijata bila zagrižena za mitingot..
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
Некако веќе не читам теории дека власта го наместила ова да ги скрие бомбите. Сега е на ред филмот лоша проценка, неспособна полиција и разознавање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom