ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Јас прво би го сачекал Зајко да даде изјава, али очигледно искористил џокер повикај пријател, па го пратил Бане кај Рамадани да види дали стварно ја заебале работата. Искрено твоето сценарио е многу посреќно за Македонија и би бил среќен таква да е работата ама мислам дека не е така едноствано како во главата на Заев што беше.

И доколку тоа што го тврдам јас се покаже како вистина, тогаш и не би сакал Грујо да даде оставка бидејќи алтернативата е очајна.[DOUBLEPOST=1431294141][/DOUBLEPOST]
Немаш право.
Зошто немам право? Ако се запознаеш со блгарската политика ќе откриеш многу сличности со онаа во Македонија.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Груевски, човек кој стои позади ова сценарио. Имам многу причини да верувам дека ова е испланирано од негова страна. Планирај, глуми, лажи ама не одземај човечки животи. Ова е уште еден обид да се скрене јавното внимание, да се прикријат сите криминални работи што ги имаат направено. Доста е веќе, Македонија е свесна, народот е свесен. А тие што веруваат дека Заев го поттикнал ова, ве жалам, ве жалам истото како што и тие што мислат дека ова е масло на терористи, албанци за создавање на голема албанија. Зашто ова се се случува во Куманово каде локалната власт е од СДСМ? Зашто прво Гошинце? Зашто МВР правеше вежби со хелихоптер на тој реон?
Овие прашања ги знам, ги знам одговорите. Овие прашања ги поставив само да ги прочита некој и да се запраша сам себе, што се случува. Да размисли со логика, да размисли со здрава глава.
Луѓе вие што викате дека не е наместено, затоа што погинале полицајци, ве жалам. Само колку луѓе се погинати за политички цели, дали го знаете тоа? Никој не знае.

И ве молам, немојте да ме убедувате за други ставови, преку кур ми е веќе од диктатура и молк.
aaaadobro de, nikoj ne te ubeduva vo nishto, ama pa zatoa i ti prestani da ubeduvash.

Diktatura? Vrska ti nemash shto e diktatura, a podobro i da ne vidish. Bidi sreken so ova shto go imash.
 
Член од
24 април 2014
Мислења
106
Поени од реакции
110
Plot twist : Заев го изрежира сево ова, за луѓето да го обвинуваат Грујо :rolleyes:

се заебавам
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Јас како личност немам право да се интересирам за тоа што се случува во Македонија ли???
Не ми одговори на прашањето.
А за права бар немој да ми збориш, се гледа македонците во бугаристан колку имаат права...
И мислам дека на вас најмалку треба да ви чуе што се дешава кај нас, после купот глупости што ги имате натропано на форумов како ние сме биле бугари, не сме имале историја и т.н...
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
ОК, и мислиш дека откако ќе среди се, ќе поднесе оставка? :)
Не, тој тврди дека знаел дека му се спрема ваква работа и свесно ги оставил да влезат во градско подрачје кај шо ќе можи да влези и да му удри пет шест шамари јаки...пред камери
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Plot twist : Заев го изрежира сево ова, за луѓето да го обвинуваат Грујо :rolleyes:

се заебавам
Заев го изрежира ова пошто нема бомби за Смилковци и да заташка.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.197
Поени од реакции
8.417
Не ми одговори на прашањето.
А за права бар немој да ми збориш, се гледа македонците во бугаристан колку имаат права...
И мислам дека на вас најмалку треба да ви чуе што се дешава кај нас, после купот глупости што ги имате натропано на форумов како ние сме биле бугари, не сме имале историја и т.н...
Олабави го дечкото де, нити навредува нити има некои малициозни намери, баш напротив коректен и културен е.
 
Член од
9 март 2012
Мислења
175
Поени од реакции
249
uploadfromtaptalk1431294416389.jpg Izgleda deka ovie dve partii skapo ke platat vo kumanovskiot reon a poveke Dui.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.962
Поени од реакции
15.978
Кога ќе видам дека си ме цитирал, буквално се чуствувам како лепра да сум добил.

Инаку, се согласувам, требаше на почетокот на приватизацијата уште да се испотепаат неколку арамии, па веројатно помалку ќе се крадеше. Ама сега е малку касно за тоа. Македонците во овие две децении покажаа и докажаа дека се мочковци без преседан во историјата.
крадењето е најмал проблем...има полош, продавање на државата за ситни интереси...25 години и се уште се навоѓаат ситуации да не третираат како вештачка творба ... всушност поткрепата им доваѓа од тука, јас мислам дека овие терористи не се директно повикани ниту од власта, ниту од сдсм , ниту од друга партија... едноставно тие си имаат големоалбанска кауза, а некој кој ги анализирал по Фејсбук нашите хохштаплерски интернет портали стекнал заклучок дека со 40-50 луѓе ќе ја срушат државата... е сега ќе плачат дека македонската полиција била брутална... слично како и по акцијата на МВР за време на министерот Костов (сдсм) и акцијата Бродец 2007..А се сеќавам кога УЧК се жалеше на вујче сем кога Србија (мислам за време на Милошевиќ беше воениот судир ) ликвидира цела нивна единица од 200 луѓе ... тогаш добија одговор е па не се рчкајте со Србија
 
Последно уредено:
Член од
16 септември 2013
Мислења
687
Поени од реакции
514
aaaadobro de, nikoj ne te ubeduva vo nishto, ama pa zatoa i ti prestani da ubeduvash.

Diktatura? Vrska ti nemash shto e diktatura, a podobro i da ne vidish. Bidi sreken so ova shto go imash.
Многу добро знам што е диктатура.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Зошто немам право? Ако се запознаеш со блгарската политика ќе откриеш многу сличности со онаа во Македонија.
Па види вака, ние имаме проблеми и не одиме по Бугарски форуми да видиме дали и вие имате проблеми, бидејќи сме зафатени со нашите проблеми. Така да вие доколку имате проблеми ќе си ги гледате своите, а не туѓите.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Од една страна многу жално за погинатите полицајци кој погинаа поради груески,лесна им земја, а од друга страна добро што се заврши вака, можеше да нападнат цивилно население и да убијат стотици луѓе, прочитав дека ова било само почеток,најавуваат многу појак удар на 12...
 
Член од
21 ноември 2012
Мислења
1.174
Поени од реакции
744
Кој не разбра?! :oeoeoe: -Ќе се воздржам од коментар на некои политичари и таканаречени новинари. Да се коментира за професионалноста на учесниците и старешините да се борат за политички поени на грбот на жртвите и ранетите е крајно кукавички чин. Македонија има сила, има сила да продолжи да чекори напред и да напредува, ова нема да ја одврати Македонија од патот кон стратешките цели на државата и граѓаните. Сите кои сакаат да им нанесат зло на државата им препорачувам дека ќе завршат како оваа терористичка група, изјави премиерот.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Крајно ми е сомнително, што досега не се објавени цивилни жртви. Би бил среќен да ги нема, но навистина се плашам дека не е така...
Терористите се препознатливи по разни видови заложнички драми за кои никој не спомна во оваа акција.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom