ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Цитро, ај малце разграничи го тоа мозокот твој и тргни си ги тие ограничувања кои ги имаш и кажи ми зашто би им одговарало на сдсм во МОМЕНТОВ ова ?

Зашто ти го потенцирам баш овој период, па сдсм колку време се опозиција, знаеш ? 2 години ? 3 ? 4 ? или цели 9 години, во тие 9 години кога они го зададоа најсилниот нивни удар кон власта ? Дап, токму овој период, и токму овој период заличија на права опозиција, вртете ја како сакате ама на Македонија ко држава и требаше посилна опозиција која силно ќе удри на политиките на власта, е тоа моментално може и за прв пат сериозно се случува во оваа 9 годишна ера на владеење на дпмне, тоа е Факт. Факт е и дека опозицијата во овие 9 години била анемична, губела на избори, го имаа и Бранко, беа во ФУЛ состав, и во ниту еден наврат не се обидоа да исценираат нешто вакво. Зашто бе сега, кога за прв пат ко опозиција во овие 9 години сериозно и се спротиставија на власта, би се обиделе вакво нешто да направат, и тоа пази, да ризикуваат да ги фатат теористите живи и да почнат да пеат, а веројатноста за тоа беше голема, што и се случи како што гледаш.
Зашто бе би правеле нешто вакво пред вадење на клучни материјали во јавност, пред масовен протест кој би бил еден од помасовните во модерната историја на Македонија...

Еве, постави си ги овие прашања и барај логика зашто они токму ова би го направиле, па зар ќе чекаат цели 9 години, и баш у моментот кога во свој посед имаат нешта кои и штетат на властите, баш во момент кога на власта и се отворија низа фронтови со студенти, средношколци, стечајци, они би удриле на ваков ризик и би сценирале нешто вакво, за да после го јадат за век и векова. Измозгај бе човек, не е тешко, не алудирам ја на ништо, ама да речеш дека ова е сценарио на Заев и сдсм е во најмала рака, Дебилно.
Ne aludirash na nishto...he..he..he...


Зашто бе сега, кога за прв пат ко опозиција во овие 9 години сериозно и се спротиставија на власта,

Ti ova go zboruvash so cel pamet???


Зашто бе би правеле нешто вакво пред вадење на клучни материјали во јавност, пред масовен протест кој би бил еден од помасовните во модерната историја на Македонија..

Za kakvi kluchni materijali zboruvash... Dali nekoj voopshto obrnuva vnimanie na tie t.n kluchni materijali? .Pa masoven protest :pos: nekolku iljadi sobrani so sila.

Tie teroristi se spremaa za 17 Maj ama neshto gi zaeba i rachunot ne izleze...Makedonskata policija igra simultamka..se brani od nadvor i od vnatre i do sega si ja vrshi rabotata.
Sorosoidite mozhebi ja potcanuvaa policijata, mislea lesno ke bide ama za sega gadno se lazhat.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Погледни го другото видео што се наоѓа на десниот столб, од Тирана.
Е него не го прегледав, мислев дека праиме муабет за ова видео каде ги исфиркуваат нашиве кои излагаат од "Диво насеље". Кој ги врти тие испраните од Тирана.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Горната слика нема врска... За долната уште првиот пат кога го гледав клипчето ми беше чудно да вадат луѓе во бели мантили, а сега со ова стварно не можам да ја сфатам ситуацијава, евентуално да немале некои алишта па да им ги дале мантиливе... Патем бели мантили за што се користат?
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.964
Поени од реакции
15.982
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Што се однесува до бомбата за Смилковско, која беше најавена за оваа недела, нели мислите дека е подобро Заев да не ја објавува во овој момент. Не треба уште повеќе меѓуетничка тензија на моменталнава ситуација.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Ne aludirash na nishto...he..he..he...


Зашто бе сега, кога за прв пат ко опозиција во овие 9 години сериозно и се спротиставија на власта,

Ti ova go zboruvash so cel pamet???


Зашто бе би правеле нешто вакво пред вадење на клучни материјали во јавност, пред масовен протест кој би бил еден од помасовните во модерната историја на Македонија..

Za kakvi kluchni materijali zboruvash... Dali nekoj voopshto obrnuva vnimanie na tie t.n kluchni materijali? .Pa masoven protest :pos: nekolku iljadi sobrani so sila.

Tie teroristi se spremaa za 17 Maj ama neshto gi zaeba i rachunot ne izleze...Makedonskata policija igra simultamka..se brani od nadvor i od vnatre i do sega si ja vrshi rabotata.
Sorosoidite mozhebi ja potcanuvaa policijata, mislea lesno ke bide ama za sega gadno se lazhat.
Ne aludirash na nishto...he..he..he...


Зашто бе сега, кога за прв пат ко опозиција во овие 9 години сериозно и се спротиставија на власта,

Ti ova go zboruvash so cel pamet???


Зашто бе би правеле нешто вакво пред вадење на клучни материјали во јавност, пред масовен протест кој би бил еден од помасовните во модерната историја на Македонија..

Za kakvi kluchni materijali zboruvash... Dali nekoj voopshto obrnuva vnimanie na tie t.n kluchni materijali? .Pa masoven protest :pos: nekolku iljadi sobrani so sila.

Tie teroristi se spremaa za 17 Maj ama neshto gi zaeba i rachunot ne izleze...Makedonskata policija igra simultamka..se brani od nadvor i od vnatre i do sega si ja vrshi rabotata.
Sorosoidite mozhebi ja potcanuvaa policijata, mislea lesno ke bide ama za sega gadno se lazhat.
Што се замараш бе па ти, лично и персонално Ал Багдади да дојде на плоштад овциве ќе блекаат дека Грујо го донел.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Uniformi se tie belite, nisto cudno ne e ako ovoj so beliot rakav e istiot sto mu kazuva (citaj preveduva) na drugiot kako da zastane.

I patem da im se iznamocam u usta na opoziskive mediumi pred se na onoj kopiljon geroski, bi go zdrobil od mavanje da mi izleze pred oci. Da plukas drzava vo sred akcija i da siris dezinformacii dva dena do red e nezamiskivo i za psihopat.

Sigurno e bolen sto nema 80 policajci zaginato...
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Што се однесува до бомбата за Смилковско, која беше најавена за оваа недела, нели мислите дека е подобро Заев да не ја објавува во овој момент. Не треба уште повеќе меѓуетничка тензија на моменталнава ситуација.
Заш да не ја објави ?
Јас сум за да се објави бомбата!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom