ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
Зошто толку дефетистички сине... Повеќе да не се од нас? Поголеми? Попаметни? Поедуцирани??
Само едно,повеќето од нив немаат што да изгубат.Како што видовме денес,8 наши мртви многу поише болат од сите нивни.
 
Член од
14 февруари 2014
Мислења
181
Поени од реакции
155
Таа проклета политика вчера и денес однесе човечки животи.
Да,однесе.За жал тоа на некого може никогаш да не му се случи а некој да настрада како овој пат.
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
стварно јенките испратиле наводно протестна нота до грчка во врска со турскиот тек и неговото откажување?

скрос мал офтопик,многу ме интересира
da, nemam sea link inaku bese vcera toa na blic citav
До сите Груевисти на форумов нека повелат нека одговорат на поставените многу рационални прашања.

Прегледај го приврзокот 120863
имали испланирано напад на маратонот во скопје. Толку од мене, повеќе не кажувам, од инсајдерски убк инфо ми е, доста веќе
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
da, nemam sea link inaku bese vcera toa na blic citav
ми пуштија линк пред некоја страна.

Не сакам теории на заговор,а народов ми е преку кур со тоа сдсм/вмро го наместиле тоа во Куманово,ама Се ова ме тера да мислам накај тоа дека има врска со турски тек.Пишав и вчера на оваа тема чинам беше,Се индицира на тоа.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.450
Поени од реакции
31.353
Па сам си имаш дадено одговор во сопствениот пост пред три минути.Клинтон.
Момци (и ти @Syn), правете разлика дека јас на дечкото му зборував генерално за дефетизмот. Америте можат своите вазали да ги користат против нас, само ако им дозволуваме. Правете разлика: оружјето од 2001ва сеуште не е собрано, границата не е обезбедена, а полицијата и војската треба да бидат многу поопремени со воени средства.
Најпосле, ако веќе се мора па тогаш и одредена соработка со некој што е расположен да помогне - не е наодмет (хинт).

Запамтете, права (до недоглед) и интеграции во сите нивоа на државата, не помогнаа. Што ви кажува тоа, освен дека финална пресметка со крималните елементи НЕКОГАШ МОРА ДА ИМА. Во спротивно ќе останеме заоложници во сопствената држава, и по потреба
ќе ни прават... Куманово. Или Скопје, следниот пат.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.106
Поени од реакции
37.062
Пола држава немаше интернет неколку саати, зошто ?
И јас се бунев искрено , али кога размислив и не е лоша стратегија. Еден куп слики се ширеа по фб и се издаваше местоположбата на полицијата во Куманово , еден куп автомобили и полицајци се вртеа низ фб без никаква цензура. И форумот го немаше цел ден , и било која да е била причината мислам дека е оправдано и за поздрав во вакви ситуации.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.967
Поени од реакции
17.799
Ги нема ни Ахмети ни Тачи,одлично...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Да, но зошто веднаш послем Гошинце не биле пронајдени терористиве туку се чекало волку време?
Затооа што како попарени избегале во косово и кое секогаш е спремно да одговори и испорача криминалци по полициска потерница и изврши екстрадиција.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.964
Поени од реакции
15.983
da, nemam sea link inaku bese vcera toa na blic citav


имали испланирано напад на маратонот во скопје. Толку од мене, повеќе не кажувам, од инсајдерски убк инфо ми е, доста веќе
Еве го линкот
САД: Грција да се држи до Трансјадранскиот гасовод и да не полага надежи во Турски тек
http://vesti.mk/read/news/5375490/2033846/sad-grcija-da-se-drzhi-do-transjadranskiot-gasovod-i-da-ne-polaga-nadezhi-vo-turski-tek
 

Kajgana Shop

На врв Bottom