Пирсинг

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Порано имав по 2 на двете уши но сега не поради косата.
Планирам на веѓа еден и два на уста.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Мразам пирсови грозни ми се да си го бушеш телото и шо коа ке ти помине филинго?
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Мразам пирсови грозни ми се да си го бушеш телото и шо коа ке ти помине филинго?
Ќе го извадиш пирсот:)
Порано имав на жилата под јазикот, сега имам на нос. И не, не се грозни:)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Како два на уста, жити мене? Како што замислувам нема да изгледа убаво две алки:) Јас ќе ставам следен пирс под уста, лево...


Hardcore. :)

Иначе да , јас сеуште барам евтино место за пирсање веѓа оти динар немам. Благодарам.
Патем , ми се искомплицира пирсот на брада што го имав , примив удар и непцето си го откорнав до доле и сега забот ми е соголен поради пирсот.. Ќе морам да го вадам :( . А баш си го сакам, сеуште.
 

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
никогаш не би ставил пирсинг,многу ми е одвратно,сепак на женско поубаво стои:)
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.387
Не ми се грозни пирсови, а порано ставаа оние кои имат таков стил , ја немам таков стил на шивот за да имам пирс.
Сега секој сељак има пирс а нема стил. Тоа уствари не се сељаци тоа се градски-сељаци. Оргиналните сељаци се скоро изтребени. Ги има ретко. Е нив ги поштвуам.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не ми се грозни пирсови, а порано ставаа оние кои имат таков стил , ја немам таков стил на шивот за да имам пирс.
Сега секој сељак има пирс а нема стил. Тоа уствари не се сељаци тоа се градски-сељаци. Оргиналните сељаци се скоро изтребени. Ги има ретко. Е нив ги поштвуам.
Toчно , сега се некако како моден додаток , а порано беа како покажување на среден прст кон сите кодекси на облекување. Јас би ставил само поради второто.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Toчно , сега се некако како моден додаток , а порано беа како покажување на среден прст кон сите кодекси на облекување. Јас би ставил само поради второто.
а ја го носам само заради тоа...веќе подолго време
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
Никогаш не би ставил пирс,ни па обични обетки на уво...Немам желба,не ни сум имал:smir:
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
поштувам пирс само на уво или на веѓа , на никое друго место(сељачки е):nenene: ја иам на уво
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
поштувам пирс само на уво или на веѓа , на никое друго место(сељачки е):nenene: ја иам на уво
На веѓа несељачко а на уста , на нос сељачко. Мајката.
Тоа пошто тебе ти се свиѓа на веѓа или пошто на уста ставаат само наркомани ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom