ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.403
Поени од реакции
28.373
Naletav na postov neznam kolku e tocno da ne ima nekoj nekakvi informacii plus?

Покрај пукотниците кои не престануваат во Куманово, рафални пукотници се слушаат и од скопско Арачиново.

Жители од населбата Ченто велат дека во изминативе половина час одвреме-навреме се слушаат истрели од огнено оружје и од селото Арачиново.

Дали и таму се случува некаква акција, останува да видиме во текот на денот.
Дезинформација.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Naletav na postov neznam kolku e tocno da ne ima nekoj nekakvi informacii plus?

Покрај пукотниците кои не престануваат во Куманово, рафални пукотници се слушаат и од скопско Арачиново.

Жители од населбата Ченто велат дека во изминативе половина час одвреме-навреме се слушаат истрели од огнено оружје и од селото Арачиново.

Дали и таму се случува некаква акција, останува да видиме во текот на денот.
Ова го ставија поназад а ко извор е поратлот Доказ, може и најголемото дно на интернет просторот кај нас, ок, може не е најголемо, но во топ 5 секако е, зацементирано.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Иначе имаше и деца пуштени таму, тие шо ги примија на предпоследниот конкурс.

Тие шо се обучувани како специјалци а не обични цајкани.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Политика ве отрула бе, мозоците ви ги исуши. Политичарите треба да се СПАСАТ од народот, а не едни од други, затоа што сите они се на иста страна.

Голем пораз доживеавме вчера реално, и нормално е да има мислења во секоја насока (дури и како она моето дека свесно се фрлени во оган полицајците), кога нити премиерот, нити претседателот ги нема да дадат изјави.

Ете наводно подолго време знаеле кои им се противниците, знаеле дека се платеници (ете и под претпоставка дека се платени од сосема други структури), знаеле дека се бореле во Сирија, Косово и во 2001 во Македонија, знаеле дека истите подготвуваат напади врз институции во Македонија и што направиле? Пратиле џандари со факинг МАРИЦИ, да се борат со овие платеници.
Абе не ме заебавај бе, абе пукам од нервоза кога ќе видам како си загинаа еден куп луѓе, а никој не се запрашува што куров ми изиграваат политичарите во државава.
Со истите тие марици се шетаат по населби и денгубат легитимирајќи копиљаци низ маало, и сега истите тие ги пратиле да се борат со ЛУЃЕ КОИ СЕ ЗАКАНА ЗА ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА.
МВР напаѓа со фактор изненадување. Очигледно ништо од факторот на изненадување со оглед на бројот на загинатите.
Ако имале претходни сознанија во која куќа се кријат терористите, логично е да им ебеш матер на сите што се во куќата. Па не паднале од Марс они во куќата, сигурно имале огромна логистика. Земи гранатирај ги, разнеси ги како пилци, а не да жртвуваш еден куп луѓе.
Најстрашното е што група од 70 души ти влегува на ТВОЈА територија, доаѓа на непознат терен, ти внесува еден куп оружје или пак се снабдува преку одредени канали, се вгнездува во ЦЕЛА населба во голем град како што е Куманово, на 5 минути од Центарот на градот и ти им дозволуваш да ти направат упориште од кое два дена ќе ти водат битка со цело МВР.
Абе има ли некој асален да превземе одговорност бе? Јавна тајна е дека праќале џандари кои се примени од курсевите од изминатиов период, џандари што се квалификувале со правење склекови, без никакво искуство. Тоа е СВЕСНО фрлање во оган и ништо друго. Гордана нека излезе на терен да се бори, или децата нека си ги пратат крвта да им ја ебам нивна, а не да испогинат еден куп (за жал, наивни) луѓе кои не знаат во што се впуштиле.

Свикај ја армијата ако е алармантна ситуацијата. Абе не може 70 луѓе да ти парираат на цело МВР ДВА ДЕНА... Не може едноставно. Особено откако се предале нивни членови, сигурно можеш да дознаеш многу работи од нив. Притисни ги, измачувај ги, нека кажат се копилињата, сигурно ќе ги издадат плановите на останатите и упориштата. Ако не признава, утепај го на лице место. Не можат да се кријат под превезот на борци за човекови права, а и реално е да се каже дека Албанците во Македонија се усрани до максимум и на никој не му одговара да војува.
На крај краева во влада го имаш факинг Али Ахмети. Он ако не знае што се случува, кој ќе знае?
Ама побитна е власта...

И на крај ќе поставам едно прашање кое сите често го поставуваат.
Дали политичарите би биле толку бескрупулозни за свесно да пратат невини луѓе во оган.
За мене нема дилема, за пари се ќе направат, и никакви крокодилски солзи не може да го сменат моето мислење.
Господ ќе ви суди.

Нека почиваат во мир погинатите...
На кого му се обраќаш дечко? Ти стварно мислиш дека некој Македонец ова го исценирал? Па ако мислиш така мора да ти фали даска во главата!!
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.595
Поени од реакции
110.213
Ете баш сакам да слушнам како ќе објасните дека цела оваа случка е случајна и нема конекција со ниедна страна (власт, опозиција, опозиција во Албанскиот дел, странски фактори ака Америка).
За кого се борат овие кои нападнаа?
Само тоа ме интересира, што добиваат Албанците со дејствувањето на оваа група?
Два дена никој не превзема одговорност, барем не официјално. Единствено соопштение е од некој циркузант Пантери.
Доаѓаме до заклучок дека се работи од платеници кои дошле да одработат за одредени интереси. Чиви?
Со сите потези на Македонските институции ништо друго не ми преостанува освен да се сомневам во сите.
Па јас кај реков дека ова не е вака? Знаеме сите која им е целта. Ти други работи што напиша не беа точни ама нема везе, да не навлегуваме подлабоко.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.005
Ај бе не изигравај порпарол на вмро и пичку матер!!!
Како граѓанин на оваа држава го кажав тоа
А попладне ќе има седница на СЗБ,прецедаделот на Македонија ја закажал и сите релевантни фактори се поканети и потврдиле присуство освен али ахмети
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Македонското население никогаш веќе нема да се врати во истата населба, куќите или ќе им бидат запалени или ќе им бидат откупени за багателни цели и со тоа ќе се стави граница и градот ќе биде поделенен на две страни македонска и албанска. Мене како граѓанин на Куманово повеќе ме засега ова него бомбите на грујо и заев.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.811
Поени од реакции
26.375
Па нели пробаа со сообраќајка, ама не им успеа.
Сакаш да кажеш луѓе на кои им успеало според тебе да исценираат една цела мала војна во Куманово, се неспособни да исценираат една обична сообраќајка?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.799
Ова го ставија поназад а ко извор е поратлот Доказ, може и најголемото дно на интернет просторот кај нас, ок, може не е најголемо, но во топ 5 секако е, зацементирано.
ПО КОЈЗНАЕ ПАТ НА ТЕМАВА ПОШО СЕ ФОРСИРА ЕПТЕН ИНФОРМАЦИЈАВА!

НИТ ИМАЛО ПУКАЊЕ ДЕНЕС НИТ ИМАЛО ВЧЕРА!
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Македонското население никогаш веќе нема да се врати во истата населба, куќите или ќе им бидат запалени или ќе им бидат откупени за багателни цели и со тоа ќе се стави граница и градот ќе биде поделенен на две страни македонска и албанска. Мене како граѓанин на Куманово повеќе ме засега ова него бомбите на грујо и заев.
Kumanovo taka i taka go napustaat mladite, masovno se selat vo Skopje, nikoj nema da ostane tamu.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom