ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

T

templar55

Гостин
Иначе уште се пука ама помалку...она што ме загрижува истрелите како да ги слушам се поблиску до мене. Чат пат некоја мала детонација...се надевам дека го чистат теренот.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Иначе уште се пука ама помалку...она што ме загрижува истрелите како да ги слушам се поблиску до мене. Чат пат некоја мала детонација...се надевам дека го чистат теренот.
Сега прочитав дека престрелки има и во населба Бедиње.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Прочитав негде дошла армијата на помош вистина е ова или не ?
Не е за смеење работава, ама, ние имаме армија? :D
Од уста не ги извадија ЕБР и ЕСЗ (исто и за Гошинце) а никаде да ја спомнат армијата медиумиве...
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Тој па тој па, гарант отишол за да може спектакуларно да се врати демек некој јак курац е ќе не оправа. Фино им се погоди кога беше Гошинце Грујо во Брисел, сега ова кога е Хорхе во Москва. Па треба да си малоумен барем да не сумњаш.
Отиден е на прослава по повод победувањето над нацизмот од пред некој ден.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Па нема ни недела дена од Гошинце и пак му се дозволува на групи од странство слободно вооружени до заби да си преминат граница без никој да ги гибни? Зарем не беше доволно предупредување Гошинце да се зголемат контролите на границата со Косово? Зошто им се дозволи да влезат дури до Куманово и им се даде шанса за битка во урбана средина кога можеја да ги средат во планински предели мноогу полесно...
имало огромно присуство на полиција на границата со косово и по љипково...влегле невооружени,оружјето им било во населбата или во државава некаде закопано...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.049
Поени од реакции
64.356
Имаме дрончиња, летаат у Куманово веќе неколку дена...

Сега прочитав дека престрелки има и во населба Бедиње.
Ова нема врска. Тука блиску живеам. Се вртат сега шпекулации дека е можно да има пресметки кај Пожарната, односно кај Монопол, ма да, и она не верувам, премногу отворен простор има тука.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.911
Поени од реакции
41.874
koj del od zabrana za kazuvanje vo javnost ne go razbiras.

Sigurno e veke i semejstvata nivni znaat

Неофицијално: Тројца повредени полицајци, наредба да не се даваат информации

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=22214
Забрана за кажување во јавност, а цел балкан уште пред 3 часа ја пренесе оваа информација. (y) Уф да заборавив, владините сајтови објавуваат како ќе им наредат. Нова е сајт на опозицијата.
 

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.086
Разговарам со многу другари од Куманово.Ова што го објавуват по медиумите е далеку од вистината.Се уште се пука.Инаку сите викат дека Албанците во Куманово не сакат војна за разлика од 2001.Кој ги плаќа овие да прават вакви нереди е прашање само.
 

DB.

Член од
23 септември 2005
Мислења
173
Поени од реакции
330
Да речеме и да не е смислено сценари што никој не можи да ме убеди... ама во рок од 10тина дена да ти слезат на два пати вооружени групи со стотици лица преку граница да си влезат во град не оставка треба харикири да си извршат надлежните... Па имаме бе ние гранична контрола, тајни служби нешто????
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Кој и да е незнае да исценира ништо ,ја баш мислев ќе не номинираат за некој оскар .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom