Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2010
Мислења
185
Поени од реакции
82
me interesira Prekratena i ofrlena isto li e.I dali moze da se podnese poftorno toa e edno i vtoro sto e so zakonov sto zboruvaat site sto so nego moze li nekoj da mi objani odi li rabotava kon podobro.Falavi mnogu.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.303
Поени од реакции
1.242
me interesira Prekratena i ofrlena isto li e.I dali moze da se podnese poftorno toa e edno i vtoro sto e so zakonov sto zboruvaat site sto so nego moze li nekoj da mi objani odi li rabotava kon podobro.Falavi mnogu.
прекратена е добро,а отфрлена првпат слушам,а за законот СТРПЕТЕСЕ за една недела треба да се дознае(ДАЈ БОЖЕ РАДОСНИ ВЕСТИ),плус ко на сите да ви се брза.некои работи не се едноставни празници се,оние што се напикани во државни институции знаат што е тоа ПРАЗНИК но ние е****те не знаеме....ЛУГЕ ПОМОЛЕТЕ СЕ ЗАПАЛЕТЕ СВЕКА за всички да добиеме бг. пасапортче,можеби вие не знаете колку вреди но јас имам видено/осетено колку вреди и што може да направи....СО ГОСПОД НАПРЕД.АМИН
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
прекратена е добро,а отфрлена првпат слушам,а за законот СТРПЕТЕСЕ за една недела треба да се дознае(ДАЈ БОЖЕ РАДОСНИ ВЕСТИ),плус ко на сите да ви се брза.некои работи не се едноставни празници се,оние што се напикани во државни институции знаат што е тоа ПРАЗНИК но ние е****те не знаеме....ЛУГЕ ПОМОЛЕТЕ СЕ ЗАПАЛЕТЕ СВЕКА за всички да добиеме бг. пасапортче,можеби вие не знаете колку вреди но јас имам видено/осетено колку вреди и што може да направи....СО ГОСПОД НАПРЕД.АМИН
a dali znaes kakvi ke bidat promenite? dali ke bide kako porano bez potvrda za poteklo,ili sekako ke treba nesto da dostavis za poteklo ? na primer bratuced so bg pasos.ili striko,vujko,itd....
 
Член од
11 април 2015
Мислења
61
Поени од реакции
44
прекратена е добро,а отфрлена првпат слушам,а за законот СТРПЕТЕСЕ за една недела треба да се дознае(ДАЈ БОЖЕ РАДОСНИ ВЕСТИ),плус ко на сите да ви се брза.некои работи не се едноставни празници се,оние што се напикани во државни институции знаат што е тоа ПРАЗНИК но ние е****те не знаеме....ЛУГЕ ПОМОЛЕТЕ СЕ ЗАПАЛЕТЕ СВЕКА за всички да добиеме бг. пасапортче,можеби вие не знаете колку вреди но јас имам видено/осетено колку вреди и што може да направи....СО ГОСПОД НАПРЕД.АМИН

Koga trgnav vo ovaa avantura narecena PASOS, voopsto ne pretpostaviv deka ke ima i momenti koga ke osekam neizvesnost i nemok :oops:
Cekam :unsure:
 
Член од
12 февруари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
3
Jas bev na dopolnitelna proverka odnesov dokument Od dedo pa statusot mi se mena vo Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции. I eve Veke 4 meseci mi e vaka dali e mozno tolku vreme da se ceka???
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Дo 8000 и нештo 2014 штo им нa oвие, или oвие брoјчињa беa пoсебни некoи?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
некако многу брзо стигнаа до 8000 бе? нели 900 бројчиња беа поминати пред некој ден?
 
Член од
12 декември 2014
Мислења
99
Поени од реакции
43
Jas bev na dopolnitelna proverka odnesov dokument Od dedo pa statusot mi se mena vo Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции. I eve Veke 4 meseci mi e vaka dali e mozno tolku vreme da se ceka???
Пoсле кoлку време стaтусoт ти се сменa oткaкo пoднесе дoпoлните.дoкум oд дедo?
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Јас имам бугарски пасош, ме интересира дали сопругата моја може да поднесе документи за бг пасош?

Каква е процедурата?

За децата утре ден? Ваљда не е сложено, или?
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Дo 8000 и нештo 2014 штo им нa oвие, или oвие брoјчињa беa пoсебни некoи?
Se cuv so posredniko bas za ova rabota sose izdadeni grazdanstva nad 7/8 iladi I mi rece deka tie se na DECA so roditeli so imat bugarski grazdanstva I tie se maloletni DECA I nim im se izdava mn pobrzo odkolku na nas polnoletnite :)
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Немa дa биде фер и нoвиoв зaкoн aкo нaпрaвaт сaмo сo први брaтучеди и рoдители дa мoже дa се извaди, тие први брaтучеди и рoдители дa не извaдиле држaвјaнствo сo дoкaжувaње нa пoтеклo случaјнo, 90% oд нив имaaт извaденo сo деклaрaцијa...требa требa дa се прoдoлжи сo деклaрaцијa, нели сме еднo истo, нели нa исти јaзик збoриме, нели зaеднo сме се бoреле, нели имa дoкaзи зa тoa вo aрхивите...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom