ОБНОВЕНО: По нападот во Гошинце, пукање во Куманово

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.182
Поени од реакции
8.510
Тебе нормално ли ти е караулата во Гошинце да ја бранат ЧЕТВОРИЦА полицајци? Или и тоа е масло на СДСМ?
па кога за комшија го имаш стратегискиот партнер НАТО од кого не очекуваш да те напаѓа, тогаш може да има и двајца полицајци.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.057
Поени од реакции
8.631
па кога за комшија го имаш стратегискиот партнер НАТО од кого не очекуваш да те напаѓа, тогаш може да има и двајца полицајци.
Што мислиш, колку војска и полиција ја чуваат грчката граница спрема Турција, иако и двете земји се во НАТО? Или тие се глупави, па трошат огромен буџет за толкав број „непотребна“ војска, а ние сме паметни, па ставаме во гранична караула спрема Косово ЧЕТВОРИЦА полицајци, небаре таму ќе треба да играат таблонет.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.182
Поени од реакции
8.510
Што мислиш, колку војска и полиција ја чуваат грчката граница спрема Турција, иако и двете земји се во НАТО? Или тие се глупави, па трошат огромен буџет за толкав број „непотребна“ војска, а ние сме паметни, па ставаме во гранична караула спрема Косово ЧЕТВОРИЦА полицајци, небаре таму ќе треба да играат таблонет.
мењаш тема бе бато, не вреди да се дискутира со секој, не ке играме сега пинг понг, па сега да почнам јас да ти зборувам за снегот на Галичица.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.057
Поени од реакции
8.631
мењаш тема бе бато, не вреди да се дискутира со секој, не ке играме сега пинг понг, па сега да почнам јас да ти зборувам за снегот на Галичица.
Ај потсети ме од кого бевме нападнати во 2001. Од комшискиот протекторат каде се наоѓаше воената база Бондстил на стратегискиот партнер НАТО или од Зимбабве?

Еве ти хипотетичка ситуација:

Teбе ако не ти е ограден дворот и првиот сосед ти дојде дома, убаво ти се изнатепа и те испокраде на твои очи, дали нема да си го оградиш дворот, или ќе подигнеш висока метална ограда и ќе си купиш ротвајлер, доберман или сличен пес?
 
Последно уредено:
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
А зошто мораш некому да веруваш? Иво Котевски, Гордето и МВР се толку многу фатени како лажат што треба да бидеш благо малоумен за ним да им веруваш. Гебелс може да позавиди на сите лаги што секојдневно ни ги сервираат институциите на државата преку нивните гласноговорници и медиуми.

Имаш глава на рамена, размисли сам. Ова со Гошинце беше толку аматерски направено, што е трагикомично.
Значи според одговоров твој да му веруваме на аболициран криминалец што објавува некакви снимки за кои не е утврдено дали и колку се вистинити? Ако те разбрав убаво.
Јас реков дека верувам на институциите дека нема да се дозволи дестабилизација како во 2001.
Што треба да не им веруваме на институциите? На кого, на тебе да ти веруваме?
Па пред месец дена имаш емисија на Ал Џезеира каде претседател на ветерани на Учк ти вика дека е спремен за војна. Па ние ова сценарио веќе го видовме пред 15 години бе другар. Додека не се расчисти дома со сороси и слични психопати, ние ќе се зае*аваме со вакви работи.
10411727_10153202478464192_2254575342741550703_n.jpg
И Бродец беше наместено нели? Пошто ова е поврзано со ситуацијата во државава пак ќе кажам, и суд и Мвр според мене ќе си ја расчистат оваа работа до крај.
Сторителите кои се очигледни ќе заглават внатре дебело. Во тоа сум ептен убеден.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Интересна работа,откако СДСМ им ветила премиерско место на албанциве,браќава почнаа најмногу да скокаат и плукаат по грујо.Човек да помисли дека албанците се поголеми СДСМОВЦИ и од Зајко.Какви коментари дела па,па и овој нашион дарди почна да соли памет дека ВМРО се поголемо зло и од самите албанци.
Мислам дека претеравте, го направивте сдсм толку моќно а 9 години се во опозиција.
CDJEi-lXIAAbG_x.jpg large.jpg
 
Член од
13 март 2013
Мислења
448
Поени од реакции
715
Значи според одговоров твој да му веруваме на аболициран криминалец што објавува некакви снимки за кои не е утврдено дали и колку се вистинити? Ако те разбрав убаво.
Јас реков дека верувам на институциите дека нема да се дозволи дестабилизација како во 2001.
Што треба да не им веруваме на институциите? На кого, на тебе да ти веруваме?
Па пред месец дена имаш емисија на Ал Џезеира каде претседател на ветерани на Учк ти вика дека е спремен за војна. Па ние ова сценарио веќе го видовме пред 15 години бе другар. Додека не се расчисти дома со сороси и слични психопати, ние ќе се зае*аваме со вакви работи.
Прегледај го приврзокот 119756
И Бродец беше наместено нели? Пошто ова е поврзано со ситуацијата во државава пак ќе кажам, и суд и Мвр според мене ќе си ја расчистат оваа работа до крај.
Сторителите кои се очигледни ќе заглават внатре дебело. Во тоа сум ептен убеден.
Ај кажи на која институција му верваш. Една кажи ми, не мора да ми редиш, само една шо е независна
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Игор Јанев: Зошто Македонија не упати протестна нота до Косово или не побара итна седница на Советот на безбедност на ОН?
Во практиката на меѓународното право, кога се случуваат вакви безбедносни инциденти, независно дали државата од чија страна се случил инцидентот признава или не признава дека инцидентот потекнува од нивна страна, или се оградува, се подразбира постоење на одговорност, вели во изјавата за МКД.мк професорот по меѓународно право Игор Јанев.


http://www.mkd.mk/makedonija/politika/igor-janev-zoshto-makedonija-ne-upati-protestna-nota-do-kosovo-ili-ne-pobara
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Како не останаа, Миленко, Јанко, Пандов, Мирка, Тони и уште пар души ќе ја бранат државата во првите редови.

Него, ја пример многу и' верувам на судијката што добила Сваровски за поклон. :)
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Кој оспорува дека нема снимки бе пријателе?! Нигде не сум напишал дека не постојат. Јас реков тие што се пуштаат од Зочево у јавност од кај да знаеме дали се изворни. Пример зошто имам сомнеж. Имаше јак спин во разговорите за смртта на Мартин Нешковски како за случајот Иво Котески ја прашува низ смеење за случајот а Гоца го одјебува. Извини вака ама Гоца за бездушен монструм не ми изгледа. Тоа е мој личен впечаток. ете ти имаш друг и тоа е тоа.
Ах бе дете..Чекај главните бомби уште не се објавени..Има уште многу..Нека ги објават тие што се шушка околу Смилковското езеро,дека намерно се отепани децата,има војна да има..Дај Боже да нема ништо околу тоа..Тогаш кај ќе оди ВМРО
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Не не не ми го врти муабетот.
Неможеш да кажуваш во мое име.
Јас кажав дека иам сомнеж, ваљда иам право да иам сомнеж така?
За што имаш сомнеж?
Ај те молам кажи ми ја твојата варијанта на сите овие случувања, затоа што ни вмро самите не можат да се договорат со кој изговор ќе искочат во јавност, де монтирани се снимките, де се точни ама вадени од контекст и кратени/лепени, де се точни ама од странство донесени за нелегално менување власт, дај нека се договорат више, смешно е.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.310
Поени од реакции
81.511
Дај не ме зезај. Ја да сум на нивно место ова клошаров предавнички се ќе направам бел ден да не види.
За кој клошар предавнички збориш?
За оној кој од грчка плажа координираше амнестија за воени злосторници (кои правеа ѕверства врз македонскиот народ) и кој со прст не мрдна додека македонските деца јадеа ќутек на дневна база и кој праќаше огромни сили на ЕБР против шака деца кои се дрзнаа да протестираат по Смилковско, а истовремено ја остаи баграна талибанска со џандарите кур-ташак да игра?
- и сето ова додека ја држи апсолутната власт во апсолутистичка прегратка

или можеби за некој друг?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom