Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Тој што има повеќе пари
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
264
Поени од реакции
394
Ако сум збесната по некој тип, како во моментов што сум,не ми е важно и на Балите да посака и каде било,се на моја сметка.
Само да посака...
 
Член од
21 јули 2014
Мислења
549
Поени од реакции
544
Ако сум збесната по некој тип, како во моментов што сум,не ми е важно и на Балите да посака и каде било,се на моја сметка.
Само да посака...
блазеси му :(
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Najloso e koa si "zbesnata". Togas site ti zborat "Mori kaj si trgnala so toj vakov-takov-onakov-nikakov", a ti si zapnala - "mi se svigja i so ako ne mi gi plakja kafinjata, nema on tolku pari za mene. Bitno e da me saka. A on me saka.". I posle nekolku godini..you realize. But the damage's been done already :-/
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
1.545
Najloso e koa si "zbesnata". Togas site ti zborat "Mori kaj si trgnala so toj vakov-takov-onakov-nikakov", a ti si zapnala - "mi se svigja i so ako ne mi gi plakja kafinjata, nema on tolku pari za mene. Bitno e da me saka. A on me saka.". I posle nekolku godini..you realize. But the damage's been done already :-/
Финансиски демиџ да, после неколку години ќе примети дека има јакна ипол помалку од тебе ради тоа шо сама си го плаќала кафето. Другиот демиџ го јадеш, не знаеш дали те сака ама се дур плаќа кафиња си мислиш дека е така. Ај да не стааме на кантар ок?
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
675
Поени од реакции
2.326
Ако сум збесната по некој тип, како во моментов што сум,не ми е важно и на Балите да посака и каде било,се на моја сметка.
Само да посака...
Исто, исто. Ми се засвиѓа некое маче, одма ја носам на Балите на романтика. Не се штеди за такви работи бајо мој.

 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Финансиски демиџ да, после неколку години ќе примети дека има јакна ипол помалку од тебе ради тоа шо сама си го плаќала кафето. Другиот демиџ го јадеш, не знаеш дали те сака ама се дур плаќа кафиња си мислиш дека е така. Ај да не стааме на кантар ок?
Ne mislev na finansiski damage...
Mislev emotivna bolka i ostalo kako potroseno vreme, dobri sekjavanja koi stanuvaat losi- se sto ti ostanuva kako tovar posle edna takva vrska "vo zabluda". Zatoa, sekogas prizemjeno i trezno. Bez mnogu damage, a ako e neizbezno, so najminimalna damage.
Ne vikam deka plakjanevo kafe e garancija, ali sekogas treba da se obezbedat uslovi - neophodni za pravilen razvoj na zdrava vrska. Plakjanje na site trosoci od strana na deckoto is a good way to start.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.501
Поени од реакции
42.887
Ne mislev na finansiski damage...
Mislev emotivna bolka i ostalo kako potroseno vreme, dobri sekjavanja koi stanuvaat losi- se sto ti ostanuva kako tovar posle edna takva vrska "vo zabluda". Zatoa, sekogas prizemjeno i trezno. Bez mnogu damage, a ako e neizbezno, so najminimalna damage.
Ne vikam deka plakjanevo kafe e garancija, ali sekogas treba da se obezbedat uslovi - neophodni za pravilen razvoj na zdrava vrska. Plakjanje na site trosoci od strana na deckoto is a good way to start.
И сеа замисли овој што немал пари да ти плаќа кафе на почеток завршува со факултет, се вработува одма во некоја појака фирма, платичка 600 евра, плус разни бенефиции. А овој другиот што ти плаќал кафе, приватиот бизнис на татко му пропаѓа, му пресушува изворот и одеднаш нема пари ни неговото кафе да си го плати, а не пак сите твои трошоци како што имаш пишано во последната реченица.

Чисто срање ви се теорииве.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Уопште не ја сфаќате Џеси Џеј :D
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Просветли не Пеџа ЧД
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.422
Поени од реакции
2.203
Имам 1 пример од моето скромно искуство, со сега веќе такозвани смрдло-идиот кој извесно време глумеше поштеност, а тој да ти бил подлец, ми вика : машкото требало да ја плаќат женската секојпат, му се свиѓале такви женски...оние што бараат да ги плаќаш постојано, да му купвиш пијачки, цигари, козметики! И јас, ха?!! џ43’%. се преслушав 2 пати...Во смисла, јас сум маж, способен, ти си женска ак сакам можам со пари да те купам.. Мајмун бре:pistoldz:.
И му реков, дајбоже да ти се паднит некоја таква пичондра да те напрајт ко гол пиштол да шеташ...И го заебав 2 пати, ко одеше веце да мочкат, јас трк кај келнерката, завршвам работа.... :zloo:. Time to go home, се спрема сиромашкиот да платит, истава тоа иљјадарките да плаќат, и келнерицава, ама дечко не треба, платено е! И тој накај мене поглед убица, е баш ваков :uzi:... Јас се топев одвнатре, дек го заебав, ептен ми се напрај кејфот. :gjavol::gjavol::gjavol:
После си дојдов дома и си најдов сликичка на ФБ, пишеше вака: пред да те фатит депресија, провери да не се дружиш со :гомце: луѓе! И би...

On topic, првата пијачка ја плаќат мажиштето, после по договор..
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
И сеа замисли овој што немал пари да ти плаќа кафе на почеток завршува со факултет, се вработува одма во некоја појака фирма, платичка 600 евра, плус разни бенефиции. А овој другиот што ти плаќал кафе, приватиот бизнис на татко му пропаѓа, му пресушува изворот и одеднаш нема пари ни неговото кафе да си го плати, а не пак сите твои трошоци како што имаш пишано во последната реченица.

Чисто срање ви се теорииве.
Kako sto veke rekov, sekoja malku popronikliva devojka znae da prepoznae koj glumi dzentlmen, a koj vistina e :)
p.s. Mora li ovoj sto mi plakjal da bide so biznis na tatako mu?
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.501
Поени од реакции
42.887
Kako sto veke rekov, sekoja malku popronikliva devojka znae da prepoznae koj glumi dzentlmen, a koj vistina e :)
p.s. Mora li ovoj sto mi plakjal da bide so biznis na tatako mu?
Немора. Ама муабетот ми е дека никогаш не знаеш што ќе ти се случи во живтот и лично јас неможам да оценам некој каков човек ќе биде за две, три, пет, десет години според тоа дали плаќал кафе или не. :) Чудно ми е како си градите цели теории врз основа на едно плаќање кафе, не за друго. xD
 

Kajgana Shop

На врв Bottom