Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Убаво ми кажа да си останеме блиски пријатели .
Па ќе виде , ќе покаже време . Секако нема да преќинам да ја сакам . Бидејќи знам каква добра личност е , не е како тие женски кои им е битно да имат односи само .
Ако вистински сакаш да бидеш со неа би ти преопрачал да земеш да покренеш иницијатива и што побрзо да притискаш за нешо да се случи, ако те мотка за конче така во френдзоне влегуваш и ќе излезеш никогаш, тоа што ти викала дека си заљубен во другарка нејзина ова она се обични тестови да види дали ќе истрпиш и ќе правиш тоа што сакаш или ќе паднеш под притисок и ќе почнеш да се правдаш и да и угодуваш на секој знак на протест, најди начин како да и кажеш дека си заинтересиран во нејзе и што подиректно тоа по убаво, викни ја на кафе мафе што и да е, оти ако си за врска си ги отвараш вака картите на некој начин и таа ако те одбие со тоа пријатели да бидеме сранјето знаеш да бараш друга а не да станиш опседнат со нејзе, ќе си скратиш и време и мака, а ако сакаш како другарка да ја имаш ќе газиш на јајца и ќе ти стане навика и за понатамошни шанси со девојки. Собирај си ги мадината и шибај во акција.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Вака сеа имам еден проблем.Тенис почнав да гледам одамна и со дедо ми си навијавме за Федерер и се тоа супер , арно ама и бившата се погоди за Федерер.Е сеа од кога раскинав со нејзе не можам повеќе да навивам за човекот зошто тоа ми доаѓа исто како да навивам за нејзе.Што да правам ? Не се заебавам жими се.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво.
Се зачленив за да си го искажам проблемот и да побарам совет. Веќе некое време сум заљубен во една девојка, но пред неколку дена сфатив дека нема шанси нешто да биде меѓу нас. Поради тоа се чувствувам многу лошо и ми се чини дека никогаш нема да можам да бидам со никоја друга, ми се чини дека таа е единствена и дека без неа не можам. Нема ден да не мислам на неа. Самиот сум крив за тоа што ми се случува, што не го прекинав тоа на време, што не сакав да ја видам вистината која цело време ми беше пред нос...Доколку некој има совет добредојден е.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.886
Поени од реакции
35.718
Здраво.
Се зачленив за да си го искажам проблемот и да побарам совет. Веќе некое време сум заљубен во една девојка, но пред неколку дена сфатив дека нема шанси нешто да биде меѓу нас. Поради тоа се чувствувам многу лошо и ми се чини дека никогаш нема да можам да бидам со никоја друга, ми се чини дека таа е единствена и дека без неа не можам. Нема ден да не мислам на неа. Самиот сум крив за тоа што ми се случува, што не го прекинав тоа на време, што не сакав да ја видам вистината која цело време ми беше пред нос...Доколку некој има совет добредојден е.
:neetaka: Не си ни прв ни последен, ќе ти помине и по некоја недела нема ни да ти текне на истата ;) Продолжи си нормален живот, почесто излегувај,ќе се најде и некоја друга што ќе ти го сврти паметот, а препорачливо, избегнувај да си во близина на оваа барем следните 2-3 недели.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Здраво.
Се зачленив за да си го искажам проблемот и да побарам совет. Веќе некое време сум заљубен во една девојка, но пред неколку дена сфатив дека нема шанси нешто да биде меѓу нас. Поради тоа се чувствувам многу лошо и ми се чини дека никогаш нема да можам да бидам со никоја друга, ми се чини дека таа е единствена и дека без неа не можам. Нема ден да не мислам на неа. Самиот сум крив за тоа што ми се случува, што не го прекинав тоа на време, што не сакав да ја видам вистината која цело време ми беше пред нос...Доколку некој има совет добредојден е.
И јас бев во слична ситуација,тогаш имав 19 години,сега сум троа постар,и на тоа кога ќе се потсетам едноставно не осеќам ништо..Така да,убаво ти кажаа,не си ни прв ни последен,гледај порничи,пишувај спортска,пиј кафе и тоа само од себе ќе исчезне..Излегувај,шетај се,вози точак и тие работи..Едноставно направи на самиот себе да ти е угодно и пријатно,не вреди да се замараш за нешто непотребно..
 
Член од
23 март 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
:neetaka: Не си ни прв ни последен, ќе ти помине и по некоја недела нема ни да ти текне на истата ;) Продолжи си нормален живот, почесто излегувај,ќе се најде и некоја друга што ќе ти го сврти паметот, а препорачливо, избегнувај да си во близина на оваа барем следните 2-3 недели.
Колешка ми е од работа и не може да се избегнува. Не сме цело време заедно ама многу често се гледаме.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.886
Поени од реакции
35.718
Колешка ми е од работа и не може да се избегнува. Не сме цело време заедно ама многу често се гледаме.
Абе не пиша ти до кој степен сте отишле, имавте или немавте секс? Е добро де иако е на работа ништо страшно, непрофесионално било од старт што сте се закачиле (или си и фрлил меракот).
Како и да е, сума сумарум врати си го животот како предходно, а за тоа друг не може да ти помогне, ако не си помогнеш самиот на себе. Се е во главата, како што си го креирал филмот за неа, така ќе си го избришеш.
 

Keepitreal

И сега ?....
Член од
18 септември 2012
Мислења
386
Поени од реакции
371
Здраво.
Се зачленив за да си го искажам проблемот и да побарам совет. Веќе некое време сум заљубен во една девојка, но пред неколку дена сфатив дека нема шанси нешто да биде меѓу нас. Поради тоа се чувствувам многу лошо и ми се чини дека никогаш нема да можам да бидам со никоја друга, ми се чини дека таа е единствена и дека без неа не можам. Нема ден да не мислам на неа. Самиот сум крив за тоа што ми се случува, што не го прекинав тоа на време, што не сакав да ја видам вистината која цело време ми беше пред нос...Доколку некој има совет добредојден е.
Добредојде.. Сакал или не мораш ова да го поминеш. Ќе ти биде тешко нека не те лаже никој дека нема. Али време лечи све. Од оваа фаза никој не побегнал или пак останал имун. Позз и побрзо да закрепнеш ;)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Здраво.
Се зачленив за да си го искажам проблемот и да побарам совет. Веќе некое време сум заљубен во една девојка, но пред неколку дена сфатив дека нема шанси нешто да биде меѓу нас. Поради тоа се чувствувам многу лошо и ми се чини дека никогаш нема да можам да бидам со никоја друга, ми се чини дека таа е единствена и дека без неа не можам. Нема ден да не мислам на неа. Самиот сум крив за тоа што ми се случува, што не го прекинав тоа на време, што не сакав да ја видам вистината која цело време ми беше пред нос...Доколку некој има совет добредојден е.
То шо го опиша е љубов
то шо следва е одљубување, физички и психички процес да телото и душата престанат да ја бараат како неопходност
Не се обвинувај себеси оти само ќе ти влоши ситуација
Ако веќе е дефинитивен крај, активирај се социјално, излегувај дружи се запознавај други луѓе, но не со помисла “ќе види таа дека можам без неа“ значи без одмаздничка реваншистичка цел, само ради тебе самиот
и знај дека ќе треба време да скроз исчезне од мислите. Али ќе исчезне. Не се секирај, со тек на време ќе бледнее, помалку ќе мислиш на неа, помалце емоции ќе ти предизвикува помисла на неа. Ако запознаеш некоја интересна личност, процесот може да оди побрзо.
Не се затворај и не мисли премногу на неа, преокупирај се со твои задоволства и дружи се
 

W1shMaster

Expectations are the root of all heartaches.
Член од
9 февруари 2015
Мислења
8
Поени од реакции
26
Let 3 напиша:
То шо го опиша е љубов
Мислиш тоа е љубов? Тоа е зацапаност или затресканост можда... Љубов тешко ќе да е. ;)
 
Последно уредено:

Prestapnik

Кондураџија
Член од
10 јануари 2015
Мислења
418
Поени од реакции
342
Ми треба помош .
Девојката што ја сакам ,денес ми рече дека нема надеж да се фати со мене , бидејќи порано кога немав храброст да и кажам колку ми значи таа била ептен заљубена во мене . Јас сум таков срамежлив тип кој не и покажав знак за љубов и ја гледав како најдобра другарка . Ми рече да почекаме да видеме времето што ќе покаже. Не знам стварно што да правам . Не знам дали ме сака сеуште . Ако можете да ми помогнете што да правам
Од страт си ја у*рал работата. Си се поставил како другарка на која ќе може отворено да и се жали како мувачот не ја е*ел добро па бара некој да ја отвори. Да го смениш тој статус во статус на дечко, е*ач и слично е пракитчно невозможно и подобро не си губи време.
Батали ја и прекини секаква комункиација со неа. Така има повеќе шанса некогаш да направиш нешто со неа. Но памет за друг пат, кога некоја женска ти прави ќеф, јасно стави и го до знаење тоа. Така само ќе имаш поголеми шанси да ја искомбинираш, без разлика колку неверојатно ти изгледа тоа.
И, најбитно, почни да работиш на самодоверба. Добриот физички изглед е еден од постулатите на самодовербата, не само за женски туку за било каков успех во животот и кариерата.

Убаво ми кажа да си останеме блиски пријатели .
Па ќе виде , ќе покаже време . Секако нема да преќинам да ја сакам . Бидејќи знам каква добра личност е , не е како тие женски кои им е битно да имат односи само .
Сакаш да кажеш она е од оние женските шо не се е*ат? :) Ако сексот со маж не и е една од најбитните работи во врската тогаш или е фригидна или е лезбејка.

Здраво.
Се зачленив за да си го искажам проблемот и да побарам совет. Веќе некое време сум заљубен во една девојка, но пред неколку дена сфатив дека нема шанси нешто да биде меѓу нас. Поради тоа се чувствувам многу лошо и ми се чини дека никогаш нема да можам да бидам со никоја друга, ми се чини дека таа е единствена и дека без неа не можам. Нема ден да не мислам на неа. Самиот сум крив за тоа што ми се случува, што не го прекинав тоа на време, што не сакав да ја видам вистината која цело време ми беше пред нос...Доколку некој има совет добредојден е.
Мој совет е ако решиш да се убиваш да го направиш тоа на цивилизиран начин. Имај обзир за оние кои треба после теба да го зачистат с*ањето кое ќе го оставиш со себе...Ако се предомислиш, оди најди си друга. Едно квалитетно д*пење и ќе ти се врати вољата и еланот за живот, па ќе „неможеш“ да живееш без другата.
 
I

INFECTED

Гостин
Здраво на сите.
Не сакав да направам тема од другиот профил па затоа креирав нов. Значи вака...

Девојката ми е на работа во една шеријатска земја, замина преку агенција-посредник за вработување. Од приватни причини нема да наведам каде е, само ќе кажам дека скоро три месеци има кај што е на работа.
Сеа вака... пред да отиде често се каравме без причини. Дешавки еден куп, без причини некои така поголеми, значи класика, као повеќево врски. Замина со статус „во врска“ на фејсбук, но не навела со кого. Ги сокрила нашите неколку слики од фб истотака, но, чашата прелеа откако видов дека има една слика во авионот со дечко за кој покасно дознав дека он сака дечки а не девојки (геј момак), уште една слика со него седнати на кревет и потоа слика со нов момак, странец, истотака геј. Во ред, бидна што бидна. Прашањето ми е, дали е возможно девојками и геј типот да направат нешто?
Потоа, со оглед на тоа што земјата е шеријатска, дали е можно девојками да направи дубара со некого? Дали е можно да остане таму или во краен случај да се омажи за некој од тие со бели чаршави на телото? Доколку се омажи кои би и биле правата?
Милион прашања, милијарда забуни во главава... има уште многу но, за повеќе можам да ви одговорам во порака. Се надевам на пријателски пристап од сите членови на форумов и ќе ве замолам темава да ја пратите до што повеќе луѓе тука, знам дека нема да најдеме решение но барем ќе најдам некоја утеха или нечие искуство со ваков или сличен проблем :/

БЛАГОДАРАМ!!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.892
Поени од реакции
80.544
Многумина ќе ти кажат - љубав преко жице - не.
И ќе бидат у право.

Може све да се деси од ова што си го набројал, а може и ништо од тоа.

Мој совет, најбрзо што можеш - ножици.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Здраво на сите.
Не сакав да направам тема од другиот профил па затоа креирав нов. Значи вака...

Девојката ми е на работа во една шеријатска земја, замина преку агенција-посредник за вработување. Од приватни причини нема да наведам каде е, само ќе кажам дека скоро три месеци има кај што е на работа.
Сеа вака... пред да отиде често се каравме без причини. Дешавки еден куп, без причини некои така поголеми, значи класика, као повеќево врски. Замина со статус „во врска“ на фејсбук, но не навела со кого. Ги сокрила нашите неколку слики од фб истотака, но, чашата прелеа откако видов дека има една слика во авионот со дечко за кој покасно дознав дека он сака дечки а не девојки (геј момак), уште една слика со него седнати на кревет и потоа слика со нов момак, странец, истотака геј. Во ред, бидна што бидна. Прашањето ми е, дали е возможно девојками и геј типот да направат нешто?
Потоа, со оглед на тоа што земјата е шеријатска, дали е можно девојками да направи дубара со некого? Дали е можно да остане таму или во краен случај да се омажи за некој од тие со бели чаршави на телото? Доколку се омажи кои би и биле правата?
Милион прашања, милијарда забуни во главава... има уште многу но, за повеќе можам да ви одговорам во порака. Се надевам на пријателски пристап од сите членови на форумов и ќе ве замолам темава да ја пратите до што повеќе луѓе тука, знам дека нема да најдеме решение но барем ќе најдам некоја утеха или нечие искуство со ваков или сличен проблем :/

БЛАГОДАРАМ!!
Раскини и сместа и најди си нова во што пократок рок! (не те тролам, сериозен сум)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom