Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
Ме интересира една информација доколку би можел некој да ми помогне
Во план сум да се пријавам за да отслужувам воен рок за во јуни па ме интересира дали ќе го имам отслужено пред да биде објавен конкурсот за во војска т.е дали ќе имам можност да поднесам документи за тој конкурс ?
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Ме интересира една информација доколку би можел некој да ми помогне
Во план сум да се пријавам за да отслужувам воен рок за во јуни па ме интересира дали ќе го имам отслужено пред да биде објавен конкурсот за во војска т.е дали ќе имам можност да поднесам документи за тој конкурс ?
moras da zavrsis za da konkuriras
 
Член од
21 септември 2012
Мислења
1.308
Поени од реакции
1.443
Ме интересира една информација доколку би можел некој да ми помогне
Во план сум да се пријавам за да отслужувам воен рок за во јуни па ме интересира дали ќе го имам отслужено пред да биде објавен конкурсот за во војска т.е дали ќе имам можност да поднесам документи за тој конкурс ?

Хмммм.. зборев со другарче, дека оваа последната класа доброволци (моментално што служат воен рок) почнале предвреме т.е. пред планираниот стандарден датум, за да стигнат да поднесат документи за вториот конкурс. Е сега, ти прашуваш за следниот и мислам дека нема да можеш. Но не е сигурно, може и да го објават покасно.
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
moras da zavrsis za da konkuriras
Знам дека морам да завршам за да конкурирам ама како што знам конкурсот ќе биде август/септември и според некоја моја логика мислам дека од тие што ќе служат воен рок во јунската класа ќе има заинтересираност да се пријават на конкурсот и сметам дека ќе може да конкурираат само сакам да се осигурам дека ќе биде така :)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Знам дека морам да завршам за да конкурирам ама како што знам конкурсот ќе биде август/септември и според некоја моја логика мислам дека од тие што ќе служат воен рок во јунската класа ќе има заинтересираност да се пријават на конкурсот и сметам дека ќе може да конкурираат само сакам да се осигурам дека ќе биде така :)
koga jas sluzev vojska imase konkurs za pfv, taka da ke si otsluzis prvo za tatkovinata, pa ke ispadne eden konkurs ili poveke ponatamu pa ke si konkuriras
samo za info
jas cekav 3 godini konkurs da ispadne
 
Член од
6 март 2009
Мислења
979
Поени од реакции
853
koga jas sluzev vojska imase konkurs za pfv, taka da ke si otsluzis prvo za tatkovinata, pa ke ispadne eden konkurs ili poveke ponatamu pa ke si konkuriras
samo za info
jas cekav 3 godini konkurs da ispadne
Јас сакам стриктно да служам воен рок сега во јуни и да се пријавам на конкурсот во август/септември така да не би чекал други конкурси да излегуваат :)
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.807
Поени од реакции
4.499
Јас сакам стриктно да служам воен рок сега во јуни и да се пријавам на конкурсот во август/септември така да не би чекал други конкурси да излегуваат :)
И јас сакам мир во светот
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Здраво ме интересира едицината тигар колку членови од женски пол има ? фала
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.018


Нови играчки
или бараем така гледам на сликава.
Од еден форум за воздухопловство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom