Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Добри Копии на часовници Casio edifice.Знае ли некој каде има
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.287
Поени од реакции
4.689
Decki vo koja prodavnica ima najgolem izbor na patiki starki i cenata od prilika koja e?
Нормално дека најголем избор имаш во артурс (гтц/ситимол/беверли), а обичните старки исто во мн бои ќе ги најдеш и во спортвижн. На друго место голем избор немаТ.
Цена им е од 2800 па нагоре.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
Кaде мoже дa нaјдaм бoрнa киселинa aли нерaзреденa, ми требa прoтив бубaшвaби. Или aкo знaете другo чaре, зедoв oд тие куќaрките oд рaид, aли пoвеќе ми личи кaкo дa ги гoи, a не дa ги труе.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Кaде мoже дa нaјдaм бoрнa киселинa aли нерaзреденa, ми требa прoтив бубaшвaби. Или aкo знaете другo чaре, зедoв oд тие куќaрките oд рaид, aли пoвеќе ми личи кaкo дa ги гoи, a не дa ги труе.
Тоа се мамци Раид за многу краток период ќе ги немаш бубашвабите стрписе малку.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
Тоа се мамци Раид за многу краток период ќе ги немаш бубашвабите стрписе малку.
Недела и пол откако се поставени, затоа се нервирам, а се повеќе и повеќе ги има, веќе си имам проблем било каква храна да оставам надвор од фрижидер или шпорет.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Недела и пол откако се поставени, затоа се нервирам, а се повеќе и повеќе ги има, веќе си имам проблем било каква храна да оставам надвор од фрижидер или шпорет.
Отровот тие го носат во гнездото и полека ги убива, до сега немам сретнато поефикасен отров од Раит,бидејки живеам во зграда и имам користено разни средста ја имаме и прскано и цела зграда ама без никаков ефект се додеа не ги искористив мамциве, иако бубашвабите се грозни за гледање но се едни од најчистите суштества и се отпорни дури и на радиација.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Недела и пол откако се поставени, затоа се нервирам, а се повеќе и повеќе ги има, веќе си имам проблем било каква храна да оставам надвор од фрижидер или шпорет.
Од кај ги зема мамциве зошто и мене ми треба? Да не им е поминат рокот т.е. да не изветреале?
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
176
Поени од реакции
232
Луѓе кадо во СКОПЈЕ можам да најдам нешто вакво
9_104952.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.933
Од кај ги зема мамциве зошто и мене ми треба? Да не им е поминат рокот т.е. да не изветреале?
Вакви се, рокот им е до 09.01.2017 година. Ги зедов од Веро Центар, 6 парчиња има внатре, 155денари.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Кај да најдам балони со хелиум и што цена се
 

Давид!

Голем Ентузијаст
Член од
23 март 2015
Мислења
171
Поени од реакции
47
Во цвеќари најчесто се продаваат во Прилеп.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
67
Поени од реакции
11
Дали и каде може да се најде на интернет квалификацискиот испит што се полага за обуките за напредни ит вештини што одат преку агенција за вработување?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дали и каде може да се најде на интернет квалификацискиот испит што се полага за обуките за напредни ит вештини што одат преку агенција за вработување?
Ако мислиш на овие испити што преку аврм ги полагаат во Семос, не може да се најдат никаде.
И има ли пак оглас за курсевите?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom