Драга Кајгана (виртуелен дневник)

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Оди чоек на психијатар, легнува на тоа рогозината и вика: „докторе, се` ми се чини дека некој цело време ме слуша...“
- Мхм, те слушам, продолжи...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.046
Поени од реакции
15.014
Кога веќе се спомнуваат училишта. Ти текнува на prijateli.com.mk? Ко и секој омладинац со потенцијал да манијачи женски на часови, и да собира месенџери така и јас. Имавме еден професор. Ни предаваше два предмети стручни.
И онака, се оптегнав на тоа столицата. Школскиот ме сликаше, и јас сликата на пријатели.
Бев трета средно, значи некаде 2008-ма, мај. И на сликата на пријатели пишав: На час по дигитална електроника.
Другиот ден имавме тест, и ни даваше по три лекции. За првпат во животот ми се погодија сите три. И ме станува на табла за да ги повторам усно. И почнувам сите три лекции течно. И наеднаш ми го врти лап топот, и на него јас оптегнат во кабинетот. И ми вика: Ти никогаш нема да имаш прелазна кај мене. И бам. По двата предмети кецој.
Другарчињата од втора година ми кажаа дека во прва смена ги седнал на компјутери да прат проектна за дигиталната електроника. Пишале на гугл, и јас на првата страна, мојата слика на пријатели. По две недели успеав да ги поправам оценките.

Од три филма што ги симнав, двата ги избришав после 10 минути гледање.
Поздраф до чупето од Агенција за вработување. :love:
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Virtuelna,
me napadnaa. Ama moram vicov.

Ide edna mlada nevesta na pazar da kupi patlidzani i prasuva:
- Kolku ti se patlidzanive?
- 100 denara kilo, nevesto. Kolku sakas?
- Auu ne, fala mnogu ti se skupi.
- Ne mi se skupi mene, ti loso si se omazila :-D

I taaaka, su da ti kazam...
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Смрдиш, не се трпиш. Премногу интелектуални постови за мојот аналфабетски ум. Ќе те паузирам уште некое време. Се читаме у подобри времиња. :backa:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Нема нешто полошо од тоа да незнае човек што сака:)

Патем...., Добро утро :coffee:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Рутина ми стана ова повременово постење, немам кризи за јадење толку многу, а и јадење во временска рамка од осум саати не е толку многу тешко се е до вољата на човек, останатите три четвртини од деноноќие нема јадење.

Па ќе видиме шо че обричиме :icon_lol:.

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Барем да ги синхронизираат џамииве во еден тон а не една да лагира по друга како микрофонот на собиранката
 
I

[In]kognito

Гостин
Драга,
Верглам низ мозок делови од песни кои несвесно ми ораат црна дупка во душава. Не го пишувам постов во темана "Во врска со љубовта" ќе се распишувам па помака ќе ми биде. Долг процес е, ќе бидеме или не? Се надевам на второто :)
Го сакам ко шлакната Кеј, посакувам да дојде зградата Кармен и да го прати во друга димензија за да му долови сѐ што зборам а не разбира.
Пак должам... :facepalm:
Прекратувам.
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Драга и тебе ми те нападнаа спамерски теми. :(
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Синоќа од пријатели на фб ги избришав сите лигави парови, оние што десет пати во денот ја менуваат профилната слика и прават селфи на митинзи. Споделуваат курири, семе синапово, светци, дојави, статуси на Лешоски и Бетмен Серит. И така дојдов до 32-ца :toe:
Раат било сабајле да се логираш, а да ги нема овие. cigar-smoker.gif
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
#Драга #Kajgana
Секој почеток на семестар - е од сеа ќе учам секој ден и ќе идам на сите предавања.
Средина на семестар - покорисно ми е дома да седам.
Крај на семестар - Леее, од следен на време ќе следам - не се снаоѓам.
#Мудри #Досетки
 

Kajgana Shop

На врв Bottom