Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
27 август 2009
Мислења
1.540
Поени од реакции
1.671
Ми требаат материјали за фармацевтска индустрија, што се работи кој е принципот на работа,ризици на кои се изложени вработените,и влијание на бензенот во производство и труења со бензен... Може.ли да ми посочите литература каде можам да најдам вакви материјали? Фалаа
За фармацевтска индустрија имаш во фармацевтска технологија од Симов, се обработува развој на лек, добра поизводствена пракса (GMP). За бензенот ако ти треба која му е улогата во фармацевтска дозирана форма во истата книга би требало да го имам. А доколку ти треба за труење со бензен тоа во Токсикологија во специјалниот дел од Милан Јокановиќ. Акутна експозија на бензен предизвкува депресија на ЦНС а хронична појава на леукемија, ова на кратко, во книгата поопширно пишува.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
кај може да најдам костим од горила ? се спремам за 1 април хухух
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Луѓе предложете некој клуб за параглајдинг обука т.е летање.Да предложи некој каде да гледам покрај тоа и опрема
 
Член од
19 март 2014
Мислења
130
Поени од реакции
45
Луѓе предложете некој клуб за параглајдинг обука т.е летање.Да предложи некој каде да гледам покрај тоа и опрема
бате , фејсбук пиши на search: сакам да скокам со падобран во македонија . таму имаш поточни информации од страна на членовите
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Летком ми треба, преку глава ми е врзување жица за жица, мора да почнам да ги лемам. Бриколаж претпоставувам треба има, ама некаде низ Карпош ако знаете најубаво.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Летком ми треба, преку глава ми е врзување жица за жица, мора да почнам да ги лемам. Бриколаж претпоставувам треба има, ама некаде низ Карпош ако знаете најубаво.
А да си појдеш на некое од пазарчињата и да си купиш леткум паста и калај да не заборавиш поевтино ке си поминеш
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
32
Поени од реакции
15
Каде би можел да најдам батерија за sony ericsson wt19i(дека е постар модел)знае некој ?
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Член од
13 март 2015
Мислења
165
Поени од реакции
125
Дали има некаде да се купи/изнајми униформа од АРМ?
 
Член од
22 јуни 2013
Мислења
344
Поени од реакции
340
Може некој да ми каже некоја онлајн страница каде што можам да порачам електронско пикадо македонска по можност :)
 
Член од
12 ноември 2013
Мислења
38
Поени од реакции
3
дечки, може прашањево не е за тука , ама кај можам да ги најдам сликите од Мамас? конкретно за од четвртокот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom