Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
126
Da prasam i jas nesto,najdov BUGARSKA DANOCNA KNISKA od moj pra dedo dali mislite deka bi mi zavrsila rabota oti do sega nikoj nema pisano deka so takov dokument zavrsil rabota
Мене посредникот ме советува да побарам било каков валиден стар документ од тоа време на бугарски јазик на кој го има името на моите претци. Далеку подобро отколку да отидеш само со копија од пасошот на братучед или чичко, нема да ти завршат никаква работа. Вреди да пробаш со имотниот лист. Да сум на твое место, јас би поднел.
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Decki

tuka sme da si pomogneme ne da se prepucavame dajte ako vi se odgovara na postaveno prasanje odgovorete ako ne nego ni citajte site sme napnati I nervozni odkoga pocna godinava da se zaebavaat od bg daj smiretese I koj moze na postaveno prasanje da pomogne neka pomogne koj ne nemora ni da komentira .... ve razbiram site I ja tapkam u mesto I ja se nerviram ali ne se isturam vrs nikogo a najmalce na forumov
Aj smirejte se malce makedonci rodeni za kavga
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
master2014
дај олабави малце смири се не си ти администратор тука, си постирам најкултурно ако не ти се чита игнорирај ме, што ти е проблемот човече

Па вашите посредници ако се абдали и немаат врски кој ви е крив, јас го слушам посредников зашто е добар во својата работа, и не се секирајте попрво вас ќе ве одбијат неголи мене.
Види девојче еве јас ќе ти го дадам одговорот што сакаш да го чуеш само немој по сто пати да поставуваш исти прашања. Послушај го твојот посредник. Во ред е сега? Затоа што ако не знаеш прочитај ги правилата на форумов да не бидеш банирана. Доколку сакаш да поставиш прашање прво треба да ги прочиташ претходните постови а не да го поставуваш по сто пати. И нема врска дали јас сум администратор или не доволно е да те пријавам на администраторот дека ја полниш темава со исти прашања месец дена. И последно биди малку покултурна таму каде што сакаш да одиш нема место за таква култура.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Б'лгарски политици = piece of shit.
Законот, кој чакате оште поначало бе направен вo помошт на б'лгарите в Украјна. След примирието и прекратјаването на боевете идиотите oт НС вече не б'рзат толкова да го приемат. Като пак почне војната (ако в'обште е спирала) отново ште се сетјат, че в Украјна живејат б'лгари и имат нужда от б'лгарско гражданство и заштита при евентуална нова мобилизација. Ама така е като управлјават безродници ...
 
Член од
4 март 2012
Мислења
14
Поени од реакции
1
Дали може неκој да ми κаже во κоја аρхива да побаρам за инфоρмација за свидетелство бидејќи знам во κое место учела бабами и κоја год, бидејκи неκаκо тешκо ми оди со аρхивите. Уште подобρо би било аκо може да ми пρатите линκ.
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Дали може неκој да ми κаже во κоја аρхива да побаρам за инфоρмација за свидетелство бидејќи знам во κое место учела бабами и κоја год, бидејκи неκаκо тешκо ми оди со аρхивите. Уште подобρо би било аκо може да ми пρатите линκ.
Во Б'лгарија или во југославија ?
 
Член од
17 јануари 2015
Мислења
421
Поени од реакции
194
Во бугаρија
От конкретното училиште.
"Дубликат на свидетелство за основно образование се издава от институцијата, издала оригиналнија документ, а в случаите, когато институцијата е закрита - от институцијата, приела архива на закритата."
Поздрави.
Онлајн има само за след 2007г. - https://www2.mon.bg/AdminRD/
Ако имаш проблем со најденето на свидетелството, можеш да се об'рнеш к'м РИО-то, кон което спада школото, исто така да разбереш дека се пази архивот на школото, ако веке не постои. - http://www.mon.bg/?go=page&pageId=5&subpageId=324
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Рокот за усвојување или отфрлање на измените во законот за бг државјанство е до 4ти април. Се ближи тој датум,кога ќе бидат појасни работите и ќе знаеме на што сме.
 
Член од
4 март 2012
Мислења
14
Поени од реакции
1
От конкретното училиште.
"Дубликат на свидетелство за основно образование се издава от институцијата, издала оригиналнија документ, а в случаите, когато институцијата е закрита - от институцијата, приела архива на закритата."
Поздрави.
Онлајн има само за след 2007г. - https://www2.mon.bg/AdminRD/
Ако имаш проблем со најденето на свидетелството, можеш да се об'рнеш к'м РИО-то, кон което спада школото, исто така да разбереш дека се пази архивот на школото, ако веке не постои. - http://www.mon.bg/?go=page&pageId=5&subpageId=324
Fala ti mnogu ke vidam dali ke se snajdam
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Денеска Јулијан Ангелов од патриотичниот фронт бил во министерството за правосудие да види зошто и понатаму се прекратуваат преписки,но не знам што конкретно било договорено,што му било кажано. Денеска во разговор со еден посредник си муабетевме и вика кај него тројца биле прекратени пред две недели. Од тие тројца денеска еден од прекратен преписката го сменила статусот во нормална процедура,а не однел никакви документи... И он не знае која е причината(n)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom