Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
S

Samurai_Sk

Гостин
Сега не тераме инеат, нејќаме европа а сите по бугарски пасоши,и сите бараме да бегаме од државата, но проблемот е што ни европа веќе не не е.., барем визите да не ни ги вратат.
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
242
Поени од реакции
244
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Сега не тераме инеат, нејќаме европа а сите по бугарски пасоши,и сите бараме да бегаме од државата, но проблемот е што ни европа веќе не не е.., барем визите да не ни ги вратат.
Ако јас се прашувам уште утре сум за ЕУ ,но реалноста ни е др.така да уште долго ке трчаме по бугарски,грчки и сл . Пасоши.Фати се за работа и вади пасош бегај од пустелијава,со среќа.Поздрав
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Вицепретседателот веројатно е на годишен одмор
А зашто толку го одолговлекуваат ова потпишувањево, еден другар чекаше само еден месец за потпис, и јас така се надевам
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
А зашто толку го одолговлекуваат ова потпишувањево, еден другар чекаше само еден месец за потпис, и јас така се надевам
Drugar ne e eden predmet jas cekam od 2012
A do 2015 ima sto cekaat po minimum 5000 na godina za potpis a i plua toj e vice prezident zamenik e
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Мислев финансиски колку кошта?
Мене ми кажаа дека треба да платиш за државјанството такса 50 лева, после ти треба адреса околу 30 лева, во општина се поднесувало, и после една недела се сликаш за пасош и лк, ако сакаш во истиот ден да ти бидат готови се плаќа 300 лева, и ако израчунаш за пат два пати шо ќе отидеш за се тоа околу 300 евра[DOUBLEPOST=1425988339][/DOUBLEPOST]
Drugar ne e eden predmet jas cekam od 2012
A do 2015 ima sto cekaat po minimum 5000 na godina za potpis a i plua toj e vice prezident zamenik e
Епа порано ако се чекало само еден месец кога даваа по милион пасоши на шашма, сега зашто би се чекало, со толку малку одобрени молби,
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Мене ми кажаа дека треба да платиш за државјанството такса 50 лева, после ти треба адреса околу 30 лева, во општина се поднесувало, и после една недела се сликаш за пасош и лк, ако сакаш во истиот ден да ти бидат готови се плаќа 300 лева, и ако израчунаш за пат два пати шо ќе отидеш за се тоа околу 300 евра[DOUBLEPOST=1425988339][/DOUBLEPOST]
Епа порано ако се чекало само еден месец кога даваа по милион пасоши на шашма, сега зашто би се чекало, со толку малку одобрени молби,
Porano nemase dopolniyelna proverka i dr bea procedurite mojot drugar podnese pred mene 2 meseci
Pasosot mu izleze za 9 meseci
Jas podnesov posle 2 meseci otkako podnese toj pa eve cekam 3 godini
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
37
Поени од реакции
22
Мене ми кажаа дека треба да платиш за државјанството такса 50 лева, после ти треба адреса околу 30 лева, во општина се поднесувало, и после една недела се сликаш за пасош и лк, ако сакаш во истиот ден да ти бидат готови се плаќа 300 лева, и ако израчунаш за пат два пати шо ќе отидеш за се тоа околу 300 евра[DOUBLEPOST=1425988339][/DOUBLEPOST]
Епа порано ако се чекало само еден месец кога даваа по милион пасоши на шашма, сега зашто би се чекало, со толку малку одобрени молби,
Мене посредникот ми бара 250€ севкупно за 45 дена,вели дека неможе за еден ден бидејки прв пат земам пасош
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Мене посредникот ми бара 250€ севкупно за 45 дена,вели дека неможе за еден ден бидејки прв пат земам пасош
Znaci bes posrednik da e kosta otprilika okolu 150_170 evra
A inace ako posrednikot zema ulica i br kako sluzbena ulica
Ako e sposoben moze i istiot den da te slika vo sofija i da bide za 2 nedeli pasosot
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Мене посредникот ми бара 250€ севкупно за 45 дена,вели дека неможе за еден ден бидејки прв пат земам пасош
Znaci bes posrednik da e kosta otprilika okolu 150_170 evra
A inace ako posrednikot zema ulica i br kako sluzbena ulica
Ako e sposoben moze i istiot den da te slika vo sofija i da bide za 2 nedeli pasosot
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Porano nemase dopolniyelna proverka i dr bea procedurite mojot drugar podnese pred mene 2 meseci
Pasosot mu izleze za 9 meseci
Jas podnesov posle 2 meseci otkako podnese toj pa eve cekam 3 godini
Значи тоа со дополнителна е друга работа, ти збориш за цела процерура,(тоа зависи кога си однел дополнителни документи и дали си однел, моеш да чекаш и пет години), а јас зборам само за моментот од коа ќе ти одобрат до потпис, јас не бев вратен на дополнителна
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom