Врска со постара жена/постар маж

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Кога разликата во години е мала,да речеме до три,тогаш е во ред.Сеуште нивоата на искуство и размислување се блиски и помали се шансите помалиот да биде манипулиран и на крај повреден.
Ама неможам да ги сватам врските во кои едниот од партнерите е на пример,7 години постар.Свака част на исклучоци во кои помладата личност е презрела за своите години,па затоа мора да оствари врска со некој постар.Ама тоа е ретко.
Во повекето случаи,тоа се залетани девојчиња од 14-15 години,горди на тоа дека се способни да бидат со некој толку постар од нив и заслепени од неговото "искуство" од животот,можеби и од неговите пари.
Ама најмногу од се,неможам да ги сварам дебилите кои ги користат таквите девојчиња.Луге опседнати со желба за манипулација,со евтини трикови кои не палат кај нивните врснички,па затоа се префрлаат на малечките,кои ги дочекуваат со раширени раце.И кога ке се случи тоа,мороните прават што сакаат.Желбата им е исполнета,имаат до нив играчка,кукличка,која им ги задоволува нивните неморалните потреби.А играчката е толку слепо заљубена,што воопшто не ја ни приметува играта што ја игра нејзиниот сакан,и тоа пред нејзиниот нос.
Затоа,на крај,кога играчката ке стане неупотреблива и ке биде фрлена,ке доживува фрустрации,ке плаче по цели денови,ке пропушти дел од животот во кој треба да ужива до максимум.И се заради некој кретен со исклучително низок коефициент на интелигенција.Ми се гади од такви.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Јас лично, не сакам да бидам со некој повозрасен од мене неколку години.Сакам мои врсници или година дена повозрасни но не повеќе.
А зошто? Хмм...стварно не знам.:jaj:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Јас сум за варијанта, он повозрасен од мене, доста повозрасен.
Не да претерам разлика од 10 години, али ... не сум за млади дечки, никад не сме се склопувале на вистинскиот начин.
 

Insomniac

Evil Macedonian
Член од
27 мај 2007
Мислења
1.799
Поени од реакции
28
Ко бев помлад едно 10 години се палев на постари а сега е обратно. Уствари ќе се женам да не ми го прочита љубовницата постов па да настрадам.:nesum:
 
U

UnholY

Гостин
Женска ми е постара од мене скоро една година :kesa::vozbud:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Ко бев помлад едно 10 години се палев на постари а сега е обратно. Уствари ќе се женам да не ми го прочита љубовницата постов па да настрадам.:nesum:
Јас сеуште си сакам постари.
Стегнати од 35-45 ми праат мерак моментално.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Најмногу мерак ми прават врсници, моментално. Не ја исклучувам варијантата постар, до 21-22 години да речеме.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Сум била и со врсник, и со постар од мене да речеме 7 години! Дефинитивно ќе речам дека поубаво е со повозрасен, одколку со врсник! Машките се малку поназад од нас, и колку и да се негира така е, со повозрасен можеш да направиш асален муабет, посериозен, повеќе искуство во животот има....подобро е!
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Сум била и со врсник, и со постар од мене да речеме 7 години! Дефинитивно ќе речам дека поубаво е со повозрасен, одколку со врсник! Машките се малку поназад од нас, и колку и да се негира така е, со повозрасен можеш да направиш асален муабет, посериозен, повеќе искуство во животот има....подобро е!
Индивидуално е, зависи од дотичниот. Воглавно машките СЕ деца во текот на целиот живот, па и секогаш ќе бидат поназад од нас.

На темата....

Врска (сексуална, љубовна...)помеѓу постар маж и помлада девојка одамна е секојдневие. Но, во последно време како да се изменија нештата. Се повеке сме сведоци на врски помеѓу повозрасни жени и млади дечки. Дали, како што би рекол другар ми Дејан "Aбе баце, и теткиците се опаметија бе-Е, неее!Ч:)" е последица на модерниот начин на живеење, сапунските серии во кои што има доста вакви случаи во сценариото или на нешто друго?
Дали дечките ги привлекуваат повозрасни жени? И обратно.
Дали ги одобрувате овие врски, и вашето мислење.
Ваквите врски постара жена - помлад маж ги ималo отсекогаш, само што денес живеејќи во време на либерализам не претставува никаков проблем да се обелоденат, па можеби затоа и изгледа како да се почести. Ги одобрувам и немам ништо против ваквиот вид на врски се додека не се работи за драстична разлика во годините.

Лично, да, ме привлекувале постари машки отсекогаш, ама гледајќи си го историјатот излегува дека почесто сум "паѓала" на врсници, па и на помали.

Единствената врска која ми успеала е оваа во која сум сега. Дечко ми е моја генерација, али е помал една година и воопшто не ми прави некоја разлика. Сум рекла и пак ќе речам НЕ се битни годините.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Во една врска воопшто не ми се важни годините седодека постои тоа што треба да постои.Не ми се допаѓаат размислувања од типо она има постар дечко ок е.Ама ако он има постара девојка не е ок.Зашто може еден 30 годишен дечко да има 20 годишна девојка а обратно не може.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Комшијата мој иде со една 7 години постара од него.
Инаку за мене теткици никогаш не се на одмет, ама треба да се во форма.:star:
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Нема нешто подобро од секс со тетка. Не дека сум пробал:), ама се палам на секоја над 35 која е средена и "држеча". Има една теткица 41 година, на мајка ми пријателица, али не блиска, да ја наречам познаница, тетката е авион!! Кога би можел одма би имал секс со нејзе, а плус она е таква, либерална:), искача по дискотеки, клубови, шета со пријателки, и плус еднаш ја имам видено како искача од кола на еден тип у град навечер, а типот е позната фаца и има околу 30 години.

Значи може да се каже дека е познаничка на занаетот :):) , ама незнам како да и се приближам(зборам исклучиво за секс!), страв ми е како ке реагирa ипак имам "само" 21 година. Али додека не пробам нема да дознаам. :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom