Кајгана миленичиња

John Doe

Not handsome enough to tempt me
Член од
29 мај 2007
Мислења
784
Поени од реакции
7
моето морско прасе се викаше гуги :)
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
a pa vaka....
kuceto 1: lajka
kuceto 2: Lisa
kuceto 3: Murdzo
kuceto 4: Sharko
kuceto 5: Bube
kuceto 6: Dzoni
kuceto 7: Randu
kuceto 8: Dzesika
kuceto 9: Mario
kuceto 10: Sivi
kuceto 11: Marjan Stojanovski ( ne znam zaso, ne znam koj go krstil, ama baba mi mi vika deka ja sum bila... :D kje se ubijam za ova)
kuce 12: beshe i seushte e: Roki

macka 1: Mara Oros*ijata
macka 2: Ive -||- site so mi bea macki bea rastureni !!!
macka 3: tomce
macka 4: tomce
macka 5: tomce....od toa prvoto mi ostavi spomen i site se vikaa po nego ama niedno ne moze da bide kako nego :(
macka 6: Kasandra
macka 7: Selski
macka 8: Esmeralda
macka 9: ovaa bese sarena - Dorinda :D
macka 10: Martin...ziv e

Papagali: 1, 2 i 3: site bea Dule: po tato :D

iii zajak imav eden se vikase Mishko hahaha
a be na vremeto i zhabi cuvav vo kutii ama ne im pomnam iminja

A sega omilena zivotinka so ja imam.. ne ja imam ama ja posetuvam redovno e kozata Roza na baba mi so edna cicka! :D
so da praveme bolest ja fati morase da i ja secat :(
ama pak si ja sakame hahahaha
ajt pozz

P.S: toj so saka rastenija i zivotni saka i lugje! ne gi maltertirajte zivotnite ve molam... tie za nisto ne se vinovni voopsteno! samo go pravat svetot poubav!
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
ah.. koj mi ostavile sekjavanjeeee: a da
od kucinjata Dzesika definitivno, zatoa so koa placev mi gi lizese solzite, koa ostanav bez drugarki sekogas bese so mene, koa si igrav sekogas se kontrolirase, bukvalno se "lapav" so nea...i i i mi bese edinstven vistinski prijatel.. posleden REST IN PEACE! ur always in my heart!

i maceto tomce 1: popametno mace od toa nema.... go sakav deka me sakase i bese mn odogovorno i cisto! belo kako sneg malce bushafko i zeleni ocinja! REST IN PEACE! theres no kitty like u!

i vtoroto papagawce Dule-Duki! e toa bese najveselo.. si igrase i najinteresno mi bese so mn sakase da se banja vo cinija ili labavo! iii mn go sakam deka mi peese dodeka svirev na klavirot iiii si igrase vo kosata mi dodeka mi bese kratka :D
me poskase hahahaha trebe trebe trebe voshkiiii
ahahah se zezam! REST IN PEACE TOO!
a da i lisa kuckata ja sakav.. deka bese bela i mn mirna posos malce bese gluva :(

a heroj od site niv mi e SIVI! me branese od sve! ko vuk bese... i ako ne veruvate ima zadaveno 6 volci arno ama eden den otisol vo sumata sam( zamislite si :D) i naisol na 2 vuka edniot partal go naprail ama drugiot go skinal :( jbg... sudbina.. gospod sekogas gi zema najdobrite za vo rajot predvreme... da ne spomnuvam licnosti koi mi znacele so se vo rajot aj aj... kako i da e ova e samo izdvoeno koi zivotinki mi znacele... iako SITE GI SAKAM PODEDNAKVO!





.......................................................
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
macorot mi se vika maus (znaes kako gluvce) da me razbira mislam deka ke si dobivam mnogu nokti po telovo:kesa:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Зајчето ми се вика The Duke. :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Imav porano edna kucka, ja vikav Lajka...

Posle toa si imav i dve macki, si gi vikav Zulje i Vile...

Posle toa na sestra i donesoa 3 zajaci, gi krstiv Caci, Paci i Taci...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Вака... Многу животни живееја кај мене... Најмногу беа мачки. Па да почнам: Најстариот црнобел мачор го викав Мафија, Имав 2 ангорки мајка и ќерка, првата Фелон, втората Дива (се плашеше од непознати луѓе). Едно тигресто се викаше Арчибалд :pos:, сијамка Зизи со две деца Хари и Џемица. Сега се населија и уште два мачори (пубертетлии) Марко и Белко.
Толку од мачките. Идеме сега на кучињата. Најстариот се викаше Бруно, па после дојде Дино и најнакрај Лајка која и ден денес е сеуште жива. Сите овие кучиња се џукели.
Понатаму имавме и петли и кокошки во дворот (украсни мали) Едниот го викавме петко.
Кога бев на море чував був Кичун, еже Ташко желка матилда и мачка Марго
 
Член од
16 август 2007
Мислења
13
Поени од реакции
0
imam 2 ma4innja ednoto e masko i se vika mrsul:uvo:
a zenskoto pupi:nesvest::nesvest: mislam iminjava se :pos2:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Еве го моето ново кученце

 

Clarkii

Hold me,Thrill me,Kiss me,Kill me
Член од
13 август 2007
Мислења
252
Поени од реакции
4
Нема поблагородно нешто од тоа кога човек ги сака животните и се грижи за нив јас лично најмногу ги сакам рибите и во секоја соба скоро имам по еден аквариум тука ќе ви ги представам моите најнови миленици
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
јас имам и маче и папагал,ама ќе ставам слики само од мачето:)персиска е и се вика Бела
ова е коа беше помала

а еве ја сега:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Еве ја мојата белосветска мрза, ама само до 19:30:)после тоа ја фаќаат будалите и почнува да игра
DSC01832a.JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom