Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
се што прочитав до сега нема ништо конкретно за тоа како тече процедурата потоа, а и твојот сосема непотребен одговор кажува мн, те молам не ги полни страниците со непотребни информации и не реплицирај ако не си од помош
ти плукаш по форумашите,а во исто време од нив бараш помош:cuc:
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
ти плукаш по форумашите,а во исто време од нив бараш помош:cuc:
Јас неможам да ја разберам дрскоста на некои луѓе во државава, од денеска станал член и место да се потруди да дознае нешто од што ќе извлече лична корист тој почнува да мудрува на луѓе кои дремат деноноќно на форумов со месеци некои дури и со години па сеуште имаме неодговорени прашања. Едноставно јас веќе нема да давам одговори на вакви луѓе и на веќе одговорени прашања, секој нов член нека се потруди за својата среќа и нека ги прочита старите постови, со поставувањето на прашањето ние сите знаеме дали е одговорено или не.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Јас неможам да ја разберам дрскоста на некои луѓе во државава, од денеска станал член и место да се потруди да дознае нешто од што ќе извлече лична корист тој почнува да мудрува на луѓе кои дремат деноноќно на форумов со месеци некои дури и со години па сеуште имаме неодговорени прашања. Едноставно јас веќе нема да давам одговори на вакви луѓе и на веќе одговорени прашања, секој нов член нека се потруди за својата среќа и нека ги прочита старите постови, со поставувањето на прашањето ние сите знаеме дали е одговорено или не.
у право си.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Дечки со пасошиве тешко ќе иде, потешко неголи што си мислев, ако не го изгласаат тој закон што се шушка, за да може до 7мо колено, братучед со пасош да ти признаат, тешко нас. пропаднати пари ќе ни се, така си мислам.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Дечки со пасошиве тешко ќе иде, потешко неголи што си мислев, ако не го изгласаат тој закон што се шушка, за да може до 7мо колено, братучед со пасош да ти признаат, тешко нас. пропаднати пари ќе ни се, така си мислам.
Абе до 15-то колено, нема проблем.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Само вчера се прекратени 500 преписки....страшно.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Вака јас реков кога ме прашаа кој ти е Бугарин во фамилијата, реков дедо ми, може ли сега да доставам документи за баба ми, зашто денес барав алтернатива и видов дека од таа страна би ми било полесно. ова зборам на првичното поднесување на документи при првото идење во софија во дабч, некој да не знае за ова?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Ако го изгласаат тој закон ќе ни прогледаат низ прсти,. ако не сме нае*але
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Од каде ти е информацијата другар? И зошто се прекратени?
А ова прекратениве од која година се,и како ова до вчера ништо и одма оп 500 прекратени.[DOUBLEPOST=1424893162][/DOUBLEPOST]А и уште нешто,бугарските документи ако се поднесат од почеток т.е со првото поднесување во ДАБЧ одиш на дополнителна или чекаш за позитивен или негативен одговор?
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Не е исто тоа е задржави со уредување како бивша југославија Народност Југословен Националност Македонец. Кај нас сега зборот народност е заменет со Државјанство.
na kaj nas sproed dokumentite so gi imam i so zborev sega so covek od maticna sluzba ovde vo mk i so pravnik od Bugarija so ima zavrseno semejno pravo faklutet mi rekoa deka nacionalnost i drzavjanstvo kaj nas vo mk e isto.i deka na toj dokumet so go imam ednostavno tie raboti da mi gi isfrlat posto gi ima na izvodo na makja mi.Znaci na uverenieto nema potreba da stojat baba mi i dedo mi tuku samo promenata na preziminjata.Ke otidam ke vidam so ke napravam so tie od maticnata sluzba sto ke napravam pa ke pisam.[DOUBLEPOST=1424893780][/DOUBLEPOST]A da mi rekoa deka bez razlika so imam makedonski drzavjanstvo mozes ti da se izjasnes kako sakas po nacionalnost toa nikoj ne moze da ti go zabrane i deka tie nemaat pravo da go pisuvaat taka.Znaci edno e da pisat drzavjanstvo makedonsko ali nacionalnost nemaat pravo samo ti mozes da se pises onaka kako misles deka si.Lakse se dise sega preska epten izlegov od koza.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom