Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.515
Поени од реакции
33.686

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
daleku od top 5 ama detsko e da mu daes 1 od 10. Nemase neso posebno, politika i zaplet, podloga za ponatamu dobra.. 3/5 od mene dobi. Ozbilen bev, sakav da znam so e toa tolkuto loso.
Знаеш дека пишав рецензија, прочитај. Плус неколку дискусии имаше, или во темата без спојлери или во оваа тема, ден-два по рецензијата (по датум ако бараш). Повеќе време да трошам на ова ѓубре од филм, немам.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
@Io Sono Interista
Сега ти ги видов и мислењата во другите теми. Бааѓи си го исплукал филмов.. Толку ми го unhype-на шо сега уште поќе ќе уживам :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.346
Поени од реакции
57.991
@Io Sono Interista
Сега ти ги видов и мислењата во другите теми. Бааѓи си го исплукал филмов.. Толку ми го unhype-на шо сега уште поќе ќе уживам :D
Пробај некои сцени да ги гледаш како комедија. Замисли си laugh-tape во позадина. Само така имаат смисла.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Го барав кајзер созе фиктивниот:D (Scott B. Morgan)





и баткава ми искочи :icon_mrgr: нема информаци никаде ако некој нашол слободно нека приложи ;)

 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Досаден Force Majeure, го исклучив на пола. Многу се природни дијалозите во филмот, тоа највеќе ми се допадна, ама тематиката не е за мои години, филмов е за луѓе кои се во брак :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.515
Поени од реакции
33.686
Досаден Force Majeure, го исклучив на пола. Многу се природни дијалозите во филмот, тоа највеќе ми се допадна, ама тематиката не е за мои години, филмов е за луѓе кои се во брак :)
Ova e najgolema glupost sto sum ja procital od tebe. :) Kakvi se tie filmovi za luge vo brak? Togas kakvi gledas ti samo? Soimaveza.

@io ja bev zaboravil recenzijata, samo za edno nesto si vo pravo... deka filmot saka da se vozi na emocija. A kaj mene pomina, oti startot me drzese niz skoro cel film. Mozebi nemase pregolema eksplicitnost so prikazuvanje na samite dela, ama dovolno da go odrzuva toa pocetnoto. A za akcijata i strelite.. si hejtas onaka, oti isti gluposti imase i vo drugite, ama deka podobro napraveni za oko imanjeto smisla ne bese bas bitno. Ako prodolzea so isto tempo od dvojkata ke se pretvorese filmot vo transfomeri.. celo vreme akcija preku kurac neli.. mislam deka ubavo si se postavija, zarabotija pari so prosek a sepak postavija temel za ponatamu i sledniot ke razvali. Kvaliteten distopiski e, a serijal e sto e uste podobro.. spored mene vredi da se istpi delov i 6 od 10 recimo e sosema fer.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Ova e najgolema glupost sto sum ja procital od tebe. :) Kakvi se tie filmovi za luge vo brak? Togas kakvi gledas ti samo? Soimaveza.

@io ja bev zaboravil recenzijata, samo za edno nesto si vo pravo... deka filmot saka da se vozi na emocija. A kaj mene pomina, oti startot me drzese niz skoro cel film. Mozebi nemase pregolema eksplicitnost so prikazuvanje na samite dela, ama dovolno da go odrzuva toa pocetnoto. A za akcijata i strelite.. si hejtas onaka, oti isti gluposti imase i vo drugite, ama deka podobro napraveni za oko imanjeto smisla ne bese bas bitno. Ako prodolzea so isto tempo od dvojkata ke se pretvorese filmot vo transfomeri.. celo vreme akcija preku kurac neli.. mislam deka ubavo si se postavija, zarabotija pari so prosek a sepak postavija temel za ponatamu i sledniot ke razvali. Kvaliteten distopiski e, a serijal e sto e uste podobro.. spored mene vredi da se istpi delov i 6 od 10 recimo e sosema fer.
Затоа го ставив смајлито, се заебавав малце. Не, озбилно досаден ми беше филмот, другиот дел занемари го.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
@Io Sono Interista :neetaka:
Ништо помалку од првите два дела. Sure, some cheesy lines here and there, ама никој не очекува Forrest Gump-alike дијалози. Серијалот е за публика.
 
G

grande-juve

Гостин
6 минути долго и преубаво, краткото анимирано филмче што зема оскар, Feast(y)


@Zedd се наоѓа негде превод за Wild Tales? Колку толку го разбирам, ама не е тоа тоа. :D
Не, и јас барам веќе 2 денови
англиски превод
 

Kajgana Shop

На врв Bottom