Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
6 април 2014
Мислења
135
Поени од реакции
166
Nokia Lumia 520 vs. Nokia Lumia 530 ?
Јас би земал 520..Подобро спрема 530....ова е споредба според податоци од gsmarena..8gb внатрешна меморија, снима HD 720p видео, подобар talk i music time на батеријата и IPS екран.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Здраво екипо :D
Вака сеа, јас значит абер неам од новиве јакиве телефони ни цени ни кој се,шо се, како се, какви машини се и тие ствари.Тапа џонсон сум.Ама дојде време и јас да се подновам малце. :D
Е сега, ако мојте да ми предложите/набројте неколку телефончиња до цена 18 000, па јас да си ги разглеам и да знам отприлика кој ми се можностите. Да знам за париве шо ме чекат. Значит од овде сакам да си купам, стрикно само телефон ни договори ни курци палци.

Значит тие шо мислите дека се нај,нај, врвот за овие пари.
Фала :D
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Nokia Lumia 520 vs. Nokia Lumia 530 ?
Ако сакаш 520 имам гланцарица сочувана без најмала точка .. со 15 месеци гаранција, кутија фул опрема фабричка и футрола Jekod + заштитна фолија
ти пуштам сега линк на ПП
за форумџии следува попуст :)
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.228
Здраво екипо :D
Вака сеа, јас значит абер неам од новиве јакиве телефони ни цени ни кој се,шо се, како се, какви машини се и тие ствари.Тапа џонсон сум.Ама дојде време и јас да се подновам малце. :D
Е сега, ако мојте да ми предложите/набројте неколку телефончиња до цена 18 000, па јас да си ги разглеам и да знам отприлика кој ми се можностите. Да знам за париве шо ме чекат. Значит од овде сакам да си купам, стрикно само телефон ни договори ни курци палци.

Значит тие шо мислите дека се нај,нај, врвот за овие пари.
Фала :D
Земи си LG G2 За парите мислам дека е најпрепорачван телефон.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Од Alcatel Pop c7, Motorola Moto E, Nokia 530, Alcatel Pop c5, и Alcatel Pop d5 кој е најдобар избор ?
 
Член од
7 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
214
Здраво екипо :D
Вака сеа, јас значит абер неам од новиве јакиве телефони ни цени ни кој се,шо се, како се, какви машини се и тие ствари.Тапа џонсон сум.Ама дојде време и јас да се подновам малце. :D
Е сега, ако мојте да ми предложите/набројте неколку телефончиња до цена 18 000, па јас да си ги разглеам и да знам отприлика кој ми се можностите. Да знам за париве шо ме чекат. Значит од овде сакам да си купам, стрикно само телефон ни договори ни курци палци.

Значит тие шо мислите дека се нај,нај, врвот за овие пари.
Фала :D
Mi 3 :) одличен телефон, има и попуст за форумџии...
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ми треба препорака за телефон што може да се земе преку операториве во ценовен ранг на Idol 2 ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom