Уапсен е актерот Кили

Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Моментот во целата ситуација е што Кили одгледувал дома трева...Нека не продава басни за мали деца дека тоа го правел од причина што не можел финансиски да издржи за да купува преработено масло од надвор за да се лекува и морал да го прави сам.
Ти сакаш да кажеш дека со 20-30 стебла ќе отвори пиљара ?
Тоа ти како со пар фармерки да отвараш бутик
 
Член од
8 јуни 2010
Мислења
105
Поени од реакции
261
Ејми Вајнхаус умре на 27 години поради предозирање со наркотици. Исто и Џим Морисон, иста возраст, иста причина, исто и Џими Хендрикс. Од предозирање умреа и Мајкл Џексон, Елвис Присли, Џон Белуши итн. но сите оставија белег во тоа што го правеа и имаат доста фанови. Но очигледно кога се работи за Македонија, очекуваме сите јавни фаци, актери водители пеачи, да бидат како Тоше Проески.
Што се запнале толку за Игор и Кили, ко демек сите на форумов безгрешни се? Зарем некој што грешел не заслужува втора шанса? Игор правел глупости, ама сега се труди да се искупи, напиша книга и и ги предупредува другите. Можеби некој ќе рече дека ова е потреба за медиумско внимание, ама нејсе, тој сеуште останува најдобар шоумен во Македонија според мене.
Зошто мислите дека Кили се дрогирал од радозналост? Само зашто е познат? Има многу работи во животот што може да го натераат човек да посегне по дрогата.
Кили заболел од рак, како-зашто, не е битно. Човекот само сакал да се лекува преку фонд за здравство, но и тоа му било оневозможено, а со оглед на тоа колку е исполитизиран и МНТ денес(сите глумци “поцрвенети“), јасно било дека ќе го шитнат и од таму. Мене не ми е јасно зашто кога од МВР го следеле неколку месеци, уште од самото нарачување на травата, не го привеле веднаш, туку чекале да помине време? Изгледа за да му закачат поголемо обвинение... Место да се плука по состојбата во јавното здравство, вие плукате по Кили.
Еминем со години има проблеми со дрогата, и успеа да се опорави и пак да пишува песни, критиките за двата последни албуми му се одлични, а сите знаеме колку гадни текствои има пишувано во минатото.
Кили бил неписмен зошто користел вулгаризми при изразување,пошто нели водителката кога му го прочита коментарот од ФБ“Кили на шо дроги си?“, он требаше културно да и се испонаша, ама затоа кога Дарко Лешоски ќе рече: “Чувај го оној што и ако се разделите ќе знаеш дека тој стално на мајка ти пи*ката ќе и е благодарен што те родила баш тебе!“, тоа е модерен стејт оф арт, вау човече...
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
30
Поени од реакции
37
Сите глумци што не глумат во претстави кои се за тоа колку е голема нацијата треба да се затворат особено ако се наркомани како Кили.
 

kelesh

sperminator
Член од
20 август 2014
Мислења
72
Поени од реакции
138
Сите глумци што не глумат во претстави кои се за тоа колку е голема нацијата треба да се затворат особено ако се наркомани како Кили.
ne moj da bides slep partiski poslusnik. imas li dusa?
site sme luge bez razlika koi kolku se drogira ili pie?
zosto ne sakas da se zatvori igor dzambazov? oti e legaliziran alkoholot? toa samo kazuva kolku ti e zatforen umot... za zal
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
30
Поени од реакции
37
ne moj da bides slep partiski poslusnik. imas li dusa?
site sme luge bez razlika koi kolku se drogira ili pie?
zosto ne sakas da se zatvori igor dzambazov? oti e legaliziran alkoholot? toa samo kazuva kolku ti e zatforen umot... za zal
Значи прво не постои партија која ги има моите ставови само Мусолини ги имал правите идеи ова сега само тендери крадат и се дружат со немакедонци.

Второ ако Игор Џамбазов глуми во немакедонски претстави и него треба да го затворат а особено ако е наркоман.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Што сакате пишувајте за Кили човекот го направи она вистинското во неговиот круг на околности. Отиде да живее во тропска мирна држава, се лекува бесплатно со алтернативна медицина и целото семејство е покрај него. Ке си има мир, среќно семејство и слободно време да си ужива и да твори.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Мусолини нема убиено никого за разлика од дрогата која убива секојдневно.
Дрогата не убива, злоупотребата на дрогата да, исто како и злоупотребата на аспирин што може да те убие.
Тоа што е забранета дава многу малку информации за тоа во какви количини и колку често да се конзумира.
Тие што правеле дрога за ЦИА имале можност легално на себе да експериментираат со нејзе (на пример креаторот на ЛСД) и доживеале длабока старост. Но, главниот трик е што ја знаеле дозата. Легализацијата на нелегалните супстанци, ќе доведе до тоа, познато дозирање како и сите лекови до сега.
Секој лек е опасен ако се користи во недозволени количини, дури и аспиринот, но легализацијата ќе овозможи да се знаат границите
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ти сакаш да кажеш дека со 20-30 стебла ќе отвори пиљара ?
Тоа ти како со пар фармерки да отвараш бутик
Колку стебла се доволно за да бидеш да речеме дилер на марихуана?
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Абе опцинци едни нискобуџетни... барајте го мирот и ќе го најдете.
Човекот има такво спокојство што вас ви требаат три милиони години за еволуција на истото.
Се е ствар на принцип и време, а некој не ни знае што е принцип а најмалку време а му верува на времето кое не го гледа.
Додека ќе има затуцаност во тоа мозоците сите опцинчуги ќе бидат среќни зашто тоа е составот на паразитизмот! Јебига.... таков е тој систем.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.727
Поени од реакции
11.978
Едноставно е бе, Кили не може да очекува за него да не важат законите а за останатите да важат.
Настрана сета таа сентименталност дека бил болен законот е тој што е. Производство на нелегални супстанции е нелегално и се казнува, секој го знае тоа па и тој и затоа божјата градина беше онака андрграунд со сите тертипи и вентилации итн. Како и зошто го дознале тој си знае и ако е маж треба да си се соочи со последиците.
И јас да ја имам таа гнасна болест би ризикувал со секаква алтернатива и верувам дека тоа би го сторил секој на кој му се живее „уште малку“.
Не е фер да не им се овозможи опцијата со маслото од марихуана на болните ама хеј, животот не е фер, или сите ќе имаме таква опција или никој нема да биде исклучок.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.727
Поени од реакции
11.978
Воспитаник на класичната фиромска школа - ако нема за мене, нема ни за него.
Тоа јесте да е класика ама не е од регионален тип.
Сакаш ти комшијата да има повеќе законски привилегии од тебе?
Законот би требало да важи исто (или слично) за сите иако знаеме дека тоа не е така и не само овде, ама веќе кога ќе те „брецне“ биди маж и соочи се со последиците.
Јас сум за секаква легализација поради било каква причина ама кој ме прашува, ако некогаш сум моќен ќе се обидам да издејствувам барем за медицинска употреба а ако не сум ќе се кријам по подруми ако ситуацијата ми налага да го направам тоа како што болеста на Кили му наложила во моментот.
Проблемот со Кили е исто така класика, надуено Его и ништо друго. Величината на егото варира од човек до човек а на Кили му е ИксИксИксИксЕл.
10407646_10153963384382588_2701606612225066222_n.jpg

А тоа дека „многу зборувал“ против влада и сл. е друга проблематика и не навлегувам дали е во право или не е.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.071
Поени од реакции
30.829
Не е фер да не им се овозможи опцијата со маслото од марихуана на болните ама хеј, животот не е фер, или сите ќе имаме таква опција или никој нема да биде исклучок.
Стереотипи и стари закони од времето кога почнало да се забранувало се што не може да се лиценцира како патентиран производ (а денес и полошо станува).
Значи не зборуваме за легализирање на дрога за рекреативна намена, туку за медицински канабис кој има занемарливи количини THC но големи количини CBD. THC е компонентата која го прави „хај„ ефектот (дрогирање демек), а CBD е компонента која нема таков ефект но исто има лековити својства.
Значи постојат хибриди кои се специфично креирани заради медицинска намена, и таквите треба по итна постапка да се легализираат. Ебаго, да не штитиме можеби некоја домашна фармацевтска индустрија за хемостатици и за сешто... Или ги штитиме трговците како Зегин, и сличните?


Погледај го документарецов:
(има и можност ХД квалитет да се одбере на стримот)
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.062
Поени од реакции
36.616
Зборувал на српски во протест оти го избркале од државата во која не му дозволија да расте ганџа. :pos:Абе реков јас овој на цело е отиден , али "титулата" глумец прави пола и повеќе од вас да се палат дека Кили е нешто посебно. Да бе , од светиот дух е зачнат. :pos:

 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.727
Поени од реакции
11.978
Со видеово се избрука за сите пари, или прашање на вкус е!? Кој црни вкус, не го бива појче...
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.071
Поени од реакции
30.829
Кили како Кили, размислувањето не му е најаката страна. Малку да размислел ќе разберел дека ова што го мислел како протест, од целната публика ќе биде автоматски разбрано како предавство. Со што пораката му останува неразбрана.
А целната публика секако не му се поинтелекуталните ликови, пошто на тие генерално и не им треба будење.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom