Максимална брзина со која сте возеле моторно возило?

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
180 km пасат караван 110 коња од 98ма... Одеше уште ама условите на патот не дозволуваа.
 
Член од
31 јануари 2015
Мислења
36
Поени од реакции
3
NE GO PRAVAM SAXOTO SPACE SHUTTLE samo dodeka ne probate nema da mi veruvate znam ;) saxoto ima 118ks ama NA TRKALA izvadeni dodeka drugite shto mu se vo klasa corsa,polo i dr. imaat izvadeno ks na radilica znachi ne se isti silite.razlichen e prenosot saxoto i 106kata poshto se isti imaat najdobar prenos.za fabrichki moze izvozele 205kmh ama tamo se vozi so katalizator,sreden lonec,zaden lonec fabrichki,usis fabrichki,blokadi vo kompjuterot i red drugi trakatanci.eve videte so nekoja druga kola deka ke dostigne poveke od fabrichkata brzina(ako e zdrav motorot) poshto motorot si ima legnato,izvaden katalizator poshto kaj nas balkanche toa e nepotrebno :),trgnati se blokadite vo kompjuterot shto se za da go zashtitat motorot dodeka ne pomine odredena kilometraza.ushte od mal me interesirale brzi koli i gledam deka ne ste dovolno upateni vo toj svet.sekoe neshto si vleche drugo neshto premnogu e slozeno za da go razberete lesno :/ jas si kazav koja e mojata brzina za ovaa tema a toa shto vie ne mi veruvate toa e drugo.poveke nema da diskutiram na ovaa tema.neka se otvori druga tema za modificirani motori tamo ke pravime muabet do bezkraj.pozz
Da vo pravo si peugeot imaat dobar motor i prenos zatava se najdobri licno najnogu sakam peugeot citroen[DOUBLEPOST=1422883284][/DOUBLEPOST]245 so peugeot 206 rc
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
876
Поени од реакции
466
101 со дупли Вебер,брегаста од 1300цм3,издув 4-2-1,Шпер диференцијал,полирани канали на глава+проширени,спуштена глава за 2мм,менувач од 128 1300 спорт.Макс 185км/час........Уживајте
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
37
Поени од реакции
5
GOLF 2 GTI 170кс ... нема што да се кажува повеќе, ракета.. 260km/h :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.887
Поени од реакции
63.709
GOLF 2 GTI 170кс ... нема што да се кажува повеќе, ракета.. 260km/h :)
Уф, ова е сериозна брзина, и бара озбиљна инвестиција, за толку старо количе да се додржи на пат на таа брзина.
Дај кажи нешто повеќе за моторот, суспензијата ...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
Не можам сега штотуку се вратив од пат Београд - Битола сат и 45 минутти (плетварот убо го поминав инаку појќе време ќе ми требаше) таму после росоман на првата кривина ми излета предно лево тркало, и кладов у петта брзина дадов гас цимнав волан на лево и пак го нагодив тркалото назат.
Вујко ми има сервис за клима уреди и чепка и форматира компјутери и тој гибаше нешо на моторо му тргна фабричката блокада и му напумпа гуми и ега количето лета, уше од прилеп почнав да кочам за да застанам во битола
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
37
Поени од реакции
5
на gta san andreas?
Која црна GTA San Andreas дојди качи се па ќе лафиме дали е GTA брату.
Уф, ова е сериозна брзина, и бара озбиљна инвестиција, за толку старо количе да се додржи на пат на таа брзина.
Дај кажи нешто повеќе за моторот, суспензијата ...
Што да ти кажувам брату, 5000 евра се на се, машиниште си е..
Сега се спрема уште една 2ка Vr6 Компресор таа се спрема да биде 210+ кс па ќе видиме што ќе бидне од него..
еве една слика од сегашното машинче за кое се зборува ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom