Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Има ново соопштение некако не го есапат новиот закон ова ме чуди, во принцип би требало да се воздржат барем малце . Да не има некоја друга политика која не се обелоденува?
 
Член од
25 март 2014
Мислења
202
Поени од реакции
198
Има ново соопштение некако не го есапат новиот закон ова ме чуди, во принцип би требало да се воздржат барем малце . Да не има некоја друга политика која не се обелоденува?
Додека не се промени законот, ќе тераат по старо. Кој на своја рака, недела дена пред да го отпуштат, ќе менува процедури?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Сигурно имаат излезено бројчиња од 2014, но тие се што имаат двајца родители со бугарско државјанство. Стигнати се со издавање на укази до 12382. Така е веќе 2-3 недели.
 
Член од
19 декември 2014
Мислења
22
Поени од реакции
10
Сигурно имаат излезено бројчиња од 2014, но тие се што имаат двајца родители со бугарско државјанство. Стигнати се со издавање на укази до 12382. Така е веќе 2-3 недели.
ama nekako tesko odi so izdavanje na ukazite
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
103
Поени од реакции
70
Сигурно имаат излезено бројчиња од 2014, но тие се што имаат двајца родители со бугарско државјанство. Стигнати се со издавање на укази до 12382. Така е веќе 2-3 недели.
imam dostaveno kako sto pisav vencanica od dedo i baba i site tie izvodi sega slucajno pronajdov stara voena kniska od dedo mi kade sluzel bugarska vojska dali ke ima nekakvo vlijanie ete kao plus dokument
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
imam dostaveno kako sto pisav vencanica od dedo i baba i site tie izvodi sega slucajno pronajdov stara voena kniska od dedo mi kade sluzel bugarska vojska dali ke ima nekakvo vlijanie ete kao plus dokument
Ти дечко можеш мирно да спиеш. Поднеси ја и воената книшка, секако е плус. По стариот или по новиот закон, ти секако добиваш.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
217
Поени од реакции
247
Преписката № 124XX/2013.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Еве бидна и тоа...
Однесов документ од брат на дедо ми ( дека се запопил во Рилскиот манастир и венчаница од Софија). Со тоа паѓа во вода претпоставката дека издавањето на указ оди само по права линија.
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Преписката № 124XX/2013.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Еве бидна и тоа...
Однесов документ од брат на дедо ми ( дека се запопил во Рилскиот манастир и венчаница од Софија). Со тоа паѓа во вода претпоставката дека издавањето на указ оди само по права линија.
Cestitam ova e pozitiven odgovor I za mene bidejki i jas sum so takvi dokumenti[DOUBLEPOST=1423667946][/DOUBLEPOST]
Преписката № 124XX/2013.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Еве бидна и тоа...
Однесов документ од брат на дедо ми ( дека се запопил во Рилскиот манастир и венчаница од Софија). Со тоа паѓа во вода претпоставката дека издавањето на указ оди само по права линија.
Cestitam ova e pozitiven odgovor I za mene bidejki i jas sum so takvi dokumenti
 
Член од
30 јануари 2015
Мислења
247
Поени од реакции
647
Преписката № 124XX/2013.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.
Еве бидна и тоа...
Однесов документ од брат на дедо ми ( дека се запопил во Рилскиот манастир и венчаница од Софија). Со тоа паѓа во вода претпоставката дека издавањето на указ оди само по права линија.
Lorena cestitki ..eve go pozitivniot odgovor naskoro ke go ima i brojceto tvoe vo protokol ..neka te sledi sreka so pasosot.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom