Контрола

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Во врска сте. На почетокот не, ама подоцна веќе почнува да ви пречи преголемата контрола од страна на вашиот партнер. Постојано ве прашува кај кого вртите, кој ви ѕвонал, кој ви пратил смс, кој е тој со кого сте се поздравиле и слично.. Што мислите што е резултат на таквото однесување? Преголемата доза на љубомора, радозналоста или нешто трето? И како реагирате на таквото контролирање?:coffee:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
lele kolku me narviraat takvi sceni toa e edno cudo.pa on mi e decko,ne tatko ili majka.moe mslienje za rezultat na takvoto ponasanje e ljubomorata.a kako reagiram?ednostavno.ne odogvaram na prasanjata dodeka ne se iznervira :kez:
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Пер тоа вие женските не сфаќате, затоа џабе дудлате.
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Воопшто не би ме нервирале такви работи. Што има лошо во едно обично прашање и зошто не би му одговориле на човекот со кого споделувате емоции, ако немате што да скриете?
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
betogrozdanov45 напиша:
Пер тоа вие женските не сфаќате, затоа џабе дудлате.
Ако може да ми појасниш што не сфаќаме?
Мене не ми пречи некој да ме прашува што правам, кој ме бара и тако даље.. ако кријам нешто од него и те како би ми пречело. Контрола е нормална работа во една врска.. ама само контрола која нема да предизвикува напади на љубомора..
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Thief напиша:
Воопшто не би ме нервирале такви работи. Што има лошо во едно обично прашање и зошто не би му одговориле на човекот со кого споделувате емоции, ако немате што да скриете?
Мислам дека во вакви ситуации несигурноста е во прашање од страна на едниот или понекогаш и двајцата партнери ( предизвикана од некој фактор ). Затоа не би ми пречело да одговарам на такви прашања,секако ако немам што да кријам.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
smizlicka напиша:
lele kolku me narviraat takvi sceni toa e edno cudo.pa on mi e decko,ne tatko ili majka.moe mslienje za rezultat na takvoto ponasanje e ljubomorata.a kako reagiram?ednostavno.ne odogvaram na prasanjata dodeka ne se iznervira :kez:
И после ќе се жалите ако е партнерот љубоморен. Како нема да биде кога вие го провоцирате на ваков начин и се буните и ви пречи да има љубоморни испади. Зошто да не му се каже ако не криеш ништо? Зошто без потреба да го нервираш и да се ситиш додека го гледаш како пука од нервоза?

Ако сме во нормална и малку подолга врска, тој ќе ги знае сите мои пријатели, другари, другарки и нема зошто да не му кажам кој ми ѕвонел или кому сум се јавила?
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
The`bItCh напиша:
Во врска сте. На почетокот не, ама подоцна веќе почнува да ви пречи преголемата контрола од страна на вашиот партнер. Постојано ве прашува кај кого вртите, кој ви ѕвонал, кој ви пратил смс, кој е тој со кого сте се поздравиле и слично.. Што мислите што е резултат на таквото однесување? Преголемата доза на љубомора, радозналоста или нешто трето? И како реагирате на таквото контролирање?:coffee:
За таква особа има само еден одговор и една постапка .... а тоа е:

FUCK OFF

Не ми треба такво срање ...
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Никогаш не сум ги игнорирала таквите прашања и секогаш сум одговарала. Не кријам ништо од партнерот. Ми се дешавало да ме прашаат кој ми звонел и да кажам, а на тоа да не ми веруваат, е тоа веќе ме нервира и тоа многу. Зошто едноставно не веруваат во тоа што ке им го кажеш? Кај прашува, кај фино културно му одговараш и уште згора на се ќе ти рече не ти верувам ти ме лажеш, е тогаш ми иде :pishtoldz
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Ne potrebna kontrola e ama priznavam deka nekogas me rani , osekas deka ne ramnodushen .. Ali ne na sekoj 2-3 sec da ima kaj bese , zosto , so kogo , koj bese na tel togas e veke LIKE NEVER CARE 4 WHAT I DO...
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
176
Поени од реакции
0
Mislam deka toe e znak na ljubomora,mene licno ne me nerviraat takvi stvari,ako se umereni,ali ako izlezat od granica raskinuvam . A da mnogu mrazam da vrsham kontrola na mojata devojka,ako sum siguren deka ona me saka nema potreba da pravam takvi gluposti ... a ako ne zdravje :D
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Zbratko напиша:
За таква особа има само еден одговор и една постапка .... а тоа е:

FUCK OFF

Не ми треба такво срање ...
Се поставува логично прашање: Зошто?
Ако не криеш нешто од партнерката, нема зошто да и кажеш фак оф нели? Нормално е да прашува со кој си, кај си, кој те бараше, кај кого ќе одиш, со кого беше излезен.. и слично. Малку е глупо, смешно, ама секојдневно. Ако се изведе на интересен начин може и слатко да биде..:icon_lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Не ме нервира затоа што секогаш знае слатко да ме праша. Повеќе ме смее отколку што ме нервира.:icon_lol: Е сега, ни од моја ни од негова страна нема премината граница и мислам дека така ќе остане затоа што главниот услов за успех го имаме ... довербата:coffee:
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.695
Поени од реакции
885
Првиот пат кога ќе почне да поставува такви дебилни прашања и кажувам НИКОГАШ повеќе да не поставува такви прашања,а ако тоа и се повтори тогаш е КРАЈ!!!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ptolomej напиша:
Првиот пат кога ќе почне да поставува такви дебилни прашања и кажувам НИКОГАШ повеќе да не поставува такви прашања,а ако тоа и се повтори тогаш е КРАЈ!!!
Никогаш не вели никогаш ... дали за тебе, дека нема да го направиш тоа, дали за тоа дека ќе го примиш најнормално таквото прашање од некоја девојка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom