Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
Чл. 7. С'вет'т по гражданството е постојанно дејствашт орган, чиито заседанија се свикват от неговија председател нај-малко три п'ти в месеца.

http://migration.mvr.bg/NR/rdonlyre...pravilnikzadeinosttanasuvetapograjdanstvo.pdf
Na sajtot od ministerstvoto za pravda nema objaveno nisto novo.Dali nekoj ima informacija kolku pati sovetot po drzavjanstvo se sostanuva vo mesecot.
Колку е точно нз ова го најдов на нет
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Ако нема што да напишеш не тупи !!!
Се е напишано,само некој треба да седне и да прочита. А тоа ако немаш време не сме ние криви. Не ке се повторуваме за исти работи по 100 пати.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Иронија.Додека да ги добиеме бугарските државјанства,ќе ги научиме сите закони во Бугарија,сите институции,слободно можеме да полагаме правосуден испит.Додека тука во Македонија не знаеме ниту еден закон,ниту како функционира правосудството,нашето корумпирано рамковно.
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
38
Zdravo jas sum vraten na dopolnitelna proverka uste vo januari proslata godina inaku na intervju bev vo 2012.sega najdov vencanica bugarska od sestra na mojot dedo dali ke mi pomogne nesto da mi se odglavi postapkata uste go nemam odneseno dokumentot.ako nekoj ima takvo iskustvo neka pise.pozdrav
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Zdravo jas sum vraten na dopolnitelna proverka uste vo januari proslata godina inaku na intervju bev vo 2012.sega najdov vencanica bugarska od sestra na mojot dedo dali ke mi pomogne nesto da mi se odglavi postapkata uste go nemam odneseno dokumentot.ako nekoj ima takvo iskustvo neka pise.pozdrav
nosi go i ne se dvoumi... nemozam da svatam, ste dale tolku pari za dokumentacija sega za 20leva notar prasvate dali da odnesite star dokument ili ne... vredi da se proba so se i sesto
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.303
Поени од реакции
1.242
Најдов еден посредник, ми ветува пасош за 2 месеци само со фотокопија од пасош, извод од мк на родените и две слики. Сумата е под 1000 евра.

Можно ли е ова?

Парите ги бара половина пред процедура а, другата половина кога ќе го добијам пасошот. За првата уплата се договоривме да биде заверено со нотарска гаранција.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ako odi cela procedura preku opstina i policija togas se e legalno,ako probas te molam spodeli so nas tuka za rezultatot..so sreka
 
S

Sukhoi-27

Гостин
Zdravo jas sum vraten na dopolnitelna proverka uste vo januari proslata godina inaku na intervju bev vo 2012.sega najdov vencanica bugarska od sestra na mojot dedo dali ke mi pomogne nesto da mi se odglavi postapkata uste go nemam odneseno dokumentot.ako nekoj ima takvo iskustvo neka pise.pozdrav
Odnesi gi vo sofija ama vo ponedelnik,vtornik ili sreda.Togas primaat stranki vo ministerstvoto na pravosadieto_Odma odnesi gi ona so rokovite nema vrska.pozdrav
 
Член од
6 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
38
Fala.a dali jas da go nosam ili nekoj posrednik da baram da mi brka rabota.zs ovoj do intervju sto mi brkase sega nikade go nema ne e dostApen na tel
Odnesi gi vo sofija ama vo ponedelnik,vtornik ili sreda.Togas primaat stranki vo ministerstvoto na pravosadieto_Odma odnesi gi ona so rokovite nema vrska.pozdrav
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Fala.a dali jas da go nosam ili nekoj posrednik da baram da mi brka rabota.zs ovoj do intervju sto mi brkase sega nikade go nema ne e dostApen na tel
ako se odlucis na nekoj posrednik ke treba i ti da odis so nego da mu potpisis polnomosno... ali sepak mozi da ti se najdi vo ponatamosnata procedura.. primer za drugi dok ili za intervju i tn...
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
597
Поени од реакции
605
nosi go i ne se dvoumi... nemozam da svatam, ste dale tolku pari za dokumentacija sega za 20leva notar prasvate dali da odnesite star dokument ili ne... vredi da se proba so se i sesto
Па проблемот кај него е што не се 20 лева тука најмалку 4 изводи има и превод и легализација е околу 200 лева за нив ,затоа си прашува!
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Zdravo jas sum vraten na dopolnitelna proverka uste vo januari proslata godina inaku na intervju bev vo 2012.sega najdov vencanica bugarska od sestra na mojot dedo dali ke mi pomogne nesto da mi se odglavi postapkata uste go nemam odneseno dokumentot.ako nekoj ima takvo iskustvo neka pise.pozdrav
Би требало да ти помогне ако нешто значи јас добив Происход со венчаница од брат на дедо ми 10/2014.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Ке ве молам за полк ако знаете кој бил во Штипската околија 1935-40.Јас се извинувам по втор пат ист пост .
 
Член од
6 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
107
ako se odlucis na nekoj posrednik ke treba i ti da odis so nego da mu potpisis polnomosno... ali sepak mozi da ti se najdi vo ponatamosnata procedura.. primer za drugi dok ili za intervju i tn...
Aj te molam kazi mi bidejki vikas deka i on mora da odi so posrednikot za da mu potpise polnomosno dali toa znaci deka mojot nov posrednik me lazi ili,vsusnost utre treba da se vidam so noviot posrednik i mi rece deka mu treba samo kopija od mojot pasos i 30e za polnomosnoto za da moze da proveri do kade se moite dokumenti(odnosno dali stariot posrednik mi gi dostavil dopolnitelnite dokumenti)no ne mi spomna deka i jas treba da odam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom