LCD телевизори

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.353
Поени од реакции
501
Член од
9 јули 2012
Мислења
4
Поени од реакции
0
Пушти го филмот ,стисни на info копчето (кај мене е долу на далинското) и ке ти се појави еден бар и иди на стрелките десно ќе видиш subtitle ,стисини ок и ке имаш од десно аудио стрим и под него за превод .
..

Kaj mene nejke ok neznam sto e problemot moze nekoj dami pomogne>?
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Прашање до упатените: што се користи како материјал за чистење на ЛЦД панели? Може и конкретна препорака за материјал кој е ефикасен и не остава траги по панелот по чистењето.
 
G

garthok

Гостин
Како да поврзам таблет со лед тв преку hdmi, најефтина варијанта без фенси адаптери.
 
B

BooBojan

Гостин
Вреди ли 16к Куaрт тв oд АМЦ шo е нa aкцијa 42инчи, смaрт тв? И вo спoредбa сo Филипсите кoи се пoдoбри?
Oд Филипсoт не сум зaдoвoлен сoфтверски бидејќи немoжеш дa си пoдредиш прoгрaмите кaкo штo си сaкaш.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Како да ги подредам каналите по мој кеиф на ФИЛИПС 32 4300 серија.???
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Член од
21 септември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
50
http://set.com.mk/Tv-Audio-Video/ТV's/LED-TVs/ST-32SLE450-32-82cm65639
Дали некој досега имал искуство со овие СТ телевизори од сетек? Конкретно, барам најевтин ЛЦД или ЛЕД телевизор за во детска, 32 инчи ми треба и да има хдми. Ми излезе овој како најевтин и стварно цената е смешна.. па ако не е нешто ептенн чкарт да го порачувам одма.
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Какво мислење имате за
SONY KDL 40 W 605 BBAEP
или дадете предлог за нешто подобро до 20000~25000 денари, битен фактор е телевизијата па менувањето на канали да не биде премногу бавно, и дали смарт телевизорите се побавни од обичните.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
79
Поени од реакции
33
Здраво дечки може малце помош да добијам како да снимам нешто на смарт телевизор ми кажува дека треба да поврзам некој уред / поврзувам со усб го отвара но кога ќе отидам во опцијата за подесувања за снимањето уредот не го дава ми треба деновиве за деновиве фала однапред
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Какво мислење имате за
SONY KDL 40 W 605 BBAEP
или дадете предлог за нешто подобро до 20000~25000 денари, битен фактор е телевизијата па менувањето на канали да не биде премногу бавно, и дали смарт телевизорите се побавни од обичните.
Добар е ТВ-то, најдобро во живо да направиш споредба меѓу него и модели од LG и Samsung во тој ценовен ранг и да го земеш тој што ќе извади најдобра слика според тебе.
Исто ако ти е битно од УСБ ако гледаш филмови, LG / Samsung се најдобри во тој сегмент, читаат скоро све од видео формати, имаат подесувања за преводи. Кај сони и панасоник малку потешко оди тоа или нема никакви опции.

Здраво дечки може малце помош да добијам како да снимам нешто на смарт телевизор ми кажува дека треба да поврзам некој уред / поврзувам со усб го отвара но кога ќе отидам во опцијата за подесувања за снимањето уредот не го дава ми треба деновиве за деновиве фала однапред
За каков телевизор се работи? Има ли PVR опција телевизорот?

Колку што знам кај LG TV треба USB-то / екстерниот диск да е поголем од 40гб, неможе на обични усб стикчиња да се снима.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Прашање до упатените: што се користи како материјал за чистење на ЛЦД панели? Може и конкретна препорака за материјал кој е ефикасен и не остава траги по панелот по чистењето.
Elasticna i antistaticka cetka za prasina, gel-sprej koj se nanesuva na mikro fiber krpa... ne ostava tragi, se prodavaat vo setovi i kostat nekoi si 3-400 denari.

Vaka nekako:

 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Какво мислење имате за
SONY KDL 40 W 605 BBAEP
или дадете предлог за нешто подобро до 20000~25000 денари, битен фактор е телевизијата па менувањето на канали да не биде премногу бавно, и дали смарт телевизорите се побавни од обичните.
Ја го имам, супер е телевизорчето, одлична слика, до сега што сум пробувала со усб се ми има читано, има и опција кирилица да наместиш, малце се помачив со тоа ама на крај најдов :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom