A1 Net кабелски Интернет - генерална дискусија

Член од
30 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
1.079
Оваа http://www.bet365.com/en/ работи! Порано работеше, или ....? o_O
Не работеа познатите страни за кладење преку интернет поради бугарските закони. Или се смениле законите кај нив или конечно направиле исклучок за корисници од Македонија.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Како сте задоволни од интернетот на Близу? Гледам во овој ЕКСТРА пакетот има буквално се за 1400 ден. Читам некоја нова технологија на пристап доксис 3.0...
 
Член од
12 февруари 2012
Мислења
227
Поени од реакции
25
Незнам дали е тука местото, но дали Близу е добар во населбата Хром?
 
Член од
25 април 2012
Мислења
443
Поени од реакции
580
Не ги можам више овие ретардоси. 4 години ми кинат живци, имам уште три месеци од договорот и нека се гонат у триста лепе. Дефекташи, со дефект родени.
Генерално толку од мене, да ми даваа по 50 денари за секој прекин како што зимаат за повторно вклучување до сега ке ги купев со се партали.
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
276
Поени од реакции
170
Веќе неколку часа нема услуги во Штип, кај мене и кај неколку пријатели. Како е кај другите?
 
Член од
2 мај 2009
Мислења
276
Поени од реакции
170
Во СК има и ТВ и Нет.
Тргна и во Штип пред еден час... Секоја година (кога има вакво невреме) се случува да дојде до прекин по неколку часа... Не знам зошто никој не пушти бекап линк (Неотел, Близу, Роби)? Изгледа само Телеком има бекап...
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Не знам дали претходно тој веб сајт бил или не бил достапен, но дури и да бил недостапен за Интернет корисниците од Македонија, со најобично прокси може да се отвори истиот од било која друга држава.

На пример, ако веб сајтот е блокиран во Македонија, а не е блокиран во Србија, од Македонија сепак ќе може да се пристапи до истиот тој веб сајт преку српски прокси сервер.
Веруваш на прокси да се логираш на акаунт каде што имаш пари и уште појако кога доаѓа да правиш deposit да внесеш податоци на твојата картица?[DOUBLEPOST=1422180336][/DOUBLEPOST]
Како сте задоволни од интернетот на Близу? Гледам во овој ЕКСТРА пакетот има буквално се за 1400 ден. Читам некоја нова технологија на пристап доксис 3.0...
Според додатокот на името претпоставувам си од Прилеп, до пред некој период таму беше ЛАН мрежа поради што беше наследена како таква од БО-НЕТ, сега ти е ДОКСИС која е посупериорна и постабилна. Имаш од мене гаранција дека мрежата е супер за прилепскиот регион.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.508
Поени од реакции
11.571
Веруваш на прокси да се логираш на акаунт каде што имаш пари и уште појако кога доаѓа да правиш deposit да внесеш податоци на твојата картица?
Изводливо е, а уште поизводливо е со виртуелна мрежа, односно VPN.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Изводливо е, а уште поизводливо е со виртуелна мрежа, односно VPN.
Јас имам ептен лошо искуство со прокси, вечерта направив депозит преку прокси сервер најден фри на гугл, утрото во 4 часот ми стигна смс на телефон дека со мојата картица е извршено плаќање од 230 евра колку што имаше преостанато, со тие пари се поздравив, воедно и со картицата и мораше да вадам друга, па м-токен и сите тие срања кои покрај парите кои ги изгубив, изгубив и време во трчање по банки да вадам нова картица.
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.508
Поени од реакции
11.571
Јас имам ептен лошо искуство со прокси, вечерта направив депозит преку прокси сервер најден фри на гугл, утрото во 4 часот ми стигна смс на телефон дека со мојата картица е извршено плаќање од 230 евра колку што имаше преостанато, со тие пари се поздравив, воедно и со картицата и мораше да вадам друга, па м-токен и сите тие срања кои покрај парите кои ги изгубив изгубив и време во трчање по банки да вадам нова картица.
Тоа е веќе друга приказна, треба да бидеш внимателен кога трошиш пари преку Интернет.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Тоа е веќе друга приказна, треба да бидеш внимателен кога трошиш пари преку Интернет.
Еве како се крадат картички/лозинки преку прокси.
https://blog.haschek.at/post/fd9bc
Како ке бидеш внимателен? ...
Неможеш, треба да се избегнува прокси дури и за обично сурфање на нет.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.508
Поени од реакции
11.571
Еве како се крадат картички/лозинки преку прокси.
https://blog.haschek.at/post/fd9bc
Како ке бидеш внимателен? ...
Неможеш, треба да се избегнува прокси дури и за обично сурфање на нет.
Затоа постојат криптирани прокси и VPN сервери, за да се избегнат ваквите непосакувани настани.

Но за волја на вистината, јас само спомнав дека изводливо е отворање на блокирани веб сајтови преку прокси, никогаш не спомнав дека е безбедно.
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Затоа постојат криптирани прокси и VPN сервери, за да се избегнат ваквите непосакувани настани.
Но за волја на вистината, јас само спомнав дека изводливо е отворање на блокирани веб сајтови преку прокси, никогаш не спомнав дека е безбедно.
Ако го отвори линкот ке видеше дека пишува: This technique also works with https
Криптирани безбедни прокси не постојат.
Не постои такво нешто како безбеден прокси сервер.
Ако мислиш поинаку, пиши ми некаде надвор од темата да не заминеме премногу off topic.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.753
Немам ништо против вас, но муабетов оди накај :oftopik:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom