Терористички Напад во Париз, најмалку 12 загинати

Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Папата сака да каже дека мора да постои гранција во исмевањето на религиите на другите.
Разбрав што сака да каже.И не се сложувам со него.Или се ќе биде ок за исмејување или ништо.Така функционира хуморот.Хуморот не убива луѓе.Луѓето убиваат луѓе(особено оние на кои им смета ваквиот хумор).Мене искрено Чарли Хебдо,ниту ми е смешен ниту се согласувам со неговите убер либерални ставови.Но исто така не ме ни навредува,а уште помалце па да ме испровоцира за да направам масакар.Поентата ми е дека,религиозниве лидери се хипокрити.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: oon

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
И Ердоган и кинезите предвидуваат судир на цивилизациите - "clash of civilizations" познато ви е ?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
52
Поени од реакции
68
Но ниту Муслиманите не ги боли, ама баш ич, за чувствата на немуслиманите.
Ете кај нас, да речеме, ни убија невини деца, на најголем празник (Велигден) и Муслиманите масовно излегоа, со насилни демонстрации, без срам и перде, да ги бранат убијците и да бараат слобода за нив, притоа извикуваа Смрт за Каури и слично.
Дали нив им беше гајле за религиозните чувства на кафирите, на кои им убија деца баш на најголемиот христијански празник?
Жал ми е, ама јас не сум Charlie !

Можеби не го оправдувам методот на убивање ненаоружани луѓе, али огромен факт е дека арапскиот свет не дозволува врз нив да се иживува ционистичка машинерија и да им наметнува мулти-култура, педерски бракови, демонократију. абортус, феминизам и толеранција спрема “различностите“. Во арапските држави нема педерски бракови, нема абортус, феминизам, нема “толеранција“ спрема странците. Додека арапската жена раѓа деца, просечна бела Европјанка менува мажи и абортира 2 пати годишно, роди едно дете на 40 години, а често и не го раѓаат, туку во стари години живеат со некоја смрдљива пудлица која ја облекуваат како дете.

На Арапите не може да им дојде некој Сорос, Голдберг, Стив Џобсм Ротшилд и да им зборува колку е убаво да си педер, како е законско право на жената да го убива своето дете преку абортус, како семејството и детето се терет за нејзе, како треба да менуваат секој втор ден мажи, да се шетаат топлес. Тоа може само да помине кај латентни кастрирани бели Европјани разно разни ционистички “доктори и стручњаци“ да ни говорат како треба да бидеме толерантни, да се жени со Црнци, Индијци, Мексиканци и Филипинци, како постои само една човечка раса, како сме сите еднакви, како се националистите и расно свесни луѓе глупи, дивјаци, слепци задоени, како е феминизам и педерски екстремизам позитивна работа во секое “нормално и напредно“ општество.

Тоа само глупи белци од Европа и Америка цитираат такви ционистички стручњаци на коишто ги одгледуваат своите идни генерации.

Додека во Украина, Русија и словенските земји гинат млади луѓе за ционистички цели цела Европа се притресе за 12 антифашистички гомнари коишто си земаат за дрско да заебаваат цела арапска популација од 200 милиони луѓе. Мислат ова им се кастрирани и исфеминизрани бљувотини од Европа, па ќе им ја почитуваат нивната слобода на говор и демонократија.[DOUBLEPOST=1421452413][/DOUBLEPOST]Реакција на Brigitte Bardot славната француска глумица

I am not Charlie. I am Brigitte . Brigitte Bardot. It is 20 years since I stood as a patriot to warn my countrymen of the threat to my beloved France as throngs of foreigners changed our nation.


Internal enemies hurled names meant to humiliate and silence me: xenophobe, racist, bigot. Yet I stood, alone, as they charged, convicted and punished me many times for hate speech, a crime that cannot exist in a free country.


There were no rallies for my right to free speech, no cries of “I am Brigitte ”. So today, we are in siege—a deadly clash of civilizations raging in our streets, workplaces and shops. Some flee from the violence they created, but where do the French go? I am an old woman who loved – loves—my country, and fear it is gone forever. I am not Charlie. I am Brigitte . Brigitte Bardot.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Жал ми е, ама јас не сум Charlie !

Можеби не го оправдувам методот на убивање ненаоружани луѓе, али огромен факт е дека арапскиот свет не дозволува врз нив да се иживува ционистичка машинерија и да им наметнува мулти-култура, педерски бракови, демонократију. абортус, феминизам и толеранција спрема “различностите“. Во арапските држави нема педерски бракови, нема абортус, феминизам, нема “толеранција“ спрема странците. Додека арапската жена раѓа деца, просечна бела Европјанка менува мажи и абортира 2 пати годишно, роди едно дете на 40 години, а често и не го раѓаат, туку во стари години живеат со некоја смрдљива пудлица која ја облекуваат како дете.

На Арапите не може да им дојде некој Сорос, Голдберг, Стив Џобсм Ротшилд и да им зборува колку е убаво да си педер, како е законско право на жената да го убива своето дете преку абортус, како семејството и детето се терет за нејзе, како треба да менуваат секој втор ден мажи, да се шетаат топлес. Тоа може само да помине кај латентни кастрирани бели Европјани разно разни ционистички “доктори и стручњаци“ да ни говорат како треба да бидеме толерантни, да се жени со Црнци, Индијци, Мексиканци и Филипинци, како постои само една човечка раса, како сме сите еднакви, како се националистите и расно свесни луѓе глупи, дивјаци, слепци задоени, како е феминизам и педерски екстремизам позитивна работа во секое “нормално и напредно“ општество.

Тоа само глупи белци од Европа и Америка цитираат такви ционистички стручњаци на коишто ги одгледуваат своите идни генерации.

Додека во Украина, Русија и словенските земји гинат млади луѓе за ционистички цели цела Европа се притресе за 12 антифашистички гомнари коишто си земаат за дрско да заебаваат цела арапска популација од 200 милиони луѓе. Мислат ова им се кастрирани и исфеминизрани бљувотини од Европа, па ќе им ја почитуваат нивната слобода на говор и демонократија.[DOUBLEPOST=1421452413][/DOUBLEPOST]Реакција на Brigitte Bardot славната француска глумица

I am not Charlie. I am Brigitte . Brigitte Bardot. It is 20 years since I stood as a patriot to warn my countrymen of the threat to my beloved France as throngs of foreigners changed our nation.


Internal enemies hurled names meant to humiliate and silence me: xenophobe, racist, bigot. Yet I stood, alone, as they charged, convicted and punished me many times for hate speech, a crime that cannot exist in a free country.


There were no rallies for my right to free speech, no cries of “I am Brigitte ”. So today, we are in siege—a deadly clash of civilizations raging in our streets, workplaces and shops. Some flee from the violence they created, but where do the French go? I am an old woman who loved – loves—my country, and fear it is gone forever. I am not Charlie. I am Brigitte . Brigitte Bardot.
Што не се преселиш во Арабија чим е толку прекрасно, морално и никој не те тера да бидеш педер?
Ем убаво ќе ти биде, ем ќе ни ја спасиш државава од твојата појава.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.729
Поени од реакции
11.985
Што не се преселиш во Арабија чим е толку прекрасно, морално и никој не те тера да бидеш педер?
Ем убаво ќе ти биде, ем ќе ни ја спасиш државава од твојата појава.
Јас сеуште стојам на ставот дека за време на вооружени конфликти во држави како на балканот и слични њему - накај исток, нема невини жртви т.н. колатерална штета т.е. премала е бројката за да ги сметаме како такви. Диви племиња, ако ги биваше ќе имаше резултат (толку е едноставно).
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2014
Мислења
52
Поени од реакции
68
Што не се преселиш во Арабија чим е толку прекрасно, морално и никој не те тера да бидеш педер?
Ем убаво ќе ти биде, ем ќе ни ја спасиш државава од твојата појава.
Јас тие хорди Црнчуги, Арапи, Индијци, Филипинци, Латиноси не ги донесов во Европа. Таквите ко тебе ги примаат во име на толеранцијата и “сите сме људска раса“, па сега сето тоа на нос излегува. Ако, баш ми се допаѓа . Донесување на милиони имигранти, присилно интегрирање во општеството, свесно уништување на европскиот идентитет и европските нации има ко бумеранг да се врати кон сите.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Link nesto od kaj ti e podatokov?
Не ти треба никаков податок или линк за да видиш колку е паднат моралот на младите Европјани, едноставно прошетај по летните туристички места низ Балканот и самиот ќе се увериш!
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Не ти треба никаков податок или линк за да видиш колку е паднат моралот на младите Европјани, едноставно прошетај по летните туристички места низ Балканот и самиот ќе се увериш!
А како доаѓаш од паднат морал до менување маж и абортирање 2 пати годишно?
И кога се носат тврдења, посебно сензационалистички тврдења треба да бидеш подготвен да дадеш податоци, докази, објаснувања.
Ама нивово на дискусија на темава е спаднато на такво комично ниво што не ме ни чудат пола од глупостите истрескани.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
А како доаѓаш од паднат морал до менување маж и абортирање 2 пати годишно?
И кога се носат тврдења, посебно сензационалистички тврдења треба да бидеш подготвен да дадеш податоци, докази, објаснувања.
Ама нивово на дискусија на темава е спаднато на такво комично ниво што не ме ни чудат пола од глупостите истрескани.
Не знам како доаѓаш... тоа ќе го прашаш Jesus Chrysler, само сватив дека индиректно со неговиот пост сака да укаже на паднатиот морал на просечниот млад европјанин, а тоа не е случај во Саудиска Арабија на пример. И тука не гледам искажување на желба дали сака да се исели таму или не, туку едноставно ја зборува вистината која и ти ја знаеш!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.443
Поени од реакции
58.532
Vo S.Arabija e moralno da kamenuvas covek do smrt, ili da navivas dodeka go kamenuvaat. Ne pravete smesni sporedbi, zapadnoto opstesvo so site svoi mani koi nesomneno gi ima e naucna fantastika za bliskiot istok. Vie davate primer za fasisticko opstestvo kade kaznuvaat zeni za vozenje kola, i zboruvate za moral. Lesno e da vospostavis moralen sistem so lugje na koi im visi besilka nad glavata. Ako sakas slobodno opstestvo togas ke mora i da se pomiris so pravoto na poedinecot da zivee kako sto saka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom