Терористички Напад во Париз, најмалку 12 загинати

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
Исламот и ммуслиманите никогаш не се исмевале со други религии, јас никогаш лично никого не сум навредувал и не сум се исмевал. Па затоа и забрането да се исмева со пратеникот Мухаммед, тоа е свесно направено за провокација, е па нека знаат дека постојат луѓе кои својот живот го жртвуваат за одбрана на честа на исламот и пратеникот Мухаммед.
Поздрав.
Упс... чекај малку другар. Две прашања.
1. Дали тоа ти гарантираш дека ниту еден од над милијарда муслимани или колку се, не се исмевале и не ги навредувале другите религии???
2. И дали е праведно поради тоа што некој негде исмевал некоја фиктивна личност да се убијат и ликвидираат десетици луѓе???
Поздрав.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Сите пораки кои нема да имаат минимум два реда мислење, и кое ќе репостираат само графичка содржина по 10 пати во круг, и оние кои ќе продолжуваат со офтопик и меѓусебни препукувања нема да бидат опоменувани до бесконечност, туку бришени и дури и банирани од темава.
 
Член од
13 декември 2011
Мислења
504
Поени од реакции
816
подвлеченото - заради тие радикални исламистички движења на светот му се наметнува една апсолутно искривена и погрешна слика за муслиманството па од таму мислам дека потекува и толкава омраза против муслиманите.... РЕТКО кој сваќа дека едно е да си прав муслиман а сосема друго е да си радикален муслиман....

луѓето ги ставаат во исти кош овие 2 сосема различни групи и се водат според она народното ским си такав си
А што е прав муслиман, ти знаеш ли? Те молам просветли не, еве нас што го не го сфаќаме тоа.
 
Член од
7 мај 2013
Мислења
1.580
Поени од реакции
385
Упс... чекај малку другар. Две прашања.
1. Дали тоа ти гарантираш дека ниту еден од над милијарда муслимани или колку се, не се исмевале и не ги навредувале другите религии???
2. И дали е праведно поради тоа што некој негде исмевал некоја фиктивна личност да се убијат и ликвидираат десетици луѓе???
Поздрав.
1. Ако има такви, ништо не се подобри од овие што се исмеваат со исламот.
2. Да, праведно.
 

Stojna7

професорка пред хотел
Член од
2 декември 2013
Мислења
69
Поени од реакции
89
Немам можност на сите да им одговорам што ме цитираа,па затоа овде ќе им напишам на сите.

Нормално и очекувано е сега ваквите случаи да се врзуваат со глобален исламски тероризам,радикален ислам и што уште не..
Како и да е..
сите овде од подфорумот знаат дека мојпт став за исил е дека во најмала рака е вештачка творевина на големите сили, и дека сум против некоја будала да влезе во трговски центар и да се дигне у воздух итн итн..
Ова што го кажав за овој случај е доказ дека кога сум прашан за исламот,секогаш ја кажувам вистината бидејќи нема од што да се срамам и од кого да се плашам.

Исламот и ммуслиманите никогаш не се исмевале со други религии, јас никогаш лично никого не сум навредувал и не сум се исмевал. Па затоа и забрането да се исмева со пратеникот Мухаммед, тоа е свесно направено за провокација, е па нека знаат дека постојат луѓе кои својот живот го жртвуваат за одбрана на честа на исламот и пратеникот Мухаммед.
Поздрав.
 
Член од
7 јануари 2015
Мислења
30
Поени од реакции
37
Зошто мислите дека муслиманите ќе застанат со убивање на карикатуристи кои го цртаат Мухамед, кој е докажан педофил и убиец но тие знаејќи го ова го почитуваат?

Нема, ќе продолжат со труење на нашите општества со неевропски идеи и мора да бидат сопрено што поскоро со најстроги закони против било какво практикување на нивната одвратна религија.

Швајцарија е одличен пример со забраната на минариња. Да не остане само на тоа!
 

karan

бивш поет, плукач, вљубеник во слободата
Член од
31 мај 2006
Мислења
3.595
Поени од реакции
2.719
1. Ако има такви, ништо не се подобри од овие што се исмеваат со исламот.
2. Да, праведно.
Добро, доволно е.
Немам ништо ниту против тебе, ниту против твојата религија, но единствениот заклучок кој ми се наметнува е дека си опериран од чувството за правда. Се случува најчесто во моменти на фрустрација, но кај вас не се работа за моменти а за цел живот.
Ве жалам.
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
444
Поени од реакции
1.007
Еве една од карикатурите за Мухамед од истиве луѓе.

10906435_1533323833612819_5992564302193780466_n.jpg
А еве во прилог една од многуте кои го исмеваат Христијанството.Приметете колку се дури и повулгарни овие насочени кон христијанството,а сепак единствените реакции се писмени поплаки од некои христијани(секако не терористички напад)

10888350_1533323733612829_7138524845809752599_n.jpg
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
И така Владите или оние кои се претставуваат за такви, ќе продолжат да креираат секакви инциденти, сајбер напади, бомбашки напади, сечење глави, уривање авиони, се со цел реализирање на своите “средовековни“ политики на контрола.
И ставовите на муслиманите од форумов и воопшто во државава се креирани? И тие се дел од "заверата"? Имаш јасен став дека овој чин го сметаат за бранење чест! Чија креација е таквиот став?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Сега треба секој весник во Европа во следното издание на насловната страница да стави карикатура од Мухамед,па нека се мачат која мета да ја напаѓаат.
Преку такво веќе од нив......што сакам бе ќе кажувам за Мухамед бе и како сакам ќе си го цртам. Ако си верник наљути ми се и тргни се на страна, бојкотира ми го весникот, збори што сакаш за мене - ако постои твојот Бог јас ќе бидам тој што ќе гори во пеколот не ти. Ама толку им е силна верата што не знаат како да одговорат на друг начин.


Како и да е......треба да знаат дека веќе едни пред нив завршија во печки.Нека продолжат уште малце вака да им се качуваат на глава на луѓе.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Еве една од карикатурите за Мухамед од истиве луѓе.

Прегледај го приврзокот 111319
А еве во прилог една од многуте кои го исмеваат Христијанството.Приметете колку се дури и повулгарни овие насочени кон христијанството,а сепак единствените реакции се писмени поплаки од некои христијани(секако не терористички напад)

Прегледај го приврзокот 111320
Да бидеме реални црквата во Европа има минимално влијание. Најсмешното е што овие квази либерали сеуште се расположени со исмевање на христијанството а не им држи да го исмеваат исламот. Еве овие имале некакваси храброст (иако не сум фан на ваков вид на изразување) и видете што се случи. Сега кој ќе става глава во торба за да црта карикатури и да критикува? Речиси никој и затоа ќе добијат поддршка радикалните структури во Европа.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
А што е прав муслиман, ти знаеш ли? Те молам просветли не, еве нас што го не го сфаќаме тоа.
кој е прав муслиман ке прашаш токму некој муслиман што е по упатен во нивната вера а јас можам да ти кажам што според мене е прав мсулиман.


прав муслиман е исто човек како јас и ти кој кога ке те види ке се поздрави и ке направи нормален човечки муабет и ке си отидете и двајцата со бистра глава -за разлика од радикалните што живеат заспиваат и се будат со помислата колку повеќе луѓе да убијат за да бидат по „праведни“ пред нивниот пророк што сами или некој од страна им го наметнал
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Цивилизациска разлика, христијанството научи да живее и да се носи со критика, другиве сеуште не, ќе треба некој да ги научи, со сите средства очигледно
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.175
Поени од реакции
8.359
И ставовите на муслиманите од форумов и воопшто во државава се креирани? И тие се дел од "заверата"? Имаш јасен став дека овој чин го сметаат за бранење чест! Чија креација е таквиот став?
Во прилог на ова.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom