Ножеви

Член од
19 февруари 2010
Мислења
536
Поени од реакции
1.720
The first this year.



№8 :icon_lol:
Мали евтини ножеви но ми се забавни -купив и едно танто и тоа од Албаинокз но не ми се допаѓа како е наострен ќе го сликам кага го поправам.Овие денови чекам да ми донесат и една Мора и таа како опинела со карбонски челик !!
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
536
Поени од реакции
1.720
За 35 $ толку !! Не е којзнае што, но е масивен и како го наострих може да сече хартија .Којто сака да се фали да дава 350$ за Колд Стил, а кој сака само да се фали без дадава толку пари за 40-50$ на алиексрес има и кинески копии на Рекун Сан Маи :D... сите ја вршат истата работа -или по наскоро стануваат само за кастрене на дрва :D





 
Последно уредено:

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
За 35 $ толку !! Не е којзнае што, но е масивен и како го наострих може да сече хартија .Којто сака да се фали да дава 350$ за Колд Стил, а кој сака само да се фали без дадава толку пари за 40-50$ на алиексрес има и кинески копии на Рекун Сан Маи :D... сите ја вршат истата работа -или по наскоро стануваат само за кастрене на дрва :D





Да не ти дадоа и ракавици гратис? :D
П.С. Рат танг како ,,најјакоит'' ка бар, ќе ти се скрши во рака иако изгледа дека е цврст.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
delikcata mi ja donese brat mi od finska, pred nova godina imalo akcija i ja platil 53 e
Еба*и акцијата :D. Акција за 20% поскапо :P. Добро, може таму да е дупла поскап од на пр. порачка од интернет. Таман е, смоле мислам стави грчка страница за ножеви, 100% поскапи од реалната цена. Тоа е.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Дечки гледам се разбирате доста во сечила, не сум дома да ги сликам ловечките ножеви кои ги имам наследено од татко ми кои ако не се лажам се од прохром (нерѓосувачки), 2 воени. Јас имам уште еден од војска бајонет али не е нешто посебно. Е сега ме интересира каде може да најдам вакви сечила
1706-riddick-knife.JPG
sword 1.jpg sword4.jpg
mec2.jpg mec2.jpg
незнам како му е специјално името, али љубител сум да научам да ракувам со вакви сечила и да ги имам во својата скромна колекција.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Дечки гледам се разбирате доста во сечила, не сум дома да ги сликам ловечките ножеви кои ги имам наследено од татко ми кои ако не се лажам се од прохром (нерѓосувачки), 2 воени. Јас имам уште еден од војска бајонет али не е нешто посебно. Е сега ме интересира каде може да најдам вакви сечила
Прегледај го приврзокот 111241
Прегледај го приврзокот 111242 Прегледај го приврзокот 111243
Прегледај го приврзокот 111244 Прегледај го приврзокот 111244
незнам како му е специјално името, али љубител сум да научам да ракувам со вакви сечила и да ги имам во својата скромна колекција.
Овие ќе ти бидат само за дома без практична примена. Побарај нешто такво на алиекспрес, тоа ти е најефтината варијанта, јас би можел да ги направам, но ќе те чинат скапо заради материјалот на нив (многу челик има),и заради брусењето, а тука ќе го има многу и да само од карбон може да ги направам.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
koga go kupiv vengerot malku se dvoumev no nekolku pati dosega me vadel od ''kalta'' i sega sum prezadovolen. delikata uste ja nemam tolku koristeno no e mnogu lesna dobro lezi vo raka i ja nosam sekoj den zaedno so vengerot
Јас искрено повеќе ги сакам Венгерите отколку Викториноксите, можеби е тоа што Венгер е веќе затворена и непостои како Венгер (купена од Викторинокс со скоро сите невни модели, за жал :().
 
Член од
1 декември 2009
Мислења
187
Поени од реакции
27
Еба*и акцијата :D. Акција за 20% поскапо :P. Добро, може таму да е дупла поскап од на пр. порачка од интернет. Таман е, смоле мислам стави грчка страница за ножеви, 100% поскапи од реалната цена. Тоа е.
hehe znam cenite od poracka od internet se razlikuvaat od onie ceni koi sto gi imaat vo army shop
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
hehe znam cenite od poracka od internet se razlikuvaat od onie ceni koi sto gi imaat vo army shop
Колку што имам приметено, ако некој нож на интернет е на пр. 36 долари, во продавниците го прават 3600 денари, што е повеќе од дупло од реалната цена, ајде да е на пр. 3000 или помалку, ама 3000 и 600 бре...
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Овие ќе ти бидат само за дома без практична примена. Побарај нешто такво на алиекспрес, тоа ти е најефтината варијанта, јас би можел да ги направам, но ќе те чинат скапо заради материјалот на нив (многу челик има),и заради брусењето, а тука ќе го има многу и да само од карбон може да ги направам.
Ќе разгледам по али, сакам да имам нешто вакво чисто од мерак, за практична примена неможе ова да се употреби секако, воени сечила се.
 

cesma

Finest Сasual Dating - Actual Girls
Член од
20 ноември 2014
Мислења
166
Поени од реакции
100
Еба*и акцијата :D. Акција за 20% поскапо . Добро, може таму да е дупла поскап од на пр. порачка од интернет. Таман е, смоле мислам стави грчка страница за ножеви, 100% поскапи од реалната цена. Тоа е.
Грешка си пријател. 53€ = 63$ што е точно колку што треба да е. На Amazon и Bladehq е таман толку ако не и некој долар поише.
А од кај да знаеме можда ја има ZDP-189 верзијата :)
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Грешка си пријател. 53€ = 63$ што е точно колку што треба да е. На Amazon и Bladehq е таман толку ако не и некој долар поише.
А од кај да знаеме можда ја има ZDP-189 верзијата :)
Еее зошто секогаш мислам дека е околу 40$ деликата??! Јас сум грешка. А здп верзијата е 100+$.
 

cesma

Finest Сasual Dating - Actual Girls
Член од
20 ноември 2014
Мислења
166
Поени од реакции
100
Ќе разгледам по али, сакам да имам нешто вакво чисто од мерак, за практична примена неможе ова да се употреби секако, воени сечила се.
Да да исклучиво воени... Кај Клингонците во Star trek :)
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom