Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
S5 mini и општо ти се осакатени модели ако планираш тука да не убедуваш дека мини е подобар од с5 си го згрешил форумот
Дечко не ни пробав некого да убедувам, јас само прашав во што е послаб, а вие што не знаете да објаснувате то е друга работа, минито има помал екран и нормално дека ќе има послаб процесор и батерија, не секој сака да има таблет во џеб.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Дечко не ни пробав некого да убедувам, јас само прашав во што е послаб, а вие што не знаете да објаснувате то е друга работа, минито има помал екран и нормално дека ќе има послаб процесор и батерија, не секој сака да има таблет во џеб.
Послаб е во се во меморија во рам во екран во процесор во перформанси во камера друго што не ти е јасно 5 инч се таман не е таблет
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Дечко не ни пробав некого да убедувам, јас само прашав во што е послаб, а вие што не знаете да објаснувате то е друга работа, минито има помал екран и нормално дека ќе има послаб процесор и батерија, не секој сака да има таблет во џеб.
Е па кога не сакаш телефон од 5+ инчи екран, што се распрашуваш ?? Или само да си направиш муабет ?? Сите убаво ти објаснија, ако не разбираш, тоа е друго.
Купи си го минито и уживај.
 
Член од
5 март 2010
Мислења
26
Поени од реакции
0
Abe ok e se , samsung si ima ime ama zosto ne z3 . Dizajnot e mnogu podobar i mi izgleda kako pokvalitetno izraboten , isto i perfomansi ?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Abe ok e se , samsung si ima ime ama zosto ne z3 . Dizajnot e mnogu podobar i mi izgleda kako pokvalitetno izraboten , isto i perfomansi ?
Досегашното искуство со Sony смартфони ми покажало дека имаат премногу спор User Interface, таков како sluggish, замуљан. Дизајнот не ми се свиѓа, многу се плочкасти, ко табла да носиш у џеб. Тоа шпицастите рабови без никакво накривување кинат панталони :D Можеби поновиве модели работат smooth, нека каже некој што има. Сепак, да треба да бирам би избрал S5.
 
Член од
5 март 2010
Мислења
26
Поени од реакции
0
ne uste ne im veruvam na lg :) . Nemozam da resam koj da go zeam a sakam utre da go obnovam dogovorot , citam recenzii i uste imam dilemi . Najveke sum za z3 ama nemam nikakvo iskustvo so sony , zatoa ve prasuvam za mislenje
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
ne uste ne im veruvam na lg :) . Nemozam da resam koj da go zeam a sakam utre da go obnovam dogovorot , citam recenzii i uste imam dilemi . Najveke sum za z3 ama nemam nikakvo iskustvo so sony , zatoa ve prasuvam za mislenje
Јас попрво би земал G3, него Z3.
 
Член од
5 март 2010
Мислења
26
Поени од реакции
0
Neznam najverojatno bi idel sega za sega so s5 iako ne mi se pravi keifot mnogu , ali ne sakam da se zaebam so z3 , da gi izlupam tmobile poenite za dzabe , neznam so ke napravam
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Другар купи пред некој период z3 и е презадоволен, батеријата посебно држи преку ден-два со активно користење
 

Kajgana Shop

На врв Bottom