Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 октомври 2008
Мислења
30
Поени од реакции
20
2014 сум :(, се заебав што идев преку амбасада прво происход чекав 5 месеци после и на интервју бев 3ти јануари а бројот ми е 4000+/2014

Sent from my Nexus 7
tie gi pustaat po nekolku iljadi naednas, ako pocnas da rabotat kao so treba brzo ke stigne i tvojot br. inaku ako se predomislis da ides porano pisi
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.515
Поени од реакции
5.088
tie gi pustaat po nekolku iljadi naednas, ako pocnas da rabotat kao so treba brzo ke stigne i tvojot br. inaku ako se predomislis da ides porano pisi
Нема шанси битен ми е колоквиумов несакам да изгубам цел ден пред полагањето. Ако се предомислиш да идеш после тоа во терминот што ти пишав кажи :)

Sent from my Nexus 7
 
Член од
29 декември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
67
Zdravo decki prv pat pisuvam,me interesira dokolku imam prv pratuced so Bugarski pasos da li bi pomognalo negovite izvodi kako dokaz ili mora od baba i dedo da se ili od roditeli.zborev so mnogu posrednici i vikat deka trenutno nisto ne pomaga mora da se od roditeli ili dedovci,sto da pravammmmm
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Zdravo decki prv pat pisuvam,me interesira dokolku imam prv pratuced so Bugarski pasos da li bi pomognalo negovite izvodi kako dokaz ili mora od baba i dedo da se ili od roditeli.zborev so mnogu posrednici i vikat deka trenutno nisto ne pomaga mora da se od roditeli ili dedovci,sto da pravammmmm
Jas mina so prv bratuced a sestra mi ceka so istio dokument samo so sea go vmetnav i mojot dokument taka da ne ti e loso da se obides ne gubes nisto.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Појма неам ниедна институција во софија каде се наоѓа зашто до сега се преку амбасада одев.
Do kaj stigna zama proishod od bg ambasada bese na intervju pa neli dokumenti i uplati si vrsel preku bg ambasada kako pa sega se resi da odis direkno vo Sofija ????
Jas cekam proizhod vo bg ambasada zatoa prasuvam koga ce stigne sto da pravam na posrednici ama ic ne mi se dava pari ako mozam da se prijavam preku bg ambasada sto znam me interesira tvoeto mislenje
 
Последно уредено:
Член од
11 април 2012
Мислења
4.515
Поени од реакции
5.088
Do kaj stigna zama proishod od bg ambasada pa se resi da odis direkno vo Sofija ili ????
Поминав и интервју во амбасада па сега чекам бројчето да се појави во некој протокол/соопштение. На 3ти јануари ќе правам една година одкако поминав на интервјуто.

Иначе прашање до сите како иде за закажување за происход за нов апликант (братучед ми) во софија или некој друг град небитно зашто преку амбасада иде доста споро. Имаме ист документ од заедничка баба да го приложиме двајцата.
Некој некаде спомна дека има преку интернет да се закажело кога да се оди за да се поднесат документи, би било добро да се сподели. Фала однапред
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Поминав и интервју во амбасада па сега чекам бројчето да се појави во некој протокол/соопштение. На 3ти јануари ќе правам една година одкако поминав на интервјуто.

Pak ne mi e jasno si bil na intervju vo bg ambasada taka e od sega pa natamu kolku sto jas znam i citav na forumov site cekaat da gi iskoci brojce se ceka do 1.5-2 godini za pasos i ti zosto ce ides vo Sofija da odneses proizhod ako si nasol ??
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.515
Поени од реакции
5.088
Pak ne mi e jasno si bil na intervju vo bg ambasada taka e od sega pa natamu kolku sto jas znam i citav na forumov site cekaat da gi iskoci brojce se ceka do 1.5-2 godini za pasos i ti zosto ce ides vo Sofija da odneses proizhod ako si nasol ??
Значи бев на интервју во амбасада пред 1 година, во мегувреме додека чекам најдов дополнителен документ за бг потекло и сакам да го доставам.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.515
Поени од реакции
5.088
опа нови 436 не е баш позитивна оваа вест, сепак ке мораме да си бараме друго чаре мене така ми изгледа
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Овие како кртови работат,само да не вратат на дополнителна проверка.....
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
597
Поени од реакции
605
Абе само мене ми се чини или престанаја со прекратување на преписки?Ако следи некој нека каже .
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom