Кладилница (Генерална дискусија)

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
  1. Астон Вила утре х прво полувреме,многу слабо даваат голови и ако успеат некако да дадат гол тоа би било во второ.
  2. Манчестер ГГ
  3. Ридинг - 3+ (дечкиве биле со нов тренер, тазе па ќе се покажуваат ќе трчаат како будали)
  4. КПР си ги метит на овие традиционално, не гледам зошто и утре да не ги тепа на домашен терен.
Ова ќе ми е 2/4 ми требаат сега 3/5 и да се најде некој 2 фикса убави.
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
  1. Астон Вила утре х прво полувреме,многу слабо даваат голови и ако успеат некако да дадат гол тоа би било во второ.
  2. Манчестер ГГ
  3. Ридинг - 3+ (дечкиве биле со нов тренер, тазе па ќе се покажуваат ќе трчаат како будали)
  4. КПР си ги метит на овие традиционално, не гледам зошто и утре да не ги тепа на домашен терен.
Ова ќе ми е 2/4 ми требаат сега 3/5 и да се најде некој 2 фикса убави.
На уплата од 1000ка со горе 2 фикса да речеме по 1.45 коеф и долу 3/5 овие што ги пиша колку би била минимална, а колку максимална да не барам калкулатори?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.453
Поени од реакции
5.473
Во која кладилница има ски скокови за кладење? Денес почнуваат 4те скокалници да напрам поинтересно да ми биди.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Во која кладилница има ски скокови за кладење? Денес почнуваат 4те скокалници да напрам поинтересно да ми биди.
Бетсити сигурно има, другите незнам ама можно е да има во Моцарт.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.568
АКо почнат сеа овие Англичаните да ги одложуваат у курац нека се носат
 
Член од
10 ноември 2014
Мислења
132
Поени од реакции
50
Манчестер Утд-ГГ
Челзи-2
 
Последно уредено:
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
http://2win.mk
Нaвистинa ќе oтвoрaaт зa Н.Г. Сaмo ќе биде штетa aкo пoнудaт мизерни квoти a бaш сaкaм дa ги зaтвoрaт мaјмуните кaкo Кoпaчкa и Мoцaрт штo се дрзнувaaт дa стaвaaт квoти сo 15% мaргинa и истите ги нaмaлувaaт нa тикет, сo гoдини штo стaвaa услoви зa уплaтa, пa дoдaди стуб, дoдaди еднa и oстaли срaњa.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
На уплата од 1000ка со горе 2 фикса да речеме по 1.45 коеф и долу 3/5 овие што ги пиша колку би била минимална, а колку максимална да не барам калкулатори?
Зависи јас не се лакомам многу и горе редам фиксови со до кај 1.40 коефициент, но така доколку ги фатиш 2-та фикса горе, 2 од 4, и 3 од 5 ќе земеш многу малце околу 300 денари да речеме.

е сега ако фатиш 3/4 4/5 одиш накај 3000 добивка, ако имаш 4/4 4/5 10 000 некаде, а ако фатиш се околу 50 000 ми доаѓа просек бидејќи отприлика долу ми се сите 1,60-2.00 коефициент.

Што повеќе фиксови горе и поголем коефициент тоа поголема добивка, можеш горе и 4 од 4 да бараш ако имаш сигурно нешто :)
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.020
Поени од реакции
575
Зависи јас не се лакомам многу и горе редам фиксови со до кај 1.40 коефициент, но така доколку ги фатиш 2-та фикса горе, 2 од 4, и 3 од 5 ќе земеш многу малце околу 300 денари да речеме.

е сега ако фатиш 3/4 4/5 одиш накај 3000 добивка, ако имаш 4/4 4/5 10 000 некаде, а ако фатиш се околу 50 000 ми доаѓа просек бидејќи отприлика долу ми се сите 1,60-2.00 коефициент.

Што повеќе фиксови горе и поголем коефициент тоа поголема добивка, можеш горе и 4 од 4 да бараш ако имаш сигурно нешто :)
чек чек на 1000 уплата за овие утакмици горе со 1.4 коеф викаш дека ќе биде 50к добивка макс?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
http://2win.mk
Нaвистинa ќе oтвoрaaт зa Н.Г. Сaмo ќе биде штетa aкo пoнудaт мизерни квoти a бaш сaкaм дa ги зaтвoрaт мaјмуните кaкo Кoпaчкa и Мoцaрт штo се дрзнувaaт дa стaвaaт квoти сo 15% мaргинa и истите ги нaмaлувaaт нa тикет, сo гoдини штo стaвaa услoви зa уплaтa, пa дoдaди стуб, дoдaди еднa и oстaли срaњa.
Дај бе батали ги дебилите. Ќе се испосерат и ќе затворат. Во Бугарија неколку години беше забрането он лајн кладењето па пола Бугарија се кладеше на нет.

Се знае како завршуваат сите вакви Северна Кореа проекти.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.786
Поени од реакции
63.389
Ги гледам коефициентиве за жолти картони меѓу Саутемптон и Челси.

Првиот картон да го добие Саутемптон е 1.90. Колку за информација, Челси претходните 2 меча ги одигра без да добие жолт картон, и човекот кој е задолжен за прљавата работа, Матиќ, прави многу ситни фаули за да би добил картон.
Со оглед на тоа дека Челси ги доминира поголемиот дел на мечевите, ретко имаат потреба за правење на груби фаули.

Ако не испадне Коста со некоја глупост, би требало ова лесно да помине.
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
Дај бе батали ги дебилите. Ќе се испосерат и ќе затворат. Во Бугарија неколку години беше забрането он лајн кладењето па пола Бугарија се кладеше на нет.

Се знае како завршуваат сите вакви Северна Кореа проекти.
Ако извадат поголеми квоти од земскиве кладилници многу луѓе ќе им дадат шанса и има шанси да успеат. Ама не верувам дека се толку паметни да дадат убави квоти, ќе ја тераат севернокорејската до крај, ќе даат 1.8 со 1.8 за хендикеп и ќе затворат за 1 година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom