Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Неам коментар ...на полувреме ги стаив да не изгубат над 5.5 .... имаа -3 и напад на 2минути до крај .....и се испосраа за сите пари ... глупаци се да им испоебам
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.450
Поени од реакции
109.373
За утре еден тип уште од сеа да ви кажам: Леброн овер поени, колку сака нека му е граница, али 25.5 ќе биде.
Стандард на Божиќ се играат најинтересните натпревари во НБА, а Кливленд игра против Мајами, поранешниот тим на Леброн со кого освои 2 титули и изгуби 2 финалиња. Да не барам сега линкови али вака по пратење долго време НБА сигурен сум дека Леброн има ненормален просек на Божиќната вечер, мислам дека сигурно над 30 му беше. Така да утре ќе иде на солидна уплата Леброн, мислам дека им дава најмалце 30 на Мајами.
Ај да се пофалам, да не биде за џабе анализата. :D
30 комада даде пријателот, и тоа со 8 промашени слободни фрлања. :angel:
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.942
Поени од реакции
9.580
Таман мислев иам фикс за утре Нефтекхимик ја одложија али имајте ги предвид за недела играат нешто кај Нафтекхимик заболени играчи имало со Трактор играат исто и Сибир со Адмирал кај Адмирал имаше 16 разболени играчи затоа и одложија утакмици вчера и завчера прашање е колку ке се опоравени и онака од Сибир ке го кркаа тие али сепак за утре
Ли + со оглед дека играат со Астана Магнит може да лупнат 3-4 гола и Ли да биде асистент шансите се големи
Дадонов исто може да направи асистенција СКА се без КОвалчук па мора други да преземат одговорност може да се пробаат и Торесен и Шипачев али мали квоти подобро да се проба на Дадонов

Од фиксови ЦСКА треба да оди 4,5+ и мислев Казан да ја играм али со оглед дека Џони пиша дека ја гледа како 2ка одлучете сами да ли ке ја играте[DOUBLEPOST=1419557733][/DOUBLEPOST]плус ова на 50 сите 2+ и уште едно со 1+ прво само таму ке одам со помалку утакмици
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.742
Поени од реакции
11.623
Роуз даде 7 поени во први 3 минути и глеам сеа на полувреме 11, плус го имам се да му ебам.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дефинитивно по долга анализа утре конечно ги играм, а вие како сакате

Ливерпул-2
Арсенал-1
Мелсуген(Германски ракомет)-2
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.450
Поени од реакции
109.373
Јас лично Мелсунген не би ја играл, ама ако си решил среќно, дај Боже да ти тепаат. Ова од проста причина што многу тешко се победува на гости го германскиот ракомет.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Мене ливерпул ич не ми се игра па гости


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
И да напоменам само,проклети да се сите министри и цела владина коалиција што се на власт во Македонија што го донесоа овај посран и несоодветен закон за "данок на добивка"..едноставно страм да му е и на нив и на нас што ни вршат буквална кражба а ние ништо не превземаме,ама класична кражба на нашите пари.....страшни пички сме(или неписмени едно е сигурно)

Од груба пресметка од 07.01.2014 досега ми имаат земено некаде околу 15-16.000 ден данок..значи во случајот ако направиме математичка пресметка јас од кладилница според пресметките на УЈП на мое име сум ќар 150.000 денари,а во случајот не се рачунаат парите што ги имам изгубено во самото кладење што се исто така прилично голема сума(помала од горе наведената) и тука во случајот УЈП ми врши (не само мене туку на сите) класична кражба со тоа што не ги пресметува и парите што ги уплаќаме..

Едноставно е..

Уплаќаме три ливчиња по уплата 100 денари ,сите се по 3 коефициент и едно е само добитно

100*3=300-10% данок=270 ден. добитни
100 ден ..ливчето те паѓа
100 ден..ливчето те паѓа..

Во случајот ти си ни ќар ни зијан,државата ти кради 30 денари а во очите на УЈП си ќар 170 денари...КОЈА Е МАТЕМАТИКАТА?...мора нешто да се превземи![DOUBLEPOST=1419562878][/DOUBLEPOST]
Јас лично Мелсунген не би ја играл, ама ако си решил среќно, дај Боже да ти тепаат. Ова од проста причина што многу тешко се победува на гости го германскиот ракомет.
Ги видов тие Лемго се многу умрена екипа,а овие Мелсуген баш се онака офанзивна екипа која дава голови..ќе видиме дај боже да влези..сепак страв ми е да го играм Америка хокејот
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.450
Поени од реакции
109.373
Ги видов тие Лемго се многу умрена екипа,а овие Мелсуген баш се онака офанзивна екипа која дава голови..ќе видиме дај боже да влези..сепак страв ми е да го играм Америка хокејот
Ќе има нешто боље за утре сигурно, само треба да се разгледа. Знам само дека кај Енглезите ќе биде покољ, ќе има киксови, а многу ќе се улетуваат на фаворитите. :D
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.742
Поени од реакции
11.623
Роуз даде 7 поени во први 3 минути и глеам сеа на полувреме 11, плус го имам се да му ебам.
Намерно ми се дешава ова :pos:
Два пати шутна до сеа у второ бе, два пати.

За да биде поинтересно на крај магично за една минута даде 7 поени, таман да ме бутне за пола кош. :cuc:
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.450
Поени од реакции
109.373
Намерно ми се дешава ова :pos:
Два пати шутна до сеа у второ бе, два пати.

За да биде поинтересно на крај магично за една минута даде 7 поени, таман да ме бутне за пола кош. :cuc:
Намерно ми се дешава ова :pos:
Два пати шутна до сеа у второ бе, два пати.

За да биде поинтересно на крај магично за една минута даде 7 поени, таман да ме бутне за пола кош. :cuc:
И утна тројка за 23 да даде, откако врза 7 поени нормално... Штета :(

Ова со играчиве е интересна работа само треба што порано да се уплатат зашо границите многу им рипаат во текот на денот. Леброн сабајле 24.5 беше, па после на 26.5 му се качи границата. А 2 коша ептен мењаат.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пол 10.5+
Грифин 24.5+

4мин игра во прво, 0 се двајцата.


Едит: 1/17 се Клиперси ... Грифин 0 коша, Пол 0 асистенции на крај на прва .... топ

Eдит 2: Грифин 0 кошеви, Пол 0 асистенции на крај на втора .....може ли бе таква мувла да сум ?
 
Последно уредено:
B

BooBojan

Гостин
Челзи- 3+
Мaнчестер Јунaјтед- 3+
Тoтенхем-3+
Свoнси- 1

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom