Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Мацедониан другар од оваа селекција има три слики само не знаев дека тоа било 2001.Значи на таа селекција еден мој беровец влегол кај вас а сега е човек со највеќе завршени обуки во бсн исто така е снајперист.Да ЏКД пред една година беше селекцијата за нови волци
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Другар ЏКД не се обидувај да му објаснуваш.Да го прашам само зошто 2001 се водеа битка само во села и градови тоа ти се населени места.И да не беа волците како единствени специјалци во арм кои се професионално обучени за во урбана средина друг тек ќе имавме на војната.Секако волците подржани од другите единици на арм и мвр така да БРАВ преиспитај се човек
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
994
Поени од реакции
506
Не ми е јасно против кого ќе се борат во населениве места.
si gleal li ti na pr. Black Hawk Down ?
aaa edit ste go spomnale
inace ne se kontraj zasto bliska borba od vakov tip e pozaebana i poteska od onaa na sirok front..Ova mislam deka mozat da ti go potvrdat drugive momci od tuka
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Дечаци ај мирни. Не ми се делат казнени. :ban:
Абе треба да му делиш ама ај.Прочитај му го мислењето,не смее да се пише на форумов погрдното име за арнаутиве,а смее да се пишува фиромска раса ?

Како што знам ова е Македонски форум.[DOUBLEPOST=1418524641][/DOUBLEPOST]
si gleal li ti na pr. Black Hawk Down ?
aaa edit ste go spomnale
inace ne se kontraj zasto bliska borba od vakov tip e pozaebana i poteska od onaa na sirok front..Ova mislam deka mozat da ti go potvrdat drugive momci od tuka
Батали го,иако го избришала госпожата моето мислење,ретардирано е девојчево џабе и објаснуваш,изгледа многу ќотек има јадено од полицајци и алфи ради тоа што многу се дрогирал па ги хејта.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
А ти ќе бидеш локален шериф на темава? На сите глупи и провокаторски постови ќе паѓаш? Гледам никој освен тебе не подлегнал на провокација од членов.
Одмори и ти некое време од темава.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
А ти ќе бидеш локален шериф на темава? На сите глупи и провокаторски постови ќе паѓаш? Гледам никој освен тебе не подлегнал на провокација од членов.
Одмори и ти некое време од темава.
Мене ме цитира бе,како да не му вратам на цитат ? :)
 
Член од
14 декември 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Taka e @JETKUNDO spec edinici najjaki, dolu drogaaa!!! ovde site so nejkat dzandari i specijalci se narkomani i jadele kotek pozz aikido
volcite site ke gi ubijat so fiksaat marihuana u vena
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Почнаа секој викенд да држат тренинг по спортските сали заедно со такви кои до вчера пукаа во нив.:bravobe: Наредби се наредби, ама и човечност е потребна.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Почнаа секој викенд да држат тренинг по спортските сали заедно со такви кои до вчера пукаа во нив.:bravobe: Наредби се наредби, ама и човечност е потребна.
Каде држат и кој тоа ?

и што треба според тебе да се направи ? да дезертираат сите Македонци односно да протестираат ?

И што мислиш зошто е тоа така ? дека многу сакаат да работат со нив ? Не,туку поради тој Рамковен договор,најголемата причина-поради предавниците и притисоците од надвор да се потпише,стопирање на акции,"размерна сила",и втората работа поради малиот одзив на доброволци и резервисти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom