Ножеви

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Не ми е проблем да платам за шипинг туку дали некаков закон овдешен можи да напрај проблем демек оти за ладно оружје станува збор бла бла...
Мал украсен нож ништо посебно :)
Не, не, барем по мое искуство не. За тоа да не бериш гајле, имам порачувано 3-4 пати ножеви, мултитулови и такви работи, се ми има стигано без никакви проблеми.
 

cesma

Finest Сasual Dating - Actual Girls
Член од
20 ноември 2014
Мислења
166
Поени од реакции
100
Острилката стигна. Морав да платам 500 ден. ДДВ и царина за неа .
Како и да е се фрлив ноќеска на работа. После 800-ка камчето, земав 1200 шмиргла ја завиткав околу камен и пеодолжив се до 2500-ка и строп. Затоа сеа имам 3 ножа остри ко бритва со ивица (и Марица) светната ко огледалце. ☺
 

cesma

Finest Сasual Dating - Actual Girls
Член од
20 ноември 2014
Мислења
166
Поени од реакции
100
Не ми е проблем да платам за шипинг туку дали некаков закон овдешен можи да напрај проблем демек оти за ладно оружје станува збор бла бла...
Мал украсен нож ништо посебно :)
Ма немаш проблем. Имам нарачувано ножеви до 10 см. и се подигаат без проблем.
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
А ова може?

Безбедно во контакт со храна и кошта 200 ден. Во Домнет.
Тоа само за подмачкување, а ако лепи треба или да го отвараш па да го миеш или со медицински алкохол/ацерон да го исчистиш. А тоа WD-40 и чисте и подмалкува и истиснува влага и се во едно. Ако имаш, ОК ,ако не , јас секако доаѓам во Скопје овој викенд, ќе се видиме, ќе го средиме, јас донирам WD-40 :).[DOUBLEPOST=1417022934][/DOUBLEPOST]Екипо, јас официјално доаѓам во Скопје викендов.[DOUBLEPOST=1417029075][/DOUBLEPOST]Е нешто вакво да имам (за украс де :))
[DOUBLEPOST=1417030350][/DOUBLEPOST]И да ви кажам дека во Домнет има стигнато нова роба. Еве кои модели ми кажаа дека ги имаат:
cadet 84mm
pioneer standard 0.8201.26
hunter red
forester one hand
swisschamp red
swisschamp XLT
Ranger grip 68
executive 81 65mm

drugi kujnski nozevi

Тоа е тоа мислам...
 
Последно уредено:

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.853
Поени од реакции
12.350
Еве и јас да се пофалам што ијам :D

Овој го имам откако знам, поклон е од роднина што работеше во Братство во Охрид. Нарачката била за амерички пазар а вработените си зеле по неколку примероци:
20141129_115550.jpg 20141128_211347.jpg

Овој другиот иста приказна само што е чичка нов т.е. некористен за разлика од првиот а ми го поклони истиот роднина пред две години :) \m/
20141128_211514.jpg 20141128_211558.jpg
Живела Јигославија и дан републике :LOL:

П.С. Ливчето е од дрвце кое овде не знам зошто побогу го викаат липа кога всушност низ светот го викаат јавор - д флаворинг уан :coffee:
 
S

StormRage

Гостин
Еве и јас да се пофалам што ијам :D

Овој го имам откако знам, поклон е од роднина што работеше во Братство во Охрид. Нарачката била за амерички пазар а вработените си зеле по неколку примероци:
Прегледај го приврзокот 107916 Прегледај го приврзокот 107917

Овој другиот иста приказна само што е чичка нов т.е. некористен за разлика од првиот а ми го поклони истиот роднина пред две години :) \m/
Прегледај го приврзокот 107918 Прегледај го приврзокот 107920
Живела Јигославија и дан републике :LOL:

П.С. Ливчето е од дрвце кое овде не знам зошто побогу го викаат липа кога всушност низ светот го викаат јавор - д флаворинг уан :coffee:
Тој вториот го имам исти таков, закон нож е... Братство FTW!
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.853
Поени од реакции
12.350
Не изглеа воопшто лошо само што челик е? Држи ли острица воопшто?
Не знам што челик е, не се разбирам многу многу како и тоа прашањето со острицата :(
Јас онака сакам како за украс да си ги гледам, додуше првиот го користам кога одам во природа, време му е за точење :)
 

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
И јас да ве се пофалам, земав Викторинокс свис тул од смоле, ми стигнаа и Вик. бејкерс и Екселиор и како подарок за претходните проблеми што ги имавме со поштарината ми дадоа и кујнско ноже. Ги довршив на кожа и сува полир паста и сега сечат како играчки. Слики кога ќе си дојдам дома, сега сум во Скопје. Поздрав. :)
 
Член од
30 мај 2011
Мислења
552
Поени од реакции
130
И јас да ве се пофалам, земав Викторинокс свис тул од смоле, ми стигнаа и Вик. бејкерс и Екселиор и како подарок за претходните проблеми што ги имавме со поштарината ми дадоа и кујнско ноже. Ги довршив на кожа и сува полир паста и сега сечат како играчки. Слики кога ќе си дојдам дома, сега сум во Скопје. Поздрав. :)
Смоле дава викторинокс?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom