Конкурс за полицаец

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
Не се секирај, јас гледам колеги/колешки кои мака мачеа да положат еден испит :D Па еве ги во униформа по улици учат како се пишуваат казните.
najstrashno e toa ....pojma nemaat a rabotat odgovorna rabota ...ne e samo za ovie profesii ,tuku site ,vo site delovi od opshtestvenoto ziveenje se srekavame so vakvi imbecili ...za primer samo ke posocam od vnatreshnosta vo edna bolnica pochina pacient ,mu stavile DEZINTAL (sredstvo za dezinfekcija namesto infuzija )....ova e NASHATA mizerija .....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Па јас не реков дека им е доволно тоа,нормално дека заслужуваат далеку повеќе,АРМ специјалците зимаат и многу по малце,но сепак си ја работат работата како знаат и умеат,а знаат многу добро.[DOUBLEPOST=1415746947][/DOUBLEPOST]
10 повторувања на вратило,3.2км за 13.30,55 склекови за 2 минути,60 стомачни за 2 минути.Ова е основниот критериум.

И не знам баш дали секој што може да дише требало да ги помине тие,иди истрчај ги овие 3.2 за тоа време ќе видиш дека не е лесно,башка најголемиот дел што се пријавиле-испопаѓале.
21 трчам за 1:50:00 ;) ако си улежан нормално дека нема да ги истрчаш. Сепак си треба секојдневна активност, затоа на кардиологија и ендокринологија полно е.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
^^^ Додека некои ги бројат колегите/колешките кои имаат потешкотии у факс, и "знаат" да пишуваат казни, и да плукаат по луѓето што не штитат ризикувајќи го својот живот, еве какво мислење имаат америте:

"Еден" човек "еднаш" кажа: "За што се борев јас..."
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
21 трчам за 1:50:00 ;) ако си улежан нормално дека нема да ги истрчаш. Сепак си треба секојдневна активност, затоа на кардиологија и ендокринологија полно е.
колку ќе истрчаш за нормата,не ми кажувај колку трчаш.Што друго правиш во животот чим си толку во секојдневна активност ? останатите норми ќе ги пројдеш ?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Не ми објаснувај другарче за работата на џандарите :) Го имам во семејствово кој од инспектор во дрога, па инспектор во стопански, па раководител на стопански, па внатрешна контрола, низ сито и решето помина за на крај да стани, моментално уште и е началник на цела полиција во градов, преку угодување во тоа што ти пробуваш да ми го објасниш и намтнеш како ,,непочитување на работата" во рок од 15 години.

Покрај него и јас сум немал убав сон кога телефонот секоја втора вечер ќе спискал во 3 часот, за време на најубавиот сон затоа што на некој му текнало јамката да си ја стави, да дила дрога, или да ја испука жена му оти така му прднало.

Станува збор за одговорна работа, која сноси последици и треба да се земе во раце посериозно. А знајш зошто го велам ова? Зато шо пред некое време џандари пријавија дека на ѕидот од едно средно училиште некој напишал UCK, го слушав муабетов директно дома, и како тоа требало да се спроведи акција, да се најди сторителот, бла бла бла, да се казни, закана било и се најлошо, ама на крај имало уште некоја работа, шо заборавиле да ја кажат, а тоа е дека пред тоа UCK, била напишана буквата F. И шо значело то, си праша џандарчето по токи воки фино лепо.....

Е ради вакви примери јас се фатив и на интелегенцијата, затоа што малку од малку треба да се има исав во некои работи, ако сакаме да имаме и квалитет. Јас не велам дека сите тие се такви, не секој човек е роден да се занимава со психички терети, но ако нештото се форсира, тогаш обично и се заебува и искрцува.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
^^^ Додека некои ги бројат колегите/колешките кои имаат потешкотии у факс, и "знаат" да пишуваат казни, и да плукаат по луѓето што не штитат ризикувајќи го својот живот, еве какво мислење имаат америте:

"Еден" човек "еднаш" кажа: "За што се борев јас..."
Така е таму,ги почитуваат како богови и специјалци и војници,кај нас ги гледаат како дебили набилдани и се најлошо,никој не почитува освен мал дел кој што ја сфаќа нивната работа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
колку ќе истрчаш за нормата,не ми кажувај колку трчаш.Што друго правиш во животот чим си толку во секојдневна активност ? останатите норми ќе ги пројдеш ?
Работам и студирам, тренирав пливање 15 години и си ја одржувам кондицијата. Нема ништо лошо во тоа. Немам мерено на таа кратка дисциплина ама не е ништо невозможно. Не знам за младиве ама стариве цајкани сите се со по 6 метра стомак

Не споредувај ти за цајкани за во странство и тука, тука едина работа им е казна да пишат на повеќето и во кладилница да дремат, иако знам дека тоа е наредба од горе, не е толку до нив, затоа и ги примаат. Наш полицаец тука на пример, ќе пише казна http://www.freep.com/story/news/local/michigan/2014/10/08/emmett-township-officer-booster-seat/16904925/ не до тоа дека ги гледаат како дебили туку такво им е понашањето во 90% од ситуациите. Ако си ти нешто полицаец, специјалец кој се понаша спрема нормите и не злоупотребува, пеки, но не можеш да кажеш дека сите сте од исти калап.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Работам и студирам, тренирав пливање 15 години и си ја одржувам кондицијата. Нема ништо лошо во тоа. Немам мерено на таа кратка дисциплина ама не е ништо невозможно. Не знам за младиве ама стариве цајкани сите се со по 6 метра стомак

Не споредувај ти за цајкани за во странство и тука, тука едина работа им е казна да пишат на повеќето и во кладилница да дремат, иако знам дека тоа е наредба од горе, не е толку до нив, затоа и ги примаат. Наш полицаец тука на пример, ќе пише казна http://www.freep.com/story/news/local/michigan/2014/10/08/emmett-township-officer-booster-seat/16904925/ не до тоа дека ги гледаат како дебили туку такво им е понашањето во 90% од ситуациите. Ако си ти нешто полицаец, специјалец кој се понаша спрема нормите и не злоупотребува, пеки, но не можеш да кажеш дека сите сте од исти калап.
За полицајциве обични плавковци симињам капа,така си е,со реедок исклучок.Дремат по казина и пијат кафиња,сокови,јадат гага од некои сендвичари и слични ствари,али тоа бате им го дозволуваат газдите.Зошто ? па за да има кој да го вади од срања кога ќе го фатат за пребрзо возење,за не носење каиш,кога син му ќе направи некоја ситна пиздарија и слично.Сите ги хејтаме,ама сите бараме врска преку нив кога ќе дојде зорт.Истото е и за лекари,реално.

Но не споредувај плавец со специјалец.Тоа се два различни света,точно дека плавциве се 90% за тоа,за секоја поголема работа прва искача АЛФА,сега и новата ЈРМИ единица,а за помасовни(најчесто протести) излага прва ПЕП.

За поризични ситуации е ЕБР,а најризични-ЕСЗ.Тие момци не го прават тоа што и плавците.

По некоја логика,ти километар трчаш за 5 минути,што значи 3 километри-15 минути,што ипак не исполнуваш нормата,но нормално се е до темпото.Јас после сообраќајка и враќање во форма,после 3 трчања на кеј,3.5 истрчав за 15.30 минути.Од тогаш се немам мерено,пошто уште ми е рано за конкурс,уште цела година имам.Едино трчањето ми е проблем.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
За полицајциве обични плавковци симињам капа,така си е,со реедок исклучок.Дремат по казина и пијат кафиња,сокови,јадат гага од некои сендвичари и слични ствари,али тоа бате им го дозволуваат газдите.Зошто ? па за да има кој да го вади од срања кога ќе го фатат за пребрзо возење,за не носење каиш,кога син му ќе направи некоја ситна пиздарија и слично.Сите ги хејтаме,ама сите бараме врска преку нив кога ќе дојде зорт.Истото е и за лекари,реално.

Но не споредувај плавец со специјалец.Тоа се два различни света,точно дека плавциве се 90% за тоа,за секоја поголема работа прва искача АЛФА,сега и новата ЈРМИ единица,а за помасовни(најчесто протести) излага прва ПЕП.

За поризични ситуации е ЕБР,а најризични-ЕСЗ.Тие момци не го прават тоа што и плавците.

По некоја логика,ти километар трчаш за 5 минути,што значи 3 километри-15 минути,што ипак не исполнуваш нормата,но нормално се е до темпото.Јас после сообраќајка и враќање во форма,после 3 трчања на кеј,3.5 истрчав за 15.30 минути.Од тогаш се немам мерено,пошто уште ми е рано за конкурс,уште цела година имам.Едино трчањето ми е проблем.
не не уживај, за другиве групи не ни мислев да фрлам кал.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Па јас не реков дека им е доволно тоа,нормално дека заслужуваат далеку повеќе,АРМ специјалците зимаат и многу по малце,но сепак си ја работат работата како знаат и умеат,а знаат многу добро.[DOUBLEPOST=1415746947][/DOUBLEPOST]
10 повторувања на вратило,3.2км за 13.30,55 склекови за 2 минути,60 стомачни за 2 минути.Ова е основниот критериум.

И не знам баш дали секој што може да дише требало да ги помине тие,иди истрчај ги овие 3.2 за тоа време ќе видиш дека не е лесно,башка најголемиот дел што се пријавиле-испопаѓале.
Лесно е, треба да бидеш улежан за да не ги поминеш. За жал кај нас има многу што од мали не почнале со спорт и немаат создадено навики и спортска дисциплина па ништо чудно и да неможат.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Така е таму,ги почитуваат како богови и специјалци и војници,кај нас ги гледаат како дебили набилдани и се најлошо,никој не почитува освен мал дел кој што ја сфаќа нивната работа.
Можеби ги гледаат,ама на денот за нив, иначе имаат голем проблем со ветераните, голем процент од нив завршуваат на улица како пијаници и наркомани.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Лесно е, треба да бидеш улежан за да не ги поминеш. За жал кај нас има многу што од мали не почнале со спорт и немаат создадено навики и спортска дисциплина па ништо чудно и да неможат.
Лесно е а коментира во 5 саат,изгледа имаш добри спортски навики.
 
M

MysteryMan23

Гостин
Какво школо треба да имаш завршено за да конкурираш или нема врска?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Какво школо треба да имаш завршено за да конкурираш или нема врска?
Средно.Не битно какво.Само да е со 4 години.

исто и за единиците,можеш да влезеш со средно,но ќе напредуваш само до тим лидер(ти и уште 4ца) а за да идеш нагоре треба факултет(исто така не битно каков) но сепак кажуваат дека предност имаат оние со фак.за безбедност,ДИФ,економски,и останатите факултети.[DOUBLEPOST=1415803188][/DOUBLEPOST]
Можеби ги гледаат,ама на денот за нив, иначе имаат голем проблем со ветераните, голем процент од нив завршуваат на улица како пијаници и наркомани.
Тоа е до политиката бе другар,не до народот.Јас зборам за народот како ги гледа,имав неколку другари што беа таму и ми кажаа дека ептен ги почитуваат и војници и специјалци,мада и обични џандари ама не до тој степен.

Тука ги ебат и политичарите и народот,ги гледаат како најголеми душмани и ко демек у стил-ти будала си што работиш тоа,за овие ли политичари се гине.А никој од нив не го работи тоа ради гујо и бране,ама тоа е кој да сфати.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Иначе за овие во плава што се, за стомаците, ни тие не сакаат, и верувајте не им е лесно, ретко кој им ја знае маката, само знаеме да коментираме коа ги гледаме на кафе или кога јадат хамбургери, крај краева и тие се луѓе, ти да одиш 3-та смена ма колку сакаш јади здраво после 35 год. ќе клаиш стомак, а и работата има многу стрес, треба да се расправаш со секоја будала шо ке се противи на законот, а ги има многу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom