Телефон без пρедна κамеρа

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.818
Поени од реакции
39.118
Значи колку си глуп на кантар не се мери.
сите што имаат смартфони со предни камери вклучително и мене се глупи и шпиунирани? И не си помислил дека задната камера е побитна, милион апликации кои ги инсталираш ти бараат пристап до неа прво.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
сите што имаат смартфони со предни камери вклучително и мене се глупи и шпиунирани? И не си помислил дека задната камера е побитна, милион апликации кои ги инсталираш ти бараат пристап до неа прво.
Глупи се оние кои што не прифаќаат никоја информација, туку како телиња се држат до она што они се сигурни дека го знаат и дека е точно, па штом ќе видат дека мислењето на некој друг е поинакво, одма го отфрлаат и го сметаат тој човек за луд. Ако тебе не ти смета некој да те гледа што правиш додека го користиш телефонот или лаптопот, немораш да превземаш ништо околу тоа.
Види зошто викам дека многу ограничени луѓе ќе одговорат, поради моето лично мислење почнаа да се расправаат со мене, да ме вреѓаат и комплетно ја игнорираат темава.

Значи ако мислите дека никој не ве шпионира или телефоните без предна камера се глупости или било што слично, ако може да не одговарате.
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Глупи се оние кои што не прифаќаат никоја информација, туку како телиња се држат до она што они се сигурни дека го знаат и дека е точно, па штом ќе видат дека мислењето на некој друг е поинакво, одма го отфрлаат и го сметаат тој човек за луд. Ако тебе не ти смета некој да те гледа што правиш додека го користиш телефонот или лаптопот, немораш да превземаш ништо околу тоа.
Види зошто викам дека многу ограничени луѓе ќе одговорат, поради моето лично мислење почнаа да се расправаат со мене, да ме вреѓаат и комплетно ја игнорираат темава.

Значи ако мислите дека никој не ве шпионира или телефоните без предна камера се глупости или било што слично, ако може да не одговарате.

vidi go ovoj so zbori...ABE NE SI TOLKU UBAV DA TE SLIKAAT....ako te sobiraat ke ti soberat licni podatoci i smetka be...racepkaj si ja glavata malku ako veke furas los film furaj go do kraj!
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
vidi go ovoj so zbori...ABE NE SI TOLKU UBAV DA TE SLIKAAT....ako te sobiraat ke ti soberat licni podatoci i smetka be...racepkaj si ja glavata malku ako veke furas los film furaj go do kraj!
Многу си глуп бе, ти и да сакаш немаш што да расчепкаш во главата.
Мислиш преку слика од лицето неможат да пристапат до твоите лични податоци? Смешно е колку е лесно такво нешто да се случи. Ако не ти смета некој да има безброј слики од тебе како си го чепкаш носот, добро, чувај си го тоа за тебе. Јас не споделив зошто не сакам телефон со предна камера поради морони како тебе.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Сериозно,зошто без предна камера?Причина?
Кажи ќе ти помогнеме ако има нешто...
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
Многу си глуп бе, ти и да сакаш немаш што да расчепкаш во главата.
Мислиш преку слика од лицето неможат да пристапат до твоите лични податоци? Смешно е колку е лесно такво нешто да се случи. Ако не ти смета некој да има безброј слики од тебе како си го чепкаш носот, добро, чувај си го тоа за тебе. Јас не споделив зошто не сакам телефон со предна камера поради морони како тебе.
ABE DECKO,a slikite so ke gi naprais sam so zadnata kamera? m??? AKO FURAS FILM FURAJ GO DO KRAJ....zemi si telefonce bez wifi i sranja i bidi otkacen....vaka si samo debil
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
ABE DECKO,a slikite so ke gi naprais sam so zadnata kamera? m??? AKO FURAS FILM FURAJ GO DO KRAJ....zemi si telefonce bez wifi i sranja i bidi otkacen....vaka si samo debil
Абе ретардиран, нема ваљда да се сликам сам себе со задната камера. Ама толку си глуп сиротиот што има уште десет работи што ти ги кажав во минатите постови но гледам не разбираш. И веќе имам телефон без вифи и срања, ај кажи ми како е тоа откачено? Ебате шупакот.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
А што правиме со микрофонот на самиот телефон што во секое време те прислушкува?

Од wikipedia:
Paranoid thinking typically includes persecutory beliefs, or beliefs ofconspiracy concerning a perceived threat towards oneself (e.g. "Everyone is out to get me").
 

Kocka

Manchild
Член од
1 август 2006
Мислења
3.531
Поени од реакции
2.752
А што правиме со микрофонот на самиот телефон што во секое време те прислушкува?

Од wikipedia:
Paranoid thinking typically includes persecutory beliefs, or beliefs ofconspiracy concerning a perceived threat towards oneself (e.g. "Everyone is out to get me").
nema veze bitno e da se glumi lud
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Чим ќе се уклучиш на интернет, инсталираш оперативен ситем, инсталираш антивирус, нема веќе приватност! све знаат за тебе, така да престани да се замараш со глупости.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Ми е гајле за микрофонот, за предната камера ми е. Ама ај, со глупи луѓе не се излегува на крај.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.818
Поени од реакции
39.118
Ми е гајле за микрофонот, за предната камера ми е. Ама ај, со глупи луѓе не се излегува на крај.
Имаш трака изолир дома? Пресечи едно кругче, ако ти е телефонот црн нема ни да се познава.
 
Член од
4 октомври 2014
Мислења
787
Поени од реакции
539
Така и мислев да направам, ама си викам ќе биде многу приметливо и може ќе ме нервира па најубаво да земам без предна камера.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom