Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Знаеш какво е чувството да седиш дома у субота вечер со температура?ебано лошо е такво е.И да вечер ќе спијам на фотеља да не ми иде све нагоре,може и ќе заспијам.
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Jessie J nenormalno dobro pee.
Predobra. Baska nesto kako posmirena mi e so noviov album... Predobro pee. Mnogu povekje ja sakam so acoustic verziive. Uf, glas najubav!
Jas eve, denovive se preispituvan sebesi. Bukvalno znaci, skroz nesigurna u sebe idam na kolokvium, resavam, iskacam pak bez samodoverba. Kako i da e...seedno mi e. Doteruvanje denoive? Na kraj pamet ne mi paga. Deckovci gluposti? I od toa umorna. Ne mi se ni izleguva. Nisto kako da ne me dopira od svetov. Sve mi izglea blahh...
Ko da se plasam od sve sto se trudam deka ke mi propadne u voda. I deka ke ispadne deka mi e dzabe...
A i dzabe mi e, na kraj kraeva.
Ali it's worth the try valjda.
 

osa

>>>>>>
Член од
20 јануари 2009
Мислења
816
Поени од реакции
184
odamna praktikuvam da zapishuvam ,namesto da pamtam
ima pogovorka koja veli : pametrniot zapishuva ,budaliot pamti !!!
najdobro se zapishuva vo mobilniot ,od tamu nishto ne se gubi i ne bega
 

perez9

расипано јајце
Член од
30 декември 2013
Мислења
1.041
Поени од реакции
990
да си легнам ја, а?олку мој мислења не си добила во цел месец.
Спиј убо и ти, одмори од негативни мисли
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.730
Поени од реакции
24.325
Одамна немав излезено. Ирски паб, ирска музика во живо, ирски пивца... Седнати на шанк, јас си денсам во облачиња, пеачот ме шмека... И тука нешто почна да смрди. Немогуче Тарзан да седи зад мене, да го примети и да не рипне да му го извади гркланот низ уста. Се вртам, го гледам човекот си ги пробува сите пива што беа на „излог“. Пивце за живце. Успат и јас подлизнував.
Тестот го поминавме, живи сме и спремни за во Ирска.
Пред да наполнам 30 морам да отидам таму!
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Еднаш по 100 години че пишам ливче, сите ретардирани утамици со триста пресврти че ги фатам вклучувајќи го и Баерн, и на крај ја чекаш последна Барса, тие твоите, омилените и ти го начукуваат. Ито со Селта Виго, а мене натиго. :facepalm: А со парите пица и сок че ги честев, сите за то че ги потрошев.....нишчо сега.

п.с за прв пат во животов навивав за Челзи во некоја утакмица.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Сонував како сум тргнал да одам во факултетот да бранам дипломска. :ROFLMAO: Среќа се разбудив пред да влезам во факултетот иначе ќе требаше тоа кодовите да ги кажувам и во сон.:(:ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom