Ауфвидерзен Македонијо!

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Imas edna bugarska Ratka piratka nego... licni podatoci...eve zname deka bese irak u 20 setite...deka imas edno dete 3 koli vikendica u mavrovo i ohrid...i seto ovoa za 5 godini...a da i noika E75 imas ....use da daese FB pa da ti poveruvavme....vaka chkarabas so ke ti kazat od stab...!
А што си ти Врховна команда на форумов па ја да морам да се претставувам дополнително со фотографии и патеписи, тоа е мое право башка ќе испадне многу се фалам, башка кажав женет сум, ова за понежниот пол :D. Што толку си зинал за пишување од штаП, што би рекле од Бихаќа, ја па тебе може да те обвинам дека пишуваш од Грчка и Бугарска амбасада и ??? Наместо да смислиш аргумент си запнал да ми читаш по постовите и да видиш, а потоа и самиот да си се убедиш, не бе овој е штаПски работник. Ја сменив Nokia-та, сеа сум на Sony Z2 ектра е, и топло го препорачувам на тие што сакаат два дена да им држи батерија смартфонот.
 

SuBZerO

Бигус Дикус
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.861
Поени од реакции
4.805
А што си ти Врховна команда на форумов па ја да морам да се претставувам дополнително со фотографии и патеписи, тоа е мое право башка ќе испадне многу се фалам, башка кажав женет сум, ова за понежниот пол :D. Што толку си зинал за пишување од штаП, што би рекле од Бихаќа, ја па тебе може да те обвинам дека пишуваш од Грчка и Бугарска амбасада и ??? Наместо да смислиш аргумент си запнал да ми читаш по постовите и да видиш, а потоа и самиот да си се убедиш, не бе овој е штаПски работник. Ја сменив Nokia-та, сеа сум на Sony Z2 ектра е, и топло го препорачувам на тие што сакаат два дена да им држи батерија смартфонот.
Abe vrhovna komando...ti se otcepi od falenje deka si mlad biznismen so mutplie vilas...ne jas..! Vo istata recenica velis da ne se falam...za na kraj da se pofalis deka imas nov tel...(y) Ima edna vika na lagata i se kratki nozete...!
PS:Ne te razbrav za argumentot...kako argument sakas da ti "smislam"?
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
а што ти мислиш ја тоа го направив со заработка од 8, 000 денари кои вие викате дека само толку може да се заработи од чесна работа. Што има нечесно од тоа да поравиш багер и да земеш 500 евра, а кај е останата механизација ?!. Што ти мислиш дека само можеш да заработуваш од проектчиња за плукање на власта, и невладини организации. Биди маж, и заработи си ги парите, а не ме цитирај па после продолжиси да жбараш по Фејсбук. Еве пошто сум доблесен ја кажувам што работам и како сум успеал, пишете бе вие како сте успеале и како заработувате? А замисли толку нечини во Македонија, што вие куцате на машина од 60-тие години, празни фрижидери имате, а задоа имате време да пишувате 100 страни за како не ја бива Македонија. ! Ѕверојии сте ;)
Со 500 евра месечно, ти успеа да направиш толку капитал? Браво, ти си економски феномен кој треба да се изучува на Харвард и Кембрич. Не ме познаваш за да тврдиш дека земам пари за плукање на владата, но кај виде дека ја плукам само владата, прочитај дека имам кажано за сите влади до сега. Факт е дека Македонија е уназадена последните години, не мора да си експерт да го видиш тоа, народот живее во сиромаштија, едвај крпат крај со крај, здравството е катастрофа, образованието, безбедноста, судството итн. Ова се аномалии кои ниедна влада не успеа да ги реши, долгот е историски најголем од 3.9 милијарди што за Македонија е загрижувачки, нема зголемување на наталитет бидејќи младите се селат или не се одлучуваат за формирање на фамилија поради условите, државната администрација е преполна и сеуште се вработува и еден ден ќе настане колапс.
Сите ја сакаме Македонија, но да бидеме реални дека состојбата е очајна.
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Со 500 евра месечно, ти успеа да направиш толку капитал? Браво, ти си економски феномен кој треба да се изучува на Харвард и Кембрич. Не ме познаваш за да тврдиш дека земам пари за плукање на владата, но кај виде дека ја плукам само владата, прочитај дека имам кажано за сите влади до сега. Факт е дека Македонија е уназадена последните години, не мора да си експерт да го видиш тоа, народот живее во сиромаштија, едвај крпат крај со крај, здравството е катастрофа, образованието, безбедноста, судството итн. Ова се аномалии кои ниедна влада не успеа да ги реши, долгот е историски најголем од 3.9 милијарди што за Македонија е загрижувачки, нема зголемување на наталитет бидејќи младите се селат или не се одлучуваат за формирање на фамилија поради условите, државната администрација е преполна и сеуште се вработува и еден ден ќе настане колапс.
Сите ја сакаме Македонија, но да бидеме реални дека состојбата е очајна.
Како не бе очајна, за тој што го мрзи да работи и у Норвешка ќе му биде очајно
Abe vrhovna komando...ti se otcepi od falenje deka si mlad biznismen so mutplie vilas...ne jas..! Vo istata recenica velis da ne se falam...za na kraj da se pofalis deka imas nov tel...(y) Ima edna vika na lagata i se kratki nozete...!
PS:Ne te razbrav za argumentot...kako argument sakas da ti "smislam"?
У реду е ! ;)
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Зошто прдеж под тушот смрди девет пати посилно отколку обично?
Зошто лебот секогаш паѓа на намачканата страна?
Зошто кучињата си ги душкаат газовите?
Дали убиството на Џон Кенеди е завера од страна на владата на САД?
Колку години се потребни за со конвенционална ракета да стигнеме до границата на сончевиот систем?
Дали глобалното затоплување е мит?
....
....
....
Имам уште многу прашања, ама да не те оптеретувам наеднаш... дел по дел.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.810
Поени од реакции
12.110
Зошто прдеж под тушот смрди девет пати посилно отколку обично?
Зошто лебот секогаш паѓа на намачканата страна?
Зошто кучињата си ги душкаат газовите?
Дали убиството на Џон Кенеди е завера од страна на владата на САД?
Колку години се потребни за со конвенционална ракета да стигнеме до границата на сончевиот систем?
Дали глобалното затоплување е мит?
....
....
....
Имам уште многу прашања, ама да не те оптеретувам наеднаш... дел по дел.
Бидете милостиви кон 30 годишното дете, ќе му отече патриотскиот мозок од толку многу мислење, а колку му е мал, ќе му треба секој атом и секоја клетка за да го прослави својот 100-ти патриотски роденден за 70 години од сега. :pos:
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Бидете милостиви кон 30 годишното дете, ќе му отече патриотскиот мозок од толку многу мислење, а колку му е мал, ќе му треба секој атом и секоја клетка за да го прослави својот 100-ти патриотски роденден за 70 години од сега. :pos:
Па не е сам, фала богу. Цел комитет ќе се ангажираат по интернет да истражуваат. Има википедија, јутјб-мутјуб... Ако треба и во централен ќе се јават да прашаат. Повеќе глави се во прашање.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Како не бе очајна, за тој што го мрзи да работи и у Норвешка ќе му биде очајно
Од толку текст ти за очајно се фати, прочитај што се не функционира тука и како овде ги мрзи да работат а во странство се едни од највредните работници? Работат и тука по 18 саати за 8-9000 илјади денари, а таму работат и имаат квалитетен живот, и не мислам да дискутирам со човек кој е заслепен од портокаловите и гледа само Сител.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Imas edna bugarska Ratka piratka nego... licni podatoci...eve zname deka bese irak u 20 setite...deka imas edno dete 3 koli vikendica u mavrovo i ohrid...i seto ovoa za 5 godini...a da i noika E75 imas ....use da daese FB pa da ti poveruvavme....vaka chkarabas so ke ti kazat od stab...!
PS: Zalam ama nemozeme da se stretneme u zivo ...jas ne sum vo MK a ti si izmislen lik!
а што се напнавте толку за вистинитоста на податоците? човекот пишува и дава свое мислење... кој од вас има билокакво право да ја проверува веростојноста на приказната или фактот напишан од било кого? ако ти се верува арно, ако не ти се верува, пак арно.. плус не си во МК, седиш таму некаде удобно сместен и лаеш на тема зисселување.. ок, ти си одлчил да се исселиш и тоа е твој личен избор...

како би било сега ас да побарам фејс од тебе, да те провериме дали си стварно во странство или си можда ангажиран измислен лик од опозиција која има намера да пропагира теза ВАКА НЕ СЕ ЖИВЕЕ... да шири надолна линија на задоволство кон власта?

дај фејс да видиме кој си и што си...[DOUBLEPOST=1414800620][/DOUBLEPOST]
,,,,od kade pak sega ovoa,,,,:ROFLMAO:,,,,kade li zaminaa kanadskite rabotnici po pogolema zarabotuvachka,,,,:свиркам:,,,:icon_mrgr:,,,


,,,,aj[/quote]
од сигурни извори потврдувам дека бајаги семејства се исселија од канада... зборам за македонски семејства кои се одсеилја од МК... фамилии мои, братучеди, пријатели итн итн... велат дека во канада почнало да смрди многу, па бегаат... што и како несакам да дискутирам, ама начелно канада станува македонија втор дел...
 
Последно уредено:
I

izotop

Гостин
уште да признаваа дипломи од европа ќе беше супер.[DOUBLEPOST=1414801153][/DOUBLEPOST]
а
од сигурни извори потврдувам дека бајаги семејства се исселија од канада... зборам за македонски семејства кои се одсеилја од МК... фамилии мои, братучеди, пријатели итн итн... велат дека во канада почнало да смрди многу, па бегаат... што и како несакам да дискутирам, ама начелно канада станува македонија втор дел...
Колку што ми е познато и авторот на таа книгата со штркот се вратил. Не знам од кои причини, но секако е неочекувано имајќи ги во предви описите за канада.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
тибам штркот... така се викаше книгата... повеке од 2 години ја имам на десктоп, мешу поважните икони и фајлови... кога ке ми текне дека таму некаде поубаво се живее, ке прочитам сегменти од нејзе, да се потсетам дека сепак, овдека поубаво се живее, само има помалку пари... една работа наспроти другите илјадници кои се подобри... ако се само парите во прашање, тогаш бирам другите причини да се поважни...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom