Кајганџиска фудбалска пресметка! [пријавување]

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Еј, таман сме, сериозно, со тоа што ако дјде уште некој, може да биде голман.
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.680
Поени од реакции
1.805
Член од
11 април 2012
Мислења
4.571
Поени од реакции
5.223
Фали бе, провери ова што го постирав со списокот, немаме играч бр. 16.

Иначе добро ако така мислиш, не мора да ги мењаме од ново.

Еве сеа со новиов пост на Epsilon.

Тим 1: NomoregameS; Biomage; KembaW; wiksa; ob1; Dr.House; @INFERNO`
Тим 2: Del Piero best 10; RickyLFC9; Fastforza; Артиљеро; Stefan-kobe; Kaiser;
Тим 3: Топче; vidooq; Saeta Rubia; Cthulhu^; Peja989; Castiel; @Epsilon



Нерангирани: karamela123; The Edge^; Red John; Незнаен Јунак
Голмани: TheWhiteMamba; Smith14

Одговара вака некако? Еден од нерангираните ќе влезе кај нас, и другите тројца секој у по една екипа.
Значи не играме на златни гаќи ама биди малку реален и објективен. не си веројатно сериозен кемба мене об и хаус у екипа, па пријател тука место другиве 3ца можеш меси роналдо и суарез да ги ставиш и пак ќе изгубиме а па вака. Од нерангираниве карамела ти е одличен јас ќе ти кажам ама и него да го ставиш пак си ставил 4 значително послаби од другиве во иста екипа. Ај ако не сакаш вака
јас, ти, об, хаус, кемба, кастиел и пеџа и ич нема потреба да дојдеме бар другиве да си изиграат на раат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Абе добар сум јас :D Ред Џон место мене, за да не доаѓате :D

Иначе, ако остануваме 26 души, по 153 денари :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.148
Значи не играме на златни гаќи ама биди малку реален и објективен. не си веројатно сериозен кемба мене об и хаус у екипа, па пријател тука место другиве 3ца можеш меси роналдо и суарез да ги ставиш и пак ќе изгубиме а па вака. Од нерангираниве карамела ти е одличен јас ќе ти кажам ама и него да го ставиш пак си ставил 4 значително послаби од другиве во иста екипа. Ај ако не сакаш вака
јас, ти, об, хаус, кемба, кастиел и пеџа и ич нема потреба да дојдеме бар другиве да си изиграат на раат.
Ти пишав пп да не ги напињаме со нотификации тука за џабе :)
 
C

Castiel

Гостин
Значи не играме на златни гаќи ама биди малку реален и објективен. не си веројатно сериозен кемба мене об и хаус у екипа, па пријател тука место другиве 3ца можеш меси роналдо и суарез да ги ставиш и пак ќе изгубиме а па вака. Од нерангираниве карамела ти е одличен јас ќе ти кажам ама и него да го ставиш пак си ставил 4 значително послаби од другиве во иста екипа. Ај ако не сакаш вака
јас, ти, об, хаус, кемба, кастиел и пеџа и ич нема потреба да дојдеме бар другиве да си изиграат на раат.
па и не сте толку слаби ко што изгледа...башка Андреј е со вас...според мене заедно со Делпиеро најдобри се...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom